Šerifové z ÚOOZ & Divoký západ české justice


 


30.4.2013, 13.30 
.
Právě teď!!!
 
Sedíme 4 hodiny v pražském IKEMu na kardiologii, kde se na JIPce nachází od soboty Georgi Khmelidze, občan Ukrajiny, 53 let, otec 5 dětí. Jeho zhroucené ženě odmítají sdělit jakoukoliv informaci o jeho zdravotním stavu. Když ho přijela navštívit na povolenou návštěvu dnes ráno do vazební věznice Praha-Pankrác, sdělili pouze, že ho v sobotu odvezli s infarktem. Advokátovi ani rodině nic nesdělili. V IKEMu řekli, že nemohou poskytnout informaci o jeho zdravotním stavu, prý to zakázala vězeňská služba. Po mém příjezdu mi sekretářka ředitele Hermana sdělila, že p. Khmelidze nepodepsal svolení k poskytování informací. Na náš protest, že to není možné, pak “upřesnila”, že mají zakázáno od vězeňské služby poskytnout informaci. Generální ředitel vězeňské služby pak telefonicky potvrdil p. Johnovi Bokovi, že žádný takový příkaz nedali. V sekretariátu ministra Hegera řekli, že věc předávají vrchnímu řediteli Růžičkovi. P. Anně Šabatové, která řediteli IKEMu volala s tím, že neposkytnutí informace manželce je absolutně protiprávní, ředitel Herman opět řekl, že p. Khmelidze nepodepsal souhlas. Celou dobu žádáme, aby mu řekli, že je tady žena, že jistě souhlas podepíše. Nikdo s námi nehovoří. Kolem opravdoví zombie.
V lednu t.r. Ústavní soud ČR zrušil rozhodnutí ministra spravedlnosti Pospíšila o povolení vydání p. Khmelidzeho do Gruzie s tím, že byly povolením narušeny Úmluvy o lidských právech a mučení. 16.4. t.r. ministr spravedlnosti Blažek opět rozhodl o povolení vydání – na rozhodnutí ÚS se prostě plivlo.
Ženě p. Khmelidzeho zde v IKEMu oznámili, že pokud bude dělat skandál, převezou ho jinam. Hlídají před oddělením 2 muži se samopaly. Od 28.4. do odvolání jsou na oddělení zakázány návštěvy, jak sděluje oznámení na dveřích. Pinochetova junta???
 

Hana Demeterová

P.S. V 16.30 přijel konzul Ukrajiny, a pan primář Kettner milostivě sdělil ženě p. Khmelidzeho lámanou ruštinou ( tlumočníka nedovolil), že její manžel měl obsáhlý infarkt, a poplácal ji po zádech, že bude “good, good”…

 

Po 3 letech a 2 měsících VAZBY byl Georgi Khmelidze propuštěn na svobodu

Na Čechy pískli “posadit”, Češi posadili. Na Čechy pískli ”pustit”, Češi pustili. Aniž by se zeptali: PROČ jsme vlastne drželi 53-letého člověka, otce 5 dětí, v zostřené vazbě 3 ROKY a 2 měsíce? PROČ jsme se nezabývali  v Gruzii zfalšovanými důkazy proti němu, které měla česká justice k dispozici? Dva týdny před propuštěním dostal p. Khmelidze infarkt – propustili jsme ho invalidou. Ještě předtím stihl ministr Blažek nezákonně podepsat extradiční příkaz.

 

viz. http://helpaman.org/new/?s=Gestapo+v+IKEMU