!


Zobrazit článek >>>>>
Vzpoury v Bělé? Může za ně prý nelidský přístup českých úředníků

http://www.lidovky.cz/vzpoury-v-bele-muze-za-ne-nelidsky-pristup-ceskych-uredniku-pr1-

.

BĚLÁ POD BEZDĚZEM Nervozita uprchlíků přecházející do agresivity v Bělé pod Bezdězem je pochopitelná. Serveru Lidovky.cz to řekla Hana Demeterová z organizace Pomoz jednomu člověku, která se problematikou léta zabývala. V zařízení podle ní panují otřesné podmínky, lidem se tam nedostává ani základní lékařské péče.

Lidovky.cz: Jaké jsou podle vás v Bělé skutečně podmínky?
Pokud vím, hodně lidí se tam po celé roky ocitalo neoprávněně, přičemž náš stát jejich zadržování stál hodně peněz. Stěžovali jsme si na podmínky opakovaně už před pár lety. Jediný, kdo se snažil situaci rozebrat, byl pan senátor Jaromír Jermář coby předseda senátního výboru pro lidská práva. Přijel tam dokonce navštívit jednoho uprchlíka z Ruska společně s paní Světlanou Gannuškinovou z organizace Memorial. Ta byla šokovaná, že v ČR je možné neoprávněně držet lidi v takových podmínkách několik měsíců.

Lidovky.cz: V poslední době se ale objevily informace o výhrůžkách smrtí a znásilnění zaměstnancům tábora, setkala jste se s něčím takovým?
Ne, nesetkala. Ale od zadržovaných lidí jsem o výhrůžkách na jejich adresu slyšela mnohokrát. A podle svědků se nejednalo v některých případech jen o výhrůžky.

Lidovky.cz: Jsou podle vás obavy místních obyvatel z uprchlíků oprávněné?
Myslím si, že bychom se měli obávat vlastních úředníků, kteří se chovají nelidsky k uprchlíkům.

Lidovky.cz: Podle dostupných informací jsou ale agresivní a ničí například vybavení tábora…
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Často je do toho dotlačí právě pracovníci odboru azylové a migrační politiky a jejich spolupracovníci. Ti lidi v táboře nemají absolutně šanci se bránit zvůli našich úředníků.

Hana Demeterová

Hana Demeterová

Lidovky.cz: Je podle vás


Zobrazit článek >>>>>
Utekla před smrtí kvůli erotickým fotkám. Česko ji nyní posílá zpět

http://www.lidovky.cz/utekla-pred-smrti-kvuli-erotickym-fotkam-cesko-ji-nyni-posila-zpet-1fj-/zpravy-domov.aspx?c=A140808_154032_ln_domov_ogo

11. srpna 2014

.
PRAHA - Mladá Dagestánka Zainap Gasanovová s rodinou se ve čtvrtek výrazně přiblížila návratu do Ruska, odkud utekla před vydíráním a krevní mstou. Ministerstvo vnitra koncem loňského roku odmítlo rodině udělit azyl a soud nyní zamítl žalobu proti postupu úřadu, k níž se Zainap s matkou a dvěma bratry upínali. Bojí se totiž, že v Rusku jim stále hrozí smrt.

O zamítnutí žaloby rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, zatím ale není jasné proč. “Vyřizující soudkyně odjela na dovolenou a předmětný rozsudek navíc dosud nebyl vyhotoven a doručen účastníkům řízení tak, aby se mohli s jeho odůvodněním seznámit,” odmítla otázky serveru Lidovky.cz mluvčí soudu Olga Mičanová.

Rodině tak zbývá pouze takzvaná kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, díky níž získá zhruba půl roku času navíc. “Většinou rozhodnou zhruba za šest měsíců, ale měli jsme případy, kdy to trvalo i rok,” řekla serveru Lidovky.cz Michala Cilli z Organizace pro pomoc uprchlíkům, která rodinu zastupuje.

Nejvyšší správní soud buď zruší rozhodnutí soudu krajského, ministerstva nebo obou a případ jim vrátí k novému posouzení. Nebo stížnost zamítne a vystaví rodině lístek do Ruska. Cilli je nicméně optimistická. “Měli jsme už podobné případy, kdy Nejvyšší správní soud zrušil rozhodnutí ministerstva i soudu. Šance tam určitě je,” věří.

Případ Zainap server Lidovky.cz podrobně popsal letos v březnu. Přes dva roky s matkou a bratry utíká před krevní mstou, která jí doma hrozí. Dnes osmnáctiletou dívku před pěti lety vydíral chlapec z její rodné vesnice Novyj Kumuch nedaleko Machačkaly, hlavního města Dagestánu, republiky na jihu Ruské federace.

Hrozil jí


Zobrazit článek >>>>>
Kdo nám vysvětluje situaci v Rusku? Aktivní udavač StB

http://echo24.cz/a/wtUvk/kdo-nam-vysvetluje-situaci-v-rusku-aktivni-udavac-stb

 1. srpen 2014

.

Bývalého armádního důstojníka a někdejšího pracovníka ministerstva obrany Martina Kollera je v posledních dnech všude plno. Vystupuje v České televizi, v Českém rozhlase, dává rozhovory do novin, píše komentáře.

Koller ve svých proslovech v televizi nebo rádiu hovoří například o „trapném lustračním zákonu,“ o tom, že „ruský voják je lepší než americký“, nebo o ukrajinských „fašistických bojůvkách, které navazují na banderovce, kteří se podíleli na holocaustu a etnických čistkách“. Tvrdí, že malajsijské letadlo nemohli sestřelit proruští separatisté, protože „takovou výzbroj nemají“.

Koller má i druhou, pro většinu veřejnosti neznámou tvář: od roku 1979 byl veden jako spolupracovník Vojenské kontrarozvědky, jež byla součástí StB. A jak zjistil Týdeník ECHO, který měl možnost si prostudovat část Kollerova svazku, patřil k nesmírně aktivním „udavačům“. Součástí spisu je například zhruba 150 ručně psaných zpráv o důstojnících i vojácích.

Když v listopadu 1982 zemřel šéf sovětského politbyra Leonid Brežněv, nezapomněl napsat ve své zprávě o vtipkování důstojníků. Například poručík Valko si dělal legraci ze změny vysílání televize: „Vykládal vtip, že na prvním programu je tryzna za Brežněva, a když člověk přepne na druhý program, mává tam esenbák obuchem a ptá se: Vy nemáte první program?“

Jaká další absurdní udání Koller sepsal a co říká 25 let po listopadu o své spolupráci s StB? Odpovědi najdete v Týdeníku Echo.…


Zobrazit článek >>>>>
Moskva prodloužila vazbu vězněnému režisérovi. Ruská agrese, zní z Varů

http://www.lidovky.cz/moskva-prodlouzila-vazbu-ukrajinskemu-reziserovi-z-varu-zni-nesouhlas-1or-/zpravy-svet.aspx?c=A140708_090214_ln_zahranici_jci

8. července 2014

.
MOSKVA/KARLOVY VARY -Ukrajinský režisér Oleg Sencov, který byl v květnu zadržen na Krymu pro podezření z přípravy teroristických útoků, zůstane ve vazbě až do 11. října. V pondělí o tom podle agentury Interfax na návrh prokuratury rozhodl moskevský soud. Sencov odmítá, že by se dopustil něčeho nezákonného, a tvrdí, že vyšetřovatelé ho mučí a vyhrožují mu.

 V Karlových Varech, kde se koná Mezinárodní filmový festival, pondělí čeští filmoví tvůrci zveřejnili prohlášení žádající Sencovovo osvobození.

Ruská policie zatkla Sencova spolu s dalšími třemi Ukrajinci. Tvrdí, že to jsou členové ukrajinské nacionalistické organizace Pravý sektor. Chystali prý bombové útoky na ukrajinském poloostrově Krym, který v březnu anektovalo Rusko. Podle agentury ITAR-TASS měly být útoky spáchány v Simferopolu, Sevastopolu a v Jaltě při květnové oslavě konce druhé světové války. Čtveřice prý mimo jiné měla v úmyslu vyhodit do povětří jeden z památníků bolševického vůdce Vladimira Lenina. Hrozí jí až deset let vězení.

.

Mučení a vyhrožování

Sencov v pondělí před soudem prohlásil, že nikdy nebyl členem Pravého sektoru, neorganizoval teroristické skupiny a nepřipravoval teroristické akce. Obvinění, která mu ruská prokuratura adresuje, označil za nepodložená a urážlivá. Zároveň zdůraznil, že jako občan Ukrajiny neuznává ruské zabrání Krymu. Sencov tvrdí, že při výsleších byl mučen a že mu vyšetřovatelé hrozili, že zinscenují jeho sebevraždu. Prohlásil, že si nedělá iluze o ruské justici a že je připraven na odsuzující verdikt.

