Ondřej Golis o mně napsal na serveru lidovky.cz článek plný výmyslů a polopravd. Odkaz neuvádím, v internetu je dohledatelný – což také bylo účelem.

O úrovni uvedeného média, smyslu jeho útoků a novinářské „etice“ toho napsali již mnoho jiní.

V posledních letech mne Golis 2x navštívil v Albánii, kde již třetím rokem žiju. Přestože u mě doma nocoval opakovaně se svými přítelkyněmi, nepožádal mě poté o vyjádření ke všem nejpodstatnějším obviněním svého výtvoru. Dokonce v závěru článku mlží o místě mého pobytu (předpokládám s úmyslem vyvolat dojem, že se skrývám), přestože se mě ani na změněnou adresu (pouze v důsledku výhodné změny bytu) rovněž nezeptal.

Poslední roky pro mě nebyly lehké…ale pro koho ano :(

Jsem vděčná lidem (někdy osobně neznámým) za různorodou nezištnou pomoc, kterou jsem tak zprostředkovaně mohla prokázat jiným.

Veškeré případy, popisované na těchto stránkách (včetně archívních), byly financovány VNĚ jakýchkoli grantů či státních prostředků. Výlučně z prostředků mých (včetně dědictví po mamince), s pomocí lidí nebo jejich příbuzných, o které se jednalo. Ne/známých, kteří nabídli finanční pomoc, bylo méně než prstů na ruce.

Za nehty mi z toho nezůstalo nic. Tvrzení Hulíka v Golisově článku zde nekomentuji, protože se pod jeho úroveň spustit nehodlám (níže to ani nejde). Na těchto stránkách je vysvětlení dostatek – pro toho, kdo by měl zájem vysvětlení najít.

Těch, kteří různými způsoby házeli klacky pod nohy a útočili z pozice svých funkcí i jinak, bych se nedopočítala, ale na to se dá zvyknout. Jen kvůli těm skvělým lidem, kteří nestáli stranou, a jejich případnému pocitu zklamání ze mě píšu tyto řádky.

Pokud mne chce někdo kontaktovat s přímými dotazy, ráda odpovím.

Děkuji opravdovým přátelům, kteří vytrvali. Trvalo mi, než jsem byla schopna zareagovat, ale někdy už trvá dobytí baterek déle. Stokrát nic, a pak…

Pro ty, kteří si do mě kopli: život je opravdu bumerang.

Hana Demeterová

 

P.S.

Zrovna jsem se dozvěděla, že Hulík chtěl 500.000 Kč od Blažka za pomluvu

http://www.lidovky.cz/blazek-odmitl-zaplatit-za-moznou-pomluvu-advokat-torubarova-zaluje-ministerstvo-g2r-/zpravy-domov.aspx?c=A160314_153300_ln_domov_ogo

Mlčela jsem dosud o faktu, že ústavní stížnost ve věci A. Torubarova jsem do písmene psala já, Hulík ji měl jen doplnit o záhlaví se svými údaji (ÚS může podávat jen advokát, což nejsem) a o název ústavní stížnosti se žádostí o vydání předběžného opatření. Druhou polovinu tohoto složitého pro něj názvu však vynechal, v důsledku čehož v době převozu A. Torubarova na letiště k extradici na Ústavním soudu stížnost hledali marně, přestože bylo možno extrémně předběžným opatřením zasáhnout (jako se to stalo třeba v případu Z. Nadiradzeho, který očekával rovněž nezákonnou rychlou extradici v jedné ruzyňské cele s A. Torubarovem).

Takže v tomhle měl Blažek pravdu, i když vlastní odpovědnosti ho to nezbavuje: kdyby měl A. Torubarov méně lajdáckého advokáta (rovněž v případech jiných klientů, o kterých vím), byla šance extradici zastavit.

·

http://zpravy.idnes.cz/advokat-hulik-spor-s-ministerstvem-d6r-/domaci.aspx?c=A160930_161118_domaci_pku
·

Advokát ministerstva propásl termín a prohrál spor. Zaplatí milion korun

·

1. října 2016  11:29
·
Dvoudenní zpoždění při komunikaci se soudem vyšlo draho známého pražského advokáta Milana Hulíka. Před lety zastupoval ministerstvo školství ve sporu s bývalým zaměstnancem. Kvůli jeho chybě ministerstvo spor prohrálo. Nyní musí Hulík ministerstvu zaplatit škodu, celkem přes jeden milion korun.

