Ondřej Golis o mně napsal na serveru lidovky.cz článek plný výmyslů a polopravd. Odkaz neuvádím, v internetu je dohledatelný – což také bylo účelem.

O úrovni uvedeného média, smyslu jeho útoků a novinářské „etice“ toho napsali již mnoho jiní.

V posledních letech mne Golis 2x navštívil v Albánii, kde již třetím rokem žiju. Přestože u mě doma nocoval opakovaně se svými přítelkyněmi, nepožádal mě poté o vyjádření ke všem nejpodstatnějším obviněním svého výtvoru. Dokonce v závěru článku mlží o místě mého pobytu (předpokládám s úmyslem vyvolat dojem, že se skrývám), přestože se mě ani na změněnou adresu (pouze v důsledku výhodné změny bytu) rovněž nezeptal.

Poslední roky pro mě nebyly lehké…ale pro koho ano 

Jsem vděčná lidem (někdy osobně neznámým) za různorodou nezištnou pomoc, kterou jsem tak zprostředkovaně mohla prokázat jiným.

Veškeré případy, popisované na těchto stránkách (včetně archívních), byly financovány VNĚ jakýchkoli grantů či státních prostředků. Výlučně z prostředků mých (včetně dědictví po mamince), s pomocí lidí nebo jejich příbuzných, o které se jednalo. Ne/známých, kteří nabídli finanční pomoc, bylo méně než prstů na ruce.

Za nehty mi z toho nezůstalo nic. Tvrzení Hulíka v Golisově článku zde nekomentuji, protože se pod jeho úroveň spustit nehodlám (níže to ani nejde). Na těchto stránkách je vysvětlení dostatek – pro toho, kdo by měl zájem vysvětlení najít.

Těch, kteří různými způsoby házeli klacky pod nohy a útočili z pozice svých funkcí i jinak, bych se nedopočítala, ale na to se dá zvyknout. Jen kvůli těm skvělým lidem, kteří nestáli stranou, a jejich případnému pocitu zklamání ze mě píšu tyto řádky.

Pokud mne chce někdo kontaktovat s přímými dotazy, ráda odpovím.

Děkuji opravdovým přátelům, kteří vytrvali. Trvalo mi, než jsem byla schopna zareagovat, ale někdy už trvá dobytí baterek déle. Stokrát nic, a pak…

Pro ty, kteří si do mě kopli: život je opravdu bumerang.

Hana Demeterová

 

P.S.

Zrovna jsem se dozvěděla, že Hulík chtěl 500.000 Kč od Blažka za pomluvu

http://www.lidovky.cz/blazek-odmitl-zaplatit-za-moznou-pomluvu-advokat-torubarova-zaluje-ministerstvo-g2r-/zpravy-domov.aspx?c=A160314_153300_ln_domov_ogo

Mlčela jsem dosud o faktu, že ústavní stížnost ve věci A. Torubarova jsem do písmene psala já, Hulík ji měl jen doplnit o záhlaví se svými údaji (ÚS může podávat jen advokát, což nejsem) a o název ústavní stížnosti se žádostí o vydání předběžného opatření. Druhou polovinu tohoto složitého pro něj názvu však vynechal, v důsledku čehož v době převozu A. Torubarova na letiště k extradici na Ústavním soudu stížnost hledali marně, přestože bylo možno extrémně předběžným opatřením zasáhnout (jako se to stalo třeba v případu Z. Nadiradzeho, který očekával rovněž nezákonnou rychlou extradici v jedné ruzyňské cele s A. Torubarovem).

Takže v tomhle měl Blažek pravdu, i když vlastní odpovědnosti ho to nezbavuje: kdyby měl A. Torubarov méně lajdáckého advokáta (rovněž v případech jiných klientů, o kterých vím), byla šance extradici zastavit.