Čeští filmoví tvůrci v pondělí na karlovarském Mezinárodním filmovém festivalu informovali o otevřené výzvě, kterou zaslali představitelům České republiky pod heslem “Za svobodu ukrajinského režiséra Olega Sencova, vězněného …


Zobrazit článek >>>>>
Střední Evropa: profízlováno, propráskáno

http://echo24.cz/a/wYcf8/stredni-evropa-profizlovano-propraskano

1. červenec 2014

.

14. července vyšel v polském týdeníku Wprost přepis odposlechnutého rozhovoru mezi ministrem vnitra Sienkiewiczem a prezidentem Polské národní banky Belkou. Wprost je časopis liberálně konzervativní orientace a je proslulý provokativními obálkami – některé z nich byly reprodukovány i u nás (např. předsedkyně Svazu vyhnanců Steinbachová v SS-uniformě, jak jede na tehdejším kancléři Schröderovi, nebo o něco později  později kancléřka Merkelová, kojící Lecha a Jaroslawa Kaczynské). Rozhovor se odehrál před dvěma lety v salonku jedné luxusní varšavské restaurace. Ministr na prezidentovi žádal vstřícnost banky vůči Tuskově vládě, prezident na oplátku odvolání ministra financí a novelu zákona o Národní bance. Obojí se shodou okolností do dvou měsíců stalo. Oba účastníci se vyjadřovali dosti vulgárně.

To ovšem byla jen jakási upoutávka. Wprost oznámil, že disponuje dalšími cca 80 nahrávkami,  pár už mezitím stačil zveřejnit. Nejpozoruhodnější z nich je rozhovor ministra zahraničí Sikorského s exministrem Rostowskim (shodou okolností s tím, který přišel o post po žádosti prezidenta Belky) z počátku tohoto roku. Ministr si bez servítků stěžoval na úroveň polsko-amerických vztahů, Američané údajně poskytují Polákům falešný pocit jistoty a polští politici se k nim  chovají servilně. To už je pro polskou zahraniční politiku citelný úder, a  nejen pro ni. Ministr Sikorski  zastává statečný a tvrdý postoj vůči Moskvě a měl šanci, že se stane nástupcem nevýrazné paní Ashtonové ve funkci vysokého představitele EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.

Tento příběh zapadá do celé série podobných, které v poslední době otřásaly a otřásají středoveropskými postkomunistickými zeměmi: na Slovensku to byla kauza Gorila, u nás to …


Zobrazit článek >>>>>
A toto byl soudce Nejvyššího správního soudu a náměstek ministra spravedlnosti, alelujá!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Vladimire-vykasli-se-na-svazacku-Merkelovou-a-muslima-Obamu-325361

.

Jiří Vyvadil: Vladimíre, vykašli se na svazačku Merkelovou a muslima Obamu

1.7.2014

Moje poznámka bude velmi krátká… Neznám slušnějšího a komunikativnějšího světového politika než je Putin.

Už asi 30x mohl Ukrajinu zpacifikovat a Porošenka ukazovat v kleci a neudělal to…Dnes ho i budu kritizovat. Domnívá se, že Evropa a jejich lídři rozumí konsensu a smíru…Vladimíre, zřejmě se nepotkáme, ale doufám, že Ti Tvé tajné služby předají tento vzkaz : Věř mi, že s těmi hlupáky a ignoranty nemá smysl jednat.

Neocení Tvou slušnost a dokonce nechápou, že vojensky celé to tzv. NATO  by Rusko a tím i Tebe nikdy nemohlo porazit.

Ignoruj je, klapej jim telefony, zavři jim kohoutky plynu a ropy…

Věnuj se Rusku a nezabývej se upadajícím Západem, který si Tvou slušnost vysvětluje jako slabost.

Ani v nejhorších představách, nemůže být Rusko hůře než EU či USA…To jsou oblasti bez, které již mají svůj vrchol zcela za sebou… Přežívají…Jistě to není tak hrozné pro jejich obyvatele…Ještě tak 20 let se jim v zásadě bude dařit dobře. Ale jinak…STAGNACE,STAGNACE, STAGNACE…

Prostě jen takový další pád říše římské.

Vladimíre, moc Tě prosím, ignoruj je. Důsledně. Žijí v představách, že něco znamenají, zřejmě z pohledu svých výplatních pásek…Ale jinak nic moc.

Obama má tuším 40% podpory a volby do Evropského parlamentu byly stiženy takovou neúčastí, že to jen ukazuje na rozvrat.

Ty máš v Rusku 82% podpory…To v naší části světa je prakticky nemožné.

Ne ve všem s Tebou souhlasím, jistě bych nikdy nebyl prodchnut pravoslavím, tak jako bych nebyl prodchnut žádným náboženstvím.

Vladimíre, fakt se už s tím Západem nezabývej, trochu Ti bude škodit,


Zobrazit článek >>>>>
BRUTÁLNÍ ÚTOK. Mladík pobodal bezdomovce u Hlavního nádraží

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/brutalni-utok-mladik-pobodal-bezdomovce-u-hlavniho-nadrazi.html

29. 6. 2014

.

Mladý muž bodnul v neděli nad ránem bezdomovce u pražského Hlavního nádraží. Zraněného, který krvácel z tepny na ruce, zachránili strážníci, další hlídka chytila pachatele.

Brutální útok se odehrál ve tři v noci v parku z boku nádražní budovy směrem k Washingtonově ulici.

Hlídka městské policie zaregistrovala běžícího zkrvaveného muže volajícího o pomoc. „Krvácel z tepny, poskytli jsme mu první pomoc, než přijela záchranka,“ řekl jeden z policistů. Napadený na tom byl bledě, chvílemi ztrácel vědomí.

Další patrola strážníků pronásledovala pachatele. Dostihli ho nedaleko místa činu. Nasadili mu pouta a posadili ho na zem. Vysokoškolsky vzdělaný mladík údajně zaútočil kvůli tomu, že mu vadí bezdomovci. Tak se vydal na lov.

Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice.

Zdroj: TN.cz Mladík zaútočil v parku z boku nádražní budovy
-

Případ si převzali kriminalisté specializující se na násilnou trestnou činnost. Zajistili stopy včetně pachatelova oblečení a nechali ho převést do cely předběžného zadržení.

Takto brutální napadení bezdomovce není ojedinělé, za poslední měsíc se v metropoli odehrálo několik útoků.

 

 

TN.cz


Zobrazit článek >>>>>
Ruská propaganda jede. 20 děsivých lží o Ukrajině

http://echo24.cz/a/wpq56/ruska-propaganda-jede-20-desivych-lzi-o-ukrajine

.

20. červen 2014

.

Občas se zdá, jakoby svět zapomněl na propagandistickou mašinérii, kterou Rusko v minulosti úspěšně šířilo nejenom na východě. Zmatení lidí, malý zájem o společenské dění, ale i důvěra ve všemožné konspirační teorie, umožnila ruským stoupencům rozšíření „ligy neomylných Putinistů“ do celého světa, píše americký server Examiner.com.

Když se na nejdražší olympiádě v historii, která probíhala letos v ruském Soči, nerozsvítil symbolický americký olympijský kruh, v přímém přenosu to sledoval celý svět. Celý svět kromě Ruska. Státní televize Rossija se zřejmě snažila uchránit své diváky od nepříjemné reality, že i v jejich zemi může něco selhat. Podle Konstantina Ernsta, režiséra slavnostního zahájení, to byl „nezbytný krok k uchránění symboliky a tradice her“. „Samozřejmě, že je to špatné, ale nemáme se za co stydět,“ uvedl později pro média jako omluvu. Zkrátka a dobře, účel světí prostředky.

Díky současnému dění na Ukrajině se znovu otevřela i otázka toho, zda a jak propaganda v Rusku pokračuje. Spíše se objevily důkazy, že mediální masáž vlastních lidí zde nikdy neskončila. Dnes funguje nejenom skrze Kremlem kontrolovaná média, ale také řadu placených trollů, kteří po internetu šíří do očí bijící lži.

Americký server Examiner.com předkládá celkem 40 fotografií, která ukazují, jak ruská média „chrání symboliku své země“ a informují vlastní občany o dění na Ukrajině. Prohlédněte si fotogalerii.

 …


Zobrazit článek >>>>>
European countries are selling arms to Russia while condemning it over Ukraine

http://m.washingtonpost.com/world/europe/european-countries-are-selling-arms-to-russia-while-condemning-it-over-ukraine/2014/06/16/6ad20143-ffce-4b45-a063-bea132fa0123_story.html

June 17 2014

German Chancellor Angela Merkel with Russian President Vladimir Putin. Defense contractor Rheinmetall was nearly finished building a military training facility in Russia when a German official halted work in late March, citing tensions in Crimea. (Sergei Chirikov/European Pressphoto Agency)

MOSCOW — The French are sending Russia advanced helicopter carriers. Germans built it a high-tech military training facility. Italians have been shipping armored vehicles.

Deep into a crisis in which Russia’s military deployed on Ukrainian soil, European nations are struggling to balance economic considerations with political ones. Now France is poised this month to invite 400 Russian sailors to train on a massive new ship that a Russian admiral once said would have enabled his nation to beat neighboring Georgia in its 2008 war in “40 minutes instead of 26 hours.”