Naštěstí jsem pojištěný, říká advokát Hulík. Za chybu má platit přes milion | (2:31) | video: iDNES.cz, Jiří Pánek, Ladislav Ptáček

„Žalovaný se dopustil pochybení. Tím, že včas nedoručil soudu vyjádření, kterým by zabránil vzniku fikce uznání,“ zdůvodnil své rozhodnutí předseda odvolacího senátu Městského soudu v Praze Vladimír Fučík. Hulíkovi přikázal, aby ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy uhradil 1,179 milionu korun.

Pochybení se advokát dopustil v květnu 2009. Tehdy totiž zastupoval ministerstvo ve sporu s bývalým zaměstnancem, který dostal výpověď a soudil se o její neplatnost. K žalobě, kterou bývalý pracovník legislativního odboru ministerstva poslal k soudu, se měl Hulík vyjádřit do 10. května. Neudělal to a soud tak automaticky dal za pravdu žalobci. Vznikla takzvaná fikce uznání, čili stav, jako kdyby ministerstvo uznalo chybnost výpovědi a hodlalo škoduodčinit.

Bývalému zaměstnanci tak ministerstvo muselo uhradit ušlou mzdu za dobu, která uplynula od neplatné výpovědi, což bylo více než 800 tisíc korun. Navíc muselo uhradit i odvody na zdravotním a sociálním pojištění a náklady řízení, a tak se celková částka vyšplhala značně nad milion korun.

 

Podklady jsem dostal pozdě, hájil se advokát

Hulík odmítl, že by za škodu mohl on. Ministerstvo mu prý podklady, které urgoval, poslalo pozdě, až v pátek 7. května. Byly nesrozumitelné, o víkenduje ale nemohl s nikým z ministerstva konzultovat. „Žalobce mě přivedl do takového stresu, který pokračuje dodnes, že se domnívám, že je plně odpovědný za to, že jsem odvolání nepodal včas,“ vysvětlil své stanovisko.

Dvě noci prý kvůli přípravě odpovědi soudu nespal. V pondělí, kdy byl poslední den třicetidenní lhůty, řekl své sekretářce, aby odpověď odeslala. Ta to ale neudělala, podle Hulíka z důvodu zdravotní indispozice. Odpověď přišla na soud až 12. května, tedy po uplynutí lhůty k vyjádření, a soud k ní proto nemohl přihlédnout.

Jak ale upozornil zástupce ministerstva Rostislav Kolář, podobným případem se v minulosti zabýval i Nejvyšší správní soud. „Soud konstatoval, že je na advokátovi upravit si poměry ve své advokátní kanceláři tak, aby nedocházelo k tomu, že s nimi nebude včas seznámen,“ řekl Kolář. K podobné situaci podle něj došlo i u Hulíka.

Městský soud v Praze v pátek rozhodl, že Hulík musí ministerstvu uhradit téměř všechny vynaložené náklady, s výjimkou exekučního řízení a některých dalších nákladů vynaložených na spor s bývalým zaměstnancem. To byly podle Fučíka kroky, které si ministerstvo mohlo ušetřit.

Hulík musí zaplatit do tří dnů. Jak řekl redaktorovi iDNES.cz, stále je přesvědčen o tom, že chyba nebyla na jeho straně, ministerstvo s ním totiž náležitě nespolupracovalo. „Byla to složitá žaloba, týkala se bossingu. A tam nikdo nevěděl, co to bossing je. Vždycky, když jsem tam přišel a žádal podklady, tak volali nějakého podřízeného, a ten tomu také nerozuměl. Nakonec mi poskytli podklady, které byly úplně nesmyslné, nerozluštitelné,“ uvedl.

Autoři: 
·
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/264083/rychtarova-exmanzelka-prisel-domu-opily-a-mlatil-me-az-ze-me-tekla-krev-ted-poslal-vzkaz-smrti.html

Výsledek obrázku pro milan hulík rychtář blesk foto

Rychtářův advokát Milan Hulík u soudu podřimoval.

• FOTO: Foto Blesk

Výsledek obrázku pro milan hulík rychtář blesk foto

Advokát Josefa Rychtáře Milan Hulík přišel k soudu v kovbojském klobouku.

FOTO: Pavel Machan, Jiří Pitrof, Marek Pátek
http://helpaman.org/new/?p=8308