K rukám prezidenta SR

Pane prezidente,

tak se Slovensku podařilo za hlasitého ticha médií, politiků i tzv. humanitárních organizací vydat v neděli (jak výstižné!) težkého invalidu a vdovce Anzora Čentieva do Ruska. S titulky v ruských státních sdělovacích prostředcích, ctících presumpci neviny asi takto:  ”Slovensko nám vydalo vraha policajtů”

V době, která dala pochopit všem soudným lidem, co je putinovský režim zač.

Je mi líto nejen jeho, ale především těch slušných Slováků, kteří si cestu vybranou pro Slovensko Vašimi politiky nezaslouží.

Říká se sice, že každý národ má vládu, jakou si zaslouží. Ale jsem přesvědčená, že většina Slováků by neohnula záda před Putinem tak, jak to udělali jejich představitelé.

Připomenutí, že boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě, je zde na místě. Pevně věřím, že lidi jako Borec, Pirošíková, Priecel, Kaliňák a další, včetně těch mlčících, kteří mohli zločinné extradici zabránit, to pocítí.

Hana Demeterová

7.7.2014

.

„V politike netreba hľadať žiadnu morálku ani spravodlivosť, je to vždy len o obchodných a ekonomických záujmoch.“ 
Dvojnásobný premiér Robert Fico (Smer) po rokoch zopakoval svoje krédo politika.

.

Slovenská TV JOJ se snažila v reportáži 8.7.2014 oblbnout veřejnost stejně jako představitelka Slovenska v Evropském soudu pro lidská práva Pirošíková prohlášeními pro Rádio Slovensko (viz dále): údajně byl Anzor Čentiev vydán do Ruska proto, že ESLP nekonstatoval nebezpečí, které mu hrozí v RF.

Tato lež je několikrát objasněna v postech níže.

.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slovensky-prezident-Kiska-v-rozhlase-mluvil-o-poslapane-ceske-vlajce-i-prazskem-protonovem-centru-326184

…citovala šéfredaktora slovenského časopisu Týždeň Štefana Hríba, který prý napsal, že slovenská justice se nachází ve stavu někde mezi komunistickou a mafiánskou. Kiska k tomu uvedl, že zahraniční investoři nechtějí na Slovensko, protože se bojí o vymahatelnost práva. Nicméně vyjádřil naději, že se do pěti let situace ve slovenské justici zlepší…