French leaders have refused to cancel the $1.7 billion sale of two Mistral-class helicopter carriers — capable of transporting 16 attack helicopters, dozens of tanks and 700 soldiers — despite Russia’s recent aggression,including its annexation of the Crimean Peninsula in March. The plans have drawn condemnation from allies including the United States and NATO, which say that supplying military equipment to Russia with one hand while condemning its military actions with the other is clearly contradictory.

The Mistral deal and other arms shipments lay bare the difficulty of applying pressure on Russia, even at a time when tensions between the West and Russia are at their worst since the Cold War.

European leaders have sought to protect their defense industries even as they …


Zobrazit článek >>>>>
Václav Komora: Čtěte Golicyna, tam to všechno bylo

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vaclav-Komora-Ctete-Golicyna-tam-to-vsechno-bylo-322732

11. 6. 2014

Mnoho lidí je dnes zmateno a vzájemně si kladou otázky, co se to najednou děje s Ruskem a jak je to možné, že jeho představitel Vladimír Putin vystupuje tak agresivně.

.

Avšak pro nemnohé pozorovatele tohoto dění, kteří sledují komentáře J. R. Nyquista, vycházející v překladu v KONZERVATIVNÍCH LISTECH, je odpověď poměrně jasná: není to ani něco převratného, ani něco nového. Je to založeno zejména na rozborech a závěrech uvedených v knihách Anatolije Golicyna, přeběhlíka z KGB s významem „černé labutě“ (vysoce nepravděpodobného, nepředvídaného jevu s velmi zásadními následky – viz N. N. Taleb: Černá labuť, Paseka 2011, popř. David Floryk: O labutích a krocanech, KONZERVATIVNÍ LISTY 12/2011 – pozn. red.). Jelikož je často J. R. Nyquistem citován, je načase podat o jeho práci souhrnnou informaci.

.

O životě…

Kriticky a nepředpojatě myslících lidí, kteří jsou vůbec schopni si uvědomit co se děje, je málo. Z nich je navíc mnoho odrazeno od úplného pochopení situace právě tím, že Golicynovy knihy nepřečetli. Obě jsou totiž naprosto ostrakizovány. Navíc, jsou k dispozici jen v angličtině a jsou psány těžkým politologickým jazykem. „Nové lži místo starých” (New lies for old) z roku 1984 a „Perestrojkový podvod” (Perestroika deception) z roku 1995 si lze však pořád ještě stáhnout na internetu.

Podle A. Golicyna se jedná o závěrečnou fázi dlouhodobé strategie mezinárodního komunismu. A komunismus ovšem není mrtev, jak je většinovému mínění dlouho namlouváno – existuje fakticky přece nejen u nás doma, ale i v poměrně mnoha dalších zemích. Někde oficiálně vládne, jinde žije jakoby v ústraní …


Zobrazit článek >>>>>
Proč Klaus opakuje kremelské lži? diví se Putinův kritik Illarionov

http://echo24.cz/a/iMA4h/proc-klaus-opakuje-kremelske-lzi-divi-se-putinuv-kritik-illarionov

30. květen 2014

Andrej Illarionov je ruský ekonom, který se z důležitého tvůrce Putinovy ekonomické politiky stal Putinovým kritikem. Ve funkci hlavního ekonomického poradce prezidenta od roku 2000 do roku 2005 stál za některými úspěšnými kroky tehdejší ruské ekonomické politiky, jmenovitě zavedení rovné daně a zřízení státního stabilizačního fondu, který investuje prostředky získané v době vysokých cen energií. K Putinovi měl Illarionov blízko i jako jeho tzv. šerpa při jednáních G8. Odstoupil v době postupného omezování politických svobod v Rusku a korporatistického obratu v ekonomické politice.

Bezprostředním podnětem tehdy bylo, že nechtěl obhajovat vyjednávání s Ukrajinou o cenách zemního plynu, které považoval za politicky motivované. Dnes žije v USA a působí ve washingtonském CATO Institute, libertariánském think-tanku, kde má čestnou funkci a kde je častým hostem také Václav Klaus.

Ruskou politiku vůči Ukrajině hodnotí Illarionov jednoznačně jako projev neoimperiálních koncepcí, jež jsou v kruzích kolem Putina diskutovány již dlouho. Předpověděl fáze ukrajinské krize včetně anexe Krymu a rozruch vzbudil názorem v rozhovoru pro deník Independent, že výhledově je v Putinově hledáčku nejen Ukrajina, Bělorusko a baltské země, ale i Finsko. Illarionov ovšem opírá své názory o autoritu člověka, který se „siloviky“, kteří dnes zcela ovládli Kreml, vedl každodenní důvěrné rozhovory.

Echo24.cz s ním mělo možnost mluvit na konferenci GLOBSEC 2014 v Bratislavě.

Jak vnímáte to, že ruské chování nachází tolik zastánců v Německu?

Vztahy s Putinovým Ruskem jsou pro jistý segment německých elit nesmírně důležité z jednoho specifického důvodu. Tato část elit – neříkám, že elity jako celek ani většina, ale rozhodně ne zanedbatelná část …


Zobrazit článek >>>>>
Zaorálek: Za dění na Ukrajině může Putin a Západ je proti němu bezmocný

http://www.novinky.cz/domaci/337892-zaoralek-za-deni-na-ukrajine-muze-putin-a-zapad-je-proti-nemu-bezmocny.html

30. května 2014

Západ nemá dost sil na to, aby na Ukrajině zastavil zásahy podporované Ruskem. Agentuře Reuters to v pátek na závěr dvoudenní návštěvy v Británii řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

“Nemám žádné pochybnosti o tom, že Rusko je odpovědné za situaci v Doněcku a Slavjansku,” citoval Reuters Zaorálka. “Nemáme žádnou šanci, abychom tuto situaci řešili silou. Neexistuje možnost ji vyřešit v krátkodobém horizontu,” dodal ministr.

Zaorálek zároveň vyjádřil pochybnosti o tom, že by ruský prezident Vladimir Putin v brzké době, tedy v řádu několika měsíců, změnil svůj dosavadní postup.

USA a Evropská unie pohrozily Rusku tvrdšími opatřeními, která by ruské ekonomice mohla uškodit. Zatím se omezily mimo jiné na zmrazení kont několika desítek ruských činitelů a malých firem.

“Putinovo chování je dvojznačné a pravděpodobně bude i nadále. Na jedné straně se snaží ukázat, že je připraven jednat a učinit nějaké ústupky, a na druhé straně vidíme, že Rusové vysílají uniformované vojáky do Doněcka a Donbasu,” podotkl Zaorálek.

Posunu v politice Ruska lze podle něj docílit spíše tím, že mu ukážeme, že Evropa je hospodářským partnerem, kterého Moskva potřebuje pro modernizaci své ekonomiky.

“Nevidím pro Rusko jinou možnost než spolupracovat s Evropou, když mluvíme o modernizaci,” řekl Zaorálek. “Pro nás tato situace možná představuje potíže, ale pro Rusko by tato izolace mohla být zásadní problém,” pokračoval.

“V tomto směru nevidím žádný budoucí rozvoj ruského průmyslu. To je důvod, proč nemohu pochopit toto Putinovo rozhodnutí. Z hlediska budoucího vývoje je to katastrofa,” uzavřel Zaorálek.

NovinkyČTK


Zobrazit článek >>>>>
Karel Schwarzenberg
23.3.2014

Je to zajímavá myšlenka. Zkušenost však praví, že pokud zavřeme medvěda s ovcemi do stejné klece, produkce výrobků z mléka a vlny je poněkud narušena.

.

Rusko do EU? Ekonomicky to Evropě prospěje, tvrdí Zeman

.
Zatímco pro mnoho členských států je, obvzlášť v těchto dnech, vstup Ruska do Evropské unie nemyslitelný, prezident Miloš Zeman věří, že by to prospělo oběma…
.
TYDEN.CZ | AUTOR: TYDEN,  WWW.TYDEN.CZ,  E-MAIL:  WEBMASTER@TYDEN.CZ


Zobrazit článek >>>>>
Jak se podniká v ČR – ocenění Světové banky:
65. místo hned za Ghanou


Zobrazit článek >>>>>
Zeman si plácl s Putinem. Bude Česko u dělení Ukrajiny?

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/zeman-si-placl-s-putinem-bude-cesko-u-deleni-ukrajiny_300649.html#.UyEAR_l5N21

Evropou hýbe ukrajinská krize, Rusko haraší zbraněmi a regionu hrozí druhá krymská válka. Podle oficiálních stránek prezidenta Miloše Zemana to vypadá, že Česko si už vybralo, fotografie týdne na jeho webu je srdečné potřesení pravicemi českého a ruského prezidenta.

Západní politici se předhánějí, kdo bude hájit nedělitelnost Ukrajiny a soutěží, kdo bude radikálnější v hrození prstem Putinovi. Český prezident na to jde na svém oficiálním webu z druhé strany, chlubí se nikoliv pohrůžkou, ale přátelským potřásáním ruky s Vladimirem Putinem. Fotografie je z návštěvy Soči, je tedy dvakrát mimo mísu. Tento týden podle všech informací zatím návštívit Podkavkazí nestihl. Za druhé je to poněkud proti proudu oficiálních vyjádření vlády i jeho vlastních, které postup Ruska víceméně kritizují.

“Zvolit jako fotografii týdne takovou, která zobrazuje Zemana v přátelském setkání s Putinem, je zvláštní, možná to má nějaký hlubší smysl a k má to k něčemu sloužit. A nebo si to Hrad jen nepohlídal, což by bylo velmi nešťastné,” komentuje pozoruhodnou Zemanovu prezentaci politolog Kamil Švec.”V době, která je charakteristická nejistotou jednání jednotlivých stran, je třeba si dávat pozor na to, co o sobě jednotlivé strany říkají, jelikož každý projev má i svoji symboliku,” podotýká.

Prezidentské oficiální stránky v pondělí dopoledne.

V souladu s prezidentovými názory nesoucími se na vlně “nejdřív byznys, potom lidská práva”, by čtenáři obrázek Putina se Zemanem mohli pochopit i jinak, než zatím prezident oficiálně deklaroval. Třeba že zařídil anexi Zakarpatské Ukrajiny Hradní stráží.

Vstanou noví Biĺakové

V českém prostředí by příchylností k Rusku nebyl ojedinělý, česká krajní pravice i levice se předhánějí v podpoře Moskvy a na Západ dští oheň a síru. Jiří Vyvadil, exsenátor a bývalý …


Zobrazit článek >>>>>
Radnici v Liberci ověnčila plachta s Putinem. Na kabátě má srp i hákový kříž

http://www.lidovky.cz/libereckou-radnici-pokryva-obri-plachta-s-putinem-je-to-varovani-px9-/zpravy-domov.aspx?c=A140311_124704_ln_domov_ele
.
11. března 2014
.
LIBEREC -Libereckou radnici pokrývá od úterního rána obří plachta s podobou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Se souhlasem vedení města ji tam vyvěsilo občanské sdružení Dekomunizace, které tak chce varovat před postupem sílící ruské diktatury na Krymu a směrem do Evropy. Protest v úterý vyvolal ve městě obrovský zájem lidí, snad nikdo neprošel po náměstí, aniž si plachtu s Putinem vyfotil. Případem se zabývá i policie kvůli několika trestním oznámením.
.

Plachta s Putinem v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávyPlachta s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ověnčila radnici v Liberci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávyProhlášení Dekomunizace k vyvěšení plachty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávyPlachta s Putinem v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Obří plachta visí přímo nad pomníkem obětí ruské okupace z roku 1968 v Liberci. Životem tehdy příjezd ruských tanků zaplatilo ve městě devět lidí. “Historie se opakuje a my cítíme povinnost na to upozornit. Janukovyčovo pozvání si nezadá se zvacím dopisem Vasila Bilaka a jemu podobných darebáků, kteří v roce 1968 vyzvali vedení Sovětského svazu, aby u nás zabránilo kontrarevoluci,” uvedl Ondřej Matyáš ze sdružení Dekomunizace a dodal: “Vyzýváme naši vládu a jejím prostřednictvím Evropskou unii a NATO, aby konečně začali jednat s Ruskem jako se státem představujícím vážnou hrozbu pro demokracii a svobodu.” Navzdory prohlášením ruské strany o oprávněnosti humanitární pomoci Rusům žijícím na Krymu a východní Ukrajině má podle sdružení Dekomunizace nynější ruská agrese jasné analogie v dějinách Evropy. Zabrání Sudet a Rakouska také předcházela nacistická kampaň o potřebě bránit Němce na území dalších států, dodává sdružení. I proto je ruský prezident Putin zpodobněn trochu jako Stalin i Hitler, nechybí ani znaky typické pro komunistickou a fašistickou ideologii – rudá hvězda, srp a kladivo a také hákový kříž. Právě to jsou zřejmě důvody, proč se někdo obrátil na


Zobrazit článek >>>>>
Zastavme obchody s agresivním Ruskem, vyzývá politik ČSSD. Prý je to největší myslitelná hrozba

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zastavme-obchody-s-agresivnim-Ruskem-vyzyva-politik-CSSD-Pry-je-to-nejvetsi-myslitelna-hrozba-306326

.
7. 3. 2014 14:52

ROZHOVOR Kandidát do europarlamentu za ČSSD Miroslav Poche nedávno kritizoval EU za její přístup k situaci na Ukrajině. Nyní se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře pustil i do Ruska, které je podle jeho slov největší myslitelnou hrozbou pro Českou republiku. Prezident Vladimir Putin podle Pocheho usiluje o obnovu agresivního imperiálního Ruska.

Co postoje českého ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka v otázce Ukrajiny, jak je hodnotíte?

I malé země mohou dělat zahraniční politiku, kterou velmoci, jakou Rusko bezesporu je, nemohou brát na lehkou váhu. Rusko si nikdy nic nedělalo z prázdného moralizování a naopak vždy rozumělo jasné řeči. Česká zahraniční politika by měla dát Rusku jasně na vědomí, že nezmění-li svoji agresivní politiku vůči Ukrajině, Česká republika s ním omezí např. obchodní vztahy. A to i tehdy, když takové omezení nebude pro nás komerčně výhodné. Ale protože agresivní, imperiální Rusko, o jehož obnovu dnes Putin znovu usiluje, je pro nás dnes největší myslitelnou hrozbou – musíme být připraveni na to říci Rusům jasné NE.


Zobrazit článek >>>>>
Nevládní organizace rozzlobila odpověď českého prezidenta

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Nevladni-organizace-rozzlobila-odpoved-ceskeho-prezidenta-303571

12/02/2014

Několikařádková odpověď českého prezidenta Miloše Zemana rozhořčila signatáře otevřeného dopisu, ve kterém ho žádali o zrušení schůzky s uzbeckým diktátorem Islamem Karimovem. Kromě Člověka v tísni dopis podepsalo třicet mezinárodních organizací včetně bývalých uzbeckých politických vězňů a obětí mučení.
.
Nevládní organizace rozzlobila odpověď českého prezidenta
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro pořad ČT Interview

.

Podstatou otevřeného dopisu byl apel na zrušení schůzky či alespoň svolání tiskové konference, kde by novináři měli šanci položit otázky napřímo Karimovovi. Na tyto výzvy prezident Zeman nijak nereagoval.

Mrzí nás, že pan prezident ve své odpovědi zcela utekl od hlavního tématu. Uzbekistán patří podle organizace Freedom House k nejhorším diktaturám na světě a snaží se využít mezinárodní kontakty pro vlastní legitimizaci. Neumím si představit, jak vyvážit negativní dopad téhle oficiální návštěvy na zavřené disidenty, rodiny zavražděných v Andižanu a další lidi na místě,” řekl Rostislav Valvoda, vedoucí východoevropských programů Člověka v tísni.

Mezinárodní organizace dlouhodobě upozorňují na věznění politických oponentů a novinářů, na systematické mučení včetně znásilňování a ponořování obětí do vařící vody nebo na nevyšetřený případ stovek povražděných demonstrantů v Andižanu.

Odpověď českého prezidenta se dotkla organizací a uzbeckých disidentů, které diktátorský charakter režimu dlouhodobě upozorňují. „Prezidentova odpověď mě šokovala. Jak může prezident členského státu EU a říci, že tyto organizace dříve neprotestovaly? Tím se přece zabývají celá léta – vyjadřovaly se proti jiným návštěvám, proti politice USA ve Střední Asii, proti tomu všemu. Buď to Zeman neví, nebo nečetl seznam více než 30 organizací včetně bývalých politických vězňů a obětí mučení, kteří podepsali původní dopis,“ řekl Andrew Stroehlein z


Zobrazit článek >>>>>
Negativní názor na očkování jako důvod odmítnutí nestačí, rozhodl soud

http://relax.lidovky.cz/negativni-nazor-na-ockovani-jako-duvod-odmitnuti-nestaci-rozhodl-soud-1zy-/zdravi.aspx?c=A140211_215457_ln-zdravi_vam

12/02/2014

BRNO -Negativní názor na očkování a obava z možných rizik nevyvazuje rodiče z povinnosti umožnit závazně předepsanou vakcinaci svých dětí. Vyplývá to z nového rozsudku, jímž Nejvyšší správní soud (NSS) ukončil vleklý spor rodičů z jižní Moravy a ministerstva zdravotnictví.

Stejnou kauzou se soud zabýval už v roce 2012. Tehdy na podnět ministerstva potvrdil, že rodiče, kteří nenechají své dítě naočkovat povinnou hexavakcínou, musejí počítat s možností peněžní sankce.

NSS nyní připustil, že povinné očkování, stejně jako velká část lékařských zákroků, může za jistých okolností vést ke způsobení závažné újmy. “Úkolem lékařů i pacientů je ve vzájemné součinnosti takovým možným negativním důsledkům předcházet, samo jejich riziko však ještě nemůže být dostatečným důvodem pro neprovedení lékařského zákroku,” stojí v rozsudku.

Oba rodiče dostali kvůli hexavakcíně pokutu 6000 korun, později zmírněnou na 4000 korun. Nepomohl jim ani odkaz na starší nález Ústavního soudu, podle kterého by úřady a soudy měly v individuálních a odůvodněných případech upustit od pokutování i jiného nátlaku na rodiče-odpůrce očkování. Podle NSS však nesouhlas s plošným očkováním a obava z rizik není takovou výjimečnou okolností, jež by odůvodňovala odpuštění sankce.

“Toto (domnělé) riziko stejně tak nemůže samo o sobě vyústit v oprávnění odepřít povinné očkování, které představuje stěžejní opatření, zabraňující šíření infekčních onemocnění ohrožujících veřejné zdraví,” napsali soudci.Rodiče argumentovali tím, že pro dítě je nejlepší přirozeně vytvořená imunita, kterou by očkování mohlo narušit. Jsou příznivci homeopatické léčby a nevěří systému očkování v ČR. Lékaři podle nich neupozorňují na všechny možné následky očkování včetně anafylaktického šoku nebo autismu. Podle NSS však v případě


Zobrazit článek >>>>>
Zlá slova o Ištvanovi, Bradáčové, Šlachtovi a dalších. Zkušený novinář zcela bez obalu

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zla-slova-o-Istvanovi-Bradacove-Slachtovi-a-dalsich-Zkuseny-novinar-zcela-bez-obalu-299733

13/01/2014

ROZHOVOR Investigativní novinář a šéfreportér týdeníku Euro Jan Hrbáček v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz hodnotí uplynulý rok 2013 z hlediska velkých politických kauz. Podle Hrbáčka jsme policií a státním zastupitelstvím masírováni voláním po chycení korupčníků a vytváří se falešný dojem, že je Česko jednou z nejzkorumpovanějších zemí. Přitom prý jde často o bláboly, dohady a extrémní výklad odposlechů.

.
Zlá slova o Ištvanovi, Bradáčové, Šlachtovi a dalších. Zkušený novinář zcela bez obalu

Letošní rok byl z hlediska vyšetřování významných kauz velmi “plodný”. Obecně vzato, je to vývoj správným směrem?

Obávám se, že ne. Policie a státní zastupitelství veřejnost masíruje voláním po boji proti korupci. Kolik skutečných korupčních kauz ale vyšetřovatelé objevili? Když už přispěchají s elegantně zabaleným balíčkem, ukazuje se často, že vevnitř není excelentně vyšetřený a doložený případ, ale kupa náznaků, dohadů a blábolů, sebraných v odposleších.

Vyšetřovatelé rezignovali na tradiční metody a spoléhají se na to, co zachytí v odposleších. Jenže jak známo, málokdo říká do telefonu věci, které se týkají skutečné trestné činnosti. Uvidíme, kolik z těchto bombastických případů skutečně soudy odsoudí a jestli jejich aktéři půjdou sedět na, trestnému činu korupce, odpovídající dobu do vězení. Zatím spíš policisté a žalobci na veřejnosti posilují falešný dojem jedné z nejzkorumpovanějších zemí v Evropě. A voliči tomu bohužel věří, což se ukazuje mimořádnými výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Berlusconiho, balancujícího na několika hranách a střetu zájmů, s komunistickou minulostí, který se dostane na forhont především díky uměle vyvolané válce s korupcí, by tu za standardních okolností určitě nikdo nevolil.

Která z těch kauz, o kterých se v tomto roce mluvilo, se podle vás dá označit za úspěch


Zobrazit článek >>>>>
Dokud do mě Zeman kope, ví, že nejsem mrtvola, říká Schwarzenberg

http://www.lidovky.cz/dokud-do-me-zeman-kope-vi-ze-nejsem-mrtvola-rika-schwarzenberg-p64-/zpravy-domov.aspx?c=A140113_204541_ln_domov_oka

.
13.1.2014
.

PRAHA -”Zemana baví kopat,” glosuje Karel Schwarzenberg nejnovější jízlivý výpad hlavy státu. Prezident Miloš Zeman se vypravil do Karlovarského kraje, kde šéfa opoziční TOP 09 přirovnal k politické mrtvole. “Už pana prezidenta neberu vážně,” říká Schwarzenberg v rozhovoru pro Lidovky.cz.

.

Lidovky.cz: Prezident Miloš Zeman o vás na návštěvě Karlovarského kraje prohlásil, že vás nebude kvůli vízům rusky mluvících občanů “kritizovat, protože do mrtvol se nekope”. Co tomu říkáte?

.

Co řekl Zeman v Karlovarském kraji
“Já nechci teď kritizovat bývalého ministra zahraničí, protože do mrtvol se nekope, ale na druhé straně jsem s potěšením vzal na vědomí, že současný ministr zahraničí Jan Kohout připravuje systém takzvaných multivíz,” řekl prezident Miloš Zeman, když se zastupiteli kraje řešil vízovou povinnost pro rusky mluvící občany. (Více čtěte ZDE)

Tak za prvé: já jsem víza nezavedl, už tady byla. Za druhé: vnitřní část víz má na starosti ministerstvo vnitra, nikoliv ministerstvo zahraničí. Takže by bylo dobré – ale marné – požádat pana prezidenta, než něco říká, aby se nejdříve podrobně informoval. Ale holt někdy říká, co se mu zrovna hodí. Už to neberu vážně. Výroky pana prezidenta mě už nezajímají.

.


Zobrazit článek >>>>>
Mediální expert: Jsme zemí neomezených možností. Ale kdo jde proti, je rychle nepřítel

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Medialni-expert-Jsme-zemi-neomezenych-moznosti-Ale-kdo-jde-proti-je-rychle-nepritel-299634

.
11.1.2014
.

TÝDEN V MÉDIÍCH V úvodu svého ohlédnutí za uplynulým týdnem ve sdělovacích prostředcích polemizuje Petr Žantovský s tvrzením, které opakovaně zaznělo v Událostech, komentářích, že volby prokázaly, že voličům nevadí Andrej Babiš. Žasne nad tím, že novinář Martin Fendrych posouvá společnost do dimenze presumpce viny a závěrem líčí Česko jako zemi snů.

 

Mediální expert: Jsme zemí neomezených možností. Ale kdo jde proti, je rychle nepřítel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto


Zobrazit článek >>>>>
Muž se pokusil oběsit kvůli exekuci. Policisté ho stihli odříznout

http://praha.idnes.cz/pokus-o-sebevrazdu-pri-exekuci-dmd-/praha-zpravy.aspx?c=A140109_180412_praha-zpravy_klm

.
9.1.2014
.
Doslova v boj o život se ve čtvrtek odpoledne zvrtla exekuce v rodinném domě  v Řevnicích  u  Prahy. Policisté totiž zachytili informaci, že se jeden z jeho obyvatel chystá spáchat sebevraždu. Uvnitř pak skutečně našli a odřízli muže, který se chtěl oběsit.
.


Zobrazit článek >>>>>
Benešová dala Tykačovi šanci uniknout stíhání za vytunelované CS Fondy

http://www.novinky.cz/krimi/323847-benesova-dala-tykacovi-sanci-uniknout-stihani-za-vytunelovane-cs-fondy.html

.
8.1.2014
.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová na konci loňského roku podnikla krok, jehož důsledkem může být definitivní konec stíhání majitele důlního gigantu Czech Coal Pavla Tykače v kauze vytunelování více než 1,2 miliardy korun z CS Fondů z roku 1997.

.

Ministryně v demisi totiž 30. prosince podala k Nejvyššímu soudu v Tykačův prospěch stížnost pro porušení zákona.

Navrhuje v ní zrušit rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z loňského 7. ledna, které umožnilo miliardářovo obnovené stíhání za podvod. Pokud by Nejvyšší soud vyhověl, případ by měl nadobro konečnou kvůli promlčení. Lhůta pro obnovení Tykačova stíhání totiž uplynula loni v únoru.


Zobrazit článek >>>>>
Stručný návod, jak rozumět tomu, proč prezident není prezidentem

http://www.lidovky.cz/strucny-navod-jak-rozumet-podstate-sporu-mezi-cervickem-a-pecinou-1d1-/zpravy-domov.aspx?c=A140106_164935_ln_domov_spa

.
7.1.2014
.

PRAHA -Závěr poradního senátu ministra vnitra Martina Peciny zazněl jasně: Martin Červíček je policejním prezidentem nezákonně. Na čem ale toto tvrzení staví? Jaká je podstata celé rozepře? Server Lidovky.cz přináší stručný návod, jak zásadnímu konfliktu mezi Pecinou a Červíčkem porozumět.

.
.

1. NÁMĚSTEK ČERVÍČEK
Ještě než se stal Martin Červíček v srpnu 2012 policejním prezidentem, působil ve funkci náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování.

.

2. ARGUMENT MINISTROVÝCH RÁDCŮ
Poradní senát ministra Peciny v pondělí konstatoval, že je Červíček prezidentem protizákonně. Odůvodňuje to tím, že byl z předchozí funkce – funkce policejního náměstka - odvolán nekompetentní osobou, a tedy nikdy v podstatě odvolán nebyl a nemohl být ani jmenován do funkce jiné.


Zobrazit článek >>>>>
Otázky, v kterých jde o život, ale největší zdravotní pojišťovna na ně odmítá odpovídat

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Otazky-v-kterych-jde-o-zivot-ale-nejvetsi-zdravotni-pojistovna-na-ne-odmita-odpovidat-298991

.
6.1.2014
.

Mezi nejvýznamnější zdravotní pojišťovnou v České republice s největším počtem pojištěnců a protonovým centrem v Praze stále panuje napětí. Kdo je na něm zřejmě nejvíce bit, jsou onkologicky nemocní pacienti, kteří by léčbu v Praze uvítali, ale je pro ně stále nedostupná.

Otázky, v kterých jde o život, ale největší zdravotní pojišťovna na ně odmítá odpovídat
Foto: Archiv PTC
Popisek: Protonové centrum v Praze


Zobrazit článek >>>>>
Uhýbáním Zemanovi vytváříme monstrum, říká ústavní právník Kysela

http://www.lidovky.cz/uhybanim-zemanovi-vytvarime-monstrum-rika-ustavni-pravnik-kysela-1fq-/zpravy-domov.aspx?c=A140104_102201_ln_domov_vam

.
5.1.2014
.

Pokud šéf ČSSD preventivně kvůli prezidentovi ustoupí od svých kandidátů na ministry, utrpí podle ústavního právníka z Univerzity Karlovy Jana Kysely výraznou porážku. Kysela také zažívá zklamání, protože po odchodu Václava Klause není výkon prezidentského úřadu o nic civilnější. “Ne zcela korektní nakládání s ústavou pokračuje a stává se ještě o něco razantnější,” říká.
.


Zobrazit článek >>>>>
Penzion, kde odmítli prezidenta Zemana, řeší policie

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=797726

18.12.2013

Pec pod Sněžkou - Spolumajitelka penzionu Modřín ve Velké Úpě v Krkonoších Agnieszka Pallová byla v úterý dopoledne vyslechnuta na služebně trutnovské policie kvůli tomu, jak se v srpnu postavila k nabídce ve svém podnikuobsloužit prezidenta republiky.

Paní Pallovou a jejího manžela oslovila tehdy radnice v Peci pod Sněžkou, aby připravili pohoštění pro Miloše Zemana a jeho doprovod, když delegace mířila při Svatovavřinecké pouti na Sněžku. Majitelé Modřínu to nejen odmítli.

“Se Zemanem nesouhlasíme, netěšilo by nás to,” uvedla tehdy paní Pallová…


Zobrazit článek >>>>>
Rocker z ODS vyhlašuje posměšnou výroční cenu. Nominováni Šlachta a Ištvan

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rocker-z-ODS-vyhlasuje-posmesnou-vyrocni-cenu-Nominovani-Slachta-a-Istvan-298067

.
24.12.2013
..

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, člen ODS Petr Štěpánek uvedl, že šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta je kandidátem na titul idiot roku. Na stejný titul podle Štěpánka kandiduje i olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Rocker z ODS vyhlašuje posměšnou výroční cenu. Nominováni Šlachta a Ištvan
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek


Zobrazit článek >>>>>
Dušan Stuchlík: Proč nepodporuji Rekonstrukci státu

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Dusan-Stuchlik-Proc-nepodporuji-Rekonstrukci-statu-297809

.
23. 12. 2013
.

Předesílám, že s některými členy výše uvedené skupiny se osobně znám a minimálně jednoho z nich si i velmi vážím.

Dušan Stuchlík: Proč nepodporuji Rekonstrukci státu
Foto: Rekonstrukce státu
Popisek: Rekonstrukce státu

 


Zobrazit článek >>>>>
Z úředních obálek omdléval… Příběh muže, který téměř deset let čekal na pomoc

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Z-urednich-obalek-omdleval-Pribeh-muze-ktery-temer-deset-let-cekal-na-pomoc-296514

.
12. 12. 2013
.

PŘÍBĚH Pan Vladimír Dedek ze severu Moravy je již zoufalý. Váhá prý nad tím, zda by vlajka prezidenta republiky s heslem Pravda vítězí neměla být doplněna o další slova: „…ale ne v České republice.” Prožil řadu let soudních a úředních tahanic, zhubl skoro dvacet kilogramů, poznal, co to je, když chlap musí brečet. Brečet vzteky.

 

Z úředních obálek omdléval... Příběh muže, který téměř deset let čekal na pomoc
Foto: hns
Popisek: Deprese…smutek


Zobrazit článek >>>>>
Rozklad státu může skončit zákonem o slunečním svitu, řekl šéf Nejvyššího správního soudu Baxa

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=318616&sId=&mId=
.
8.11.2013 10:08
.
Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa na konferenci o přiměřenosti právní regulace, konané tento týden v rámci listopadového fóra Pražský právnický podzim, poukázal na reálné riziko rozkladu státu v důsledku nefunkční, nesmyslné legislativy, kterou nelze reálně vymáhat.

„Budeme-li přijímat zákony, které nejsme schopni vynutit, nastupuje cesta svévole a jakýchsi kampaní, koho potrestáme a koho ne. Hrozí, že vzniknou paralelní pravidla, zákonná a pak ta nemorální, jako korupce a násilí. Základní principy právního státu jsou ohroženy. Hrozí, že mohou vzniknout společenské konflikty, které se vymknou běžným způsobům řešení,“ prohlásil Baxa přede dvěma stovkami soudců a právníků.


Zobrazit článek >>>>>
Rudolf Polanecký: Bublina splaskla. Neříkejte, že jste to nečekali!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Rudolf-Polanecky-Bublina-splaskla-Nerikejte-ze-jste-to-necekali-292270

5. 11. 2013 10:37

Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan sliboval bombu v souvislosti se zatčením tří exposlanců a sekretářky premiéra. Místo toho nastal jeho výbuch.
.
Rudolf Polanecký: Bublina splaskla. Neříkejte, že jste to nečekali!
.

 

 

Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

Od samého začátku kauzy tvrdím, že udělení politických trafik, ač se to mnoha lidem, včetně mě, právem nelíbí, je činem nemorálním, nikoli však trestným. V civilizovaném světě neexistuje stát, který by trafikantství považoval za trestný čin.

Jiná věc je, že v takových státech, pokud dojde k takovéto nemorálnosti následuje ohromný tlak veřejnosti, který končí rezignací morálně se provinivšího politika. My jsme ještě do takového stadia nedospěli. Máme stále ještě hluboko v sobě zažranou morálku bolševiků, kteří se s lidmi režimu nepohodlnými vypořádavali velice rázně – vězením nebo rovnou šibenicí.

Na politických obchodech a handlech (trafikách) stojí svět politiky už od dob svého vzniku. Fungovalo to tak ve starém Egyptě, za dob velkého Říma, zkrátka funguje to tak po celá tisíciletí. Pak se objeví jeden státní zástupce, který najednou běžnou, byť nemorální, praktiku chce stůj co stůj označit jako trestnou.


Zobrazit článek >>>>>
Obrovské kšefty spojené s občanským zákoníkem. Advokát ukazuje na Pospíšila

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Obrovske-ksefty-spojene-s-obcanskym-zakonikem-Advokat-ukazuje-na-Pospisila-290139

.

1. 11. 2013 7:04

 .

ROZHOVOR Advokát Karol Hrádela, známý například z kauzy církevních restitucí, kritizuje okolnosti zavedení nového občanského zákoníku. Podle něj zákoník začali prosazovat právníci v bezprostředním spojení s Právnickou fakultou Západočeské univerzity v Plzni, uvedl Hrádela již v první části rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. V druhé části rozhovoru pak naznačuje, komu nový kodex přinese ekonomické výhody.

Obrovské kšefty spojené s občanským zákoníkem. Advokát ukazuje na Pospíšila
Foto: hns
Popisek: Advokát Karol Hrádela a budova plzeňských práv


Zobrazit článek >>>>>
Zeman nedal vyznamenání chartistovi, jeho syn nechtěl na Hrad

http://www.novinky.cz/domaci/317896-zeman-nedal-vyznamenani-chartistovi-jeho-syn-nechtel-na-hrad.html

.

Mezi vyznamenanými prezidentem Milošem Zemanem měl být 28. října posmrtně také jeden z prvních mluvčích Charty 77 Jiří Hájek. Státní vyznamenání ale nebylo předáno, protože Hájkův syn Jan se předávání ve Vladislavském sálu Pražského hradu nechtěl zúčastnit. Vyplývá to z informací serveru Revolver Revue, které Jan Hájek potvrdil.

.
čtvrtek 31. října 2013, 22:44 – Praha…


Zobrazit článek >>>>>
Schwarzenberg: Zeman nám v zahraničí škodí

http://www.novinky.cz/domaci/315242-schwarzenberg-zeman-nam-v-zahranici-skodi.html

.

Výroky Miloše Zemana na adresu Palestinců dva dny před prezidentovým odletem na státní návštěvu Izraele opět rozbouřily nejen českou politickou scénu, ale měly odezvu i na mezinárodní scéně.

.
sobota 5. října 2013, 2:58…


Zobrazit článek >>>>>
Pecina chce otevřít Česko lidem z východu, hlavně podnikatelům

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pecina-chce-otevrit-Cesko-lidem-z-vychodu-hlavne-podnikatelum-287632

.
1. 10. 2013 8:52
.

Nízká tolerance úřadů vůči žadatelům o dlouhodobý pobyt, pocházejícím z postsovětských republik, přinesla řadu zoufalých lidí, a kromě toho tisíce nevyřízených spisů. Situaci se nyní rozhodl řešit ministr vnitra Martin Pecina, který ohlásil podstatné změny v migrační politice státu.

.

.
Foto: Hans ŠtemberaPopisek: Ministr vnitra Martin Pecina
.

Úřady by podle těchto změn měly urychlit vyřizování žádostí a usnadnit cestu k legálnímu pobytu zejména podnikatelům. Deník Právo poznamenává, že k těmto lidem má ministr Pecina blízko především díky svému dosavadnímu působení v manažerské funkci v energetickém koncernu Vítkovice Power Engineering, která má v zemích bývalého Sovětského svazu významné obchodní zájmy.…


Zobrazit článek >>>>>
Zeman je zločinec, říká disident Hučín a vyslovuje něco vážně silného

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zeman-je-zlocinec-rika-disident-Hucin-a-vyslovuje-neco-vazne-silneho-285154

.

12. 9. 2013 6:40

.

ROZHOVOR Bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby (BIS) a disident Vladimír Hučín v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že už dávno varoval před dnešním růstem volebních preferencí KSČM a že třetí odboj pro něj ještě neskončil. Miloše Zemana považuje za zločince, který má být souzen za to, co se prý dělo v tajných službách v době, kdy byl premiérem.

Zeman je zločinec, říká disident Hučín a vyslovuje něco vážně silného

Foto: ČT
Popisek: Vladimír Hučín


Zobrazit článek >>>>>
Jan Ziegler: Škodí zemanovec Nejedlý a ruský Lukoil České republice?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Ziegler-Skodi-zemanovec-Nejedly-a-rusky-Lukoil-Ceske-republice-284643

.
6. 9. 2013 15:24
.

Údajně je to skutečný šéf Strany přátel občanů – Zemanovci (SPOZ). Martin Nejedlý také u nás zastupuje ruský Lukoil, který podle všeho dluží našemu státu 15 tisíc metrů krychlových leteckého paliva za desítky milionů korun. Tyto pochybné praktiky by nás měly při obchodech s Ruskem a spolupráci se státními ruskými firmami typu Lukoil nebo Rosatom varovat před hurá optimismem.

 

Jan Ziegler: Škodí zemanovec Nejedlý a ruský Lukoil České republice?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý se zdraví s Jaromírem Duškem


Zobrazit článek >>>>>
Vláda přiznala blamáž a vzala zpět varování, že se v ČR rozpínají ruští kozáci

http://www.novinky.cz/domaci/311224-vlada-priznala-blamaz-a-vzala-zpet-varovani-ze-se-v-cr-rozpinaji-rusti-kozaci.html

.

Vláda premiéra Jiřího Rusnoka ve středu přiznala pěknou blamáž. Ještě před týdnem schválila usnesení, v němž bylo v příloze vysloveno varování před rozpínáním organizací ruských kozáků v Česku a tichým vznikem „páté kolony“ pod taktovkou Moskvy. Ve středu usnesení zrušila a požádala Radu vlády pro národnostní menšiny o přepracování Zprávy o situaci národnostních menšin v ČR za rok 2012.

.
čtvrtek 22. srpna 2013, 3:28…


Zobrazit článek >>>>>
Ztratil jsem důvěru v Nejvyšší soud, řekl Zeman. Šéfka v šoku

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ztratil-jsem-duveru-v-nejvyssi-soud-rekl-zeman-soudkyne-v-soku_280131.html#.UtJ16fTuKPM

21.08.2013

Prezident Miloš Zeman prohlásil, že ztratil důvěru v Nejvyšší soud a jeho představitele. Důvodem je verdikt soudu, kvůli kterému nejvyšší státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání tří exposlanců ODS. Zeman to uvedl v projevu v Senátu. Někdejší členové dolní komory Parlamentu byli obviněni z politické korupce.Předsedkyni Nejvyššího soudu Ivu Brožovou Zemanův výrok překvapil, podle ní nerespektuje nezávislost soudního rozhodování.

“Po posledním rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci tří poslanců – všichni víte, o kom mluvím – jsem ztratil důvěru v tuto instituci i v její představitele,” prohlásil Zeman před senátory.

Dodal, že se proto doporučení nejvyšších soudců ve svém poradním sboru rozhodl nahradit doporučením Soudcovské unie, a to konkrétně v případě nominace předsedy pražského městského soudu Jana Sváčka na ústavního soudce.…


Zobrazit článek >>>>>
Rostislav Kotrč: Jsme ještě právním státem, nebo se měníme v zemi ovládanou státním zastupitelstvím?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Rostislav-Kotrc-Jsme-jeste-pravnim-statem-nebo-se-menime-v-zemi-ovladanou-statnim-zastupitelstvim-282693

20.8.2013

.

O otázce, zda je Česká republika ještě právním státem, nebo se měníme v zemi ovládanou státním zastupitelstvím, jsem musel začít přemýšlet nedávno, neboť jsem se dostal do soukolí čehosi, co by se ve svobodné, demokratické, právní zemi nestalo, nebo stát nemělo.

.

.

To, že jsem musel začít o této otázce přemýšlet je pro mě velkým životním rozčarováním, neboť jako policista, který se snažil čistě a čestně sloužit spravedlnosti, právu a tím i státu si musím položit otázku, zdali jsem sloužil opravdu spravedlnosti, nebo zájmům někoho, kdo s právo překrucuje ke své potřebě a handluje s ním sledujíc ne spravedlnost, ale své zájmy.…


Zobrazit článek >>>>>
Manažerka má další problém. Po Ukrajině o její vydání požádalo i Rusko

http://www.lidovky.cz/manazerka-ma-dalsi-problem-po-ukrajine-o-jeji-vydani-pozadalo-rusko-1f7-/zpravy-domov.aspx?c=A130730_163218_ln_domov_ogo

.
12. srpna 2013
.
.
PRAHA -Chyběl jediný podpis ministra spravedlnosti a stejně jako Alexeje Torubarova by ruskou manažerku Taťjanu Paraskevičovou Česko vydalo k trestnímu stíhání, tentokrát na Ukrajinu. Paradoxně ji, i když zřejmě jen na čas, zachránila další žádost o vydání, která v červnu dorazila z Ruska.

Paraskevičová tvrdí, že obě obvinění jsou vykonstruovaná, proti jejímu vydání na Ukrajinu se postavilo i české ministerstvo zahraničí a několik lidskoprávních organizací.

Rusko podle Mariny Machytkové, advokátky zadržené manažerky, vyprovokovala až ukrajinská žádost o vydání. “Očekávali jsme to už od loňského léta, protože jsme věděli, že ruský vyšetřovatel se dozvěděl o extradici na Ukrajinu a aktivizoval se. Nejdřív vyhrožoval rodině a potom dokonce klientku vyslechl jako svědka. A následně vykonstruoval obvinění,” řekla Machytková serveru Lidovky.cz.


Zobrazit článek >>>>>
Arnošt Wagner: Temelín Rusům? Nikdy!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Arnost-Wagner-Temelin-Rusum-Nikdy-281361

.
7. 8. 2013 10:41
.

Čtvrt století jsem žil v Severní Americe a v žádné jiné zemi jsem se nemohl s tak naprostou jistotou spolehnout na tamní režim, bez ohledu na to, jaká vláda byla u moci nebo jakou krizi země prožívala.

Arnošt Wagner: Temelín Rusům? Nikdy!

Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín


Zobrazit článek >>>>>
Pecina: Kvůli Sobotkovi jsem odešel, vůbec neměl být předseda. Válčit se Zemanem nemá smysl

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pecina-Kvuli-Sobotkovi-jsem-odesel-vubec-nemel-byt-predseda-Valcit-se-Zemanem-nema-smysl-281203

.
6. 8. 2013

Ministr Rusnokovy vlády Martin Pecina v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiblížil, jak vypadá aktuální situace na Ministerstvu vnitra a okomentoval nadcházející hlasování o důvěře vlády. Prozemanovské hlasy uvnitř ČSSD bere jako zadostiučinění a doufá, že brzký pád současného Bohuslava Sobotky povede ke konsolidaci jak ČSSD, tak i levice.

.

Pecina: Kvůli Sobotkovi jsem odešel, vůbec neměl být předseda. Válčit se Zemanem nemá smysl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina


Zobrazit článek >>>>>
Vyhozený šéf policie Lessy: Jestli nepřestanou s šikanou, jdu za premiérem

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Vyhozeny-sef-policie-Lessy-Jestli-neprestanou-s-sikanou-jdu-za-premierem-280888

5. 8. 2013

Státní pronásledování spojené s šikanou zavánějící padesátými lety. Tato slova stačí na popsání vlastní situace bývalému policejnímu prezidentovi Petru Lessymu. Kauza, za kterou byl odvolán z funkce, se však obrací v jeho prospěch. Petru Nečasovi vzkazuje: Kdo s čím zachází, tím také schází.

.
Vyhozený šéf policie Lessy: Jestli nepřestanou s šikanou, jdu za premiérem
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

 

„Jestli toto pronásledování a šikana budou pokračovat, půjdu s tím za premiérem a nejvyšším státním zástupcem,“ sdělil odvolaný policejní prezident Petr Lessy. Kauza, kvůli níž přišel o post šéfa policie, se obrací v jeho prospěch. Přesto ho Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stále něčím napadá. Nejdřív vyšetřovatelé sbírali informace o jeho synovi, nyní vypouštějí do éteru, že zneužíval nemocenské dávky. Už toho má plné zuby.…


Zobrazit článek >>>>>
Lékařka: Očkování způsobuje alergie, astma a autismus. A děti i zabíjí

http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa

.
5. srpna 2013
.

Ludmila Eleková má ordinaci pro dospělé, ale chodí za ní i matky s dětmi. Chtějí poradit s vedlejšími účinky očkování, o které se lékařka intenzivně zajímá. Jaké jsou? A proč tato žena vůči vakcinaci nešetří kritikou?

Kdy jste se začala zajímat o vedlejší účinky očkování?
Můj syn měl patologickou reakci na očkování, tři dny neutišitelně plakal, měl horečku, špatně spal, nepil a měl veliký rudý otok na zadečku. Byla jsem čerstvě atestovaná lékařka, ale nevěděla jsem, co se děje. Syn to odnesl “jenom“ hyperaktivitou, agresivitou, lehce zhoršenou imunitou a alergií na kravské mléko. Dnes bych podobnou chybu neudělala, dnes už vím, jak očkování funguje.…


Zobrazit článek >>>>>
ČMKOS: Hrozí drastické omezení přístupu ke zdravotní péči!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cmkos-hrozi-drasticke-omezeni-pristupu-ke-zdravotni-peci/

.

Snižování kvality poskytované péče, prodlužování času na plánované výkony jako jsou operace a vyšetření), odmítání akutních pacientů, používání pouze nejlevnějšího a nekvalitního materiálu, snížený počet personálu, který nestíhá zajistit kvalitní péči.

.
4.srpen 2013 – 20:39
.
V takovém stavu se podle Odborového svazu pracovníků zdravotnictví a sociální péče momentálně nachází české zdravotnictví, uvedl odborářský časopis e-sondy.cz.

„Tento stav zapříčinilo snížení úhrad zdravotnickým zařízením za poskytovanou zdravotní péči, v důsledku toho ve zdravotnictví chybí 6 miliard korun. Na vině je i zvýšení DPH a v důsledku toho zvýšení cen zdravotnického materiálu a léků a snižování počtu personálu na minimální počty,“ tvrdí předsedkyně zdravotnických odborů Dagmar Žitníková.

Odbory usilují o pozitivní změnu jednáním v tripartitě, s ministrem zdravotnictví, s premiérem, oslovením poslanců, peticemi, medializací problémů, vytvořením krizového štábu nemocnic sdružujícího odbory, zaměstnavatele, občanská a pacientská sdružení, odborné společnosti a komory a podáním návrhu k Ústavnímu soudu na zrušení vyhlášky č. 475/2012 Sb.


Zobrazit článek >>>>>
Lidové noviny šijí do prezidenta: Normálního čičmundu by za chlastání lékař nehájil

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lidove-noviny-siji-do-prezidenta-Normalniho-cicmundu-by-za-chlastani-lekar-nehajil-280978

.
3. 8. 2013
.

Alkoholici prý už mají zastání i u lékařských kapacit. Píše to alespoň Martin Zvěřina ve svém komentáři v Lidových novinách. Ministr Martin Holcát prý svým shovívavým postojem k prezidentovým návykům národu dokázal, že není nadarmo ministrem zdravotnictví.

Lidové noviny šijí do prezidenta: Normálního čičmundu by za chlastání lékař nehájil

Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Osvětimanech


Zobrazit článek >>>>>
Německý tisk: V Česku panuje chaos

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecky-tisk-V-Cesku-panuje-chaos-279509

.
19. 7. 2013 11:51
 .

Měsíc po propuknutí obřího skandálu se Česko stále víc propadá do chaosu. Napsaly to německé noviny Frankfurter Rundschau.

Politická situace v Česku je podle německého tisku značně nestabilní a justice nepředvídatelná. „Měsíc po propuknutí obřího skandálu se Česko stále víc propadá do chaosu a politická situace v zemi je vysoce výbušná.“ Němci připomínají, že o nové třaskaviny se nyní postaral Nejvyšší soud: „Výklad imunity teď budou muset řešit nejen soudci, ale kvůli spornému výkladu jazyka i jazykovědci.“…


Zobrazit článek >>>>>
Hučín zcela vážně: Nečas byl před Ištvanem a razií proti ODS dávno varován

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hucin-zcela-vazne-Necas-byl-pred-Istvanem-a-razii-proti-ODS-davno-varovan-279436

.
19. 7. 2013 6:55
 .

ROZHOVOR Na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci jsou pěkní ptáčkové. Ivo Ištvan by vůbec neměl mít bezpečnostní prověrku. Spiknutí proti ODS jsme očekávali a dokonce o něm informovali premiéra Petra Nečase, ale ten to bral na lehkou váhu. Disident a drsný bojovník proti komunismu Vladimír Hučín otevírá kapitoly z doby, kdy pracoval v Bezpečnostní informační službě (BIS).


Zobrazit článek >>>>>
Americký sen vystřídala hollywoodská noční můra NSA

http://www.socsol.cz/2013/zahranicni/%C2%ADamericky-sen-vystridala-hollywoodska-nocni-mura

.

17. Čvc 2013.

.

Jana Ridvano
Nejsledovanější žadatel o politický azyl posledních dnů, americký občan Edward Snowden, snad některé snílky probudil, zatímco další spíše ujistil, že jejich paranoia nebyla neopodstatněná. Vždy jsme věděli, že americký bratr je velký, ale až Snowden nám odhalil přibližnou siluetu jeho velikosti v oblasti kyberprostoru. A to je teprve začátek.

Nikdo neví, kolik a jaké dokumenty si od svého bývalého zaměstnavatele Národní bezpečnostní agentury (NSA) Spojených států stáhl. Vedle odhalení programu, který špehoval stovky milionů Američanů, Snowden dosud odhalil také špehování bruselských kanceláří Evropské unie, Washingtonu D.C., Spojených národů, ale také 38 ambasád a misí.

Mezi hlavní špionážní programy NSA patří program zaměřený na evropské občany. Deník Der Spiegel uvádí, že v samotném Německu jde každý měsíc o sledování 500 milionů unikátních komunikací, což z Německa dělá nejsledovanější evropskou zemi na seznamu NSA.…


Zobrazit článek >>>>>
Otřesné svědectví o věznění Jany Nagyové. Jen pro otrlé

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Otresne-svedectvi-o-vezneni-Jany-Nagyove-Jen-pro-otrle-279306

.
17. 7. 2013 16:25

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz získaly dopis dcery obviněné Jany Nagyové, Nikoly Nagyové, který napsala předsedovi senátního podvýboru pro lidská práva Jiřímu Čunkovi. V dopise dcera Nikola upozorňuje na otřesné chování policie při zadržení její matky, porušování jejích lidských práv a lidsky nedůstojné podmínky, které má ve vazbě.

Předseda podvýboru, senátor Jiří Čunek, potvrdil ParlamentnímListům.cz, že dopis opravdu obdržel. Výbor se bude stížností zabývat a podnikne všechny možné kroky, aby záležitost prošetřil.…


Zobrazit článek >>>>>
Miloš Zeman je politický šarlatán a hulvát, píše rakouský list

http://www.lidovky.cz/milos-zeman-je-politicky-sarlatan-a-hulvat-pise-rakousky-tisk-p6l-/zpravy-svet.aspx?c=A130715_095559_ln_zahranici_mtr

.
15. července 2013  9:55

.
BERLÍN/VÍDEŇ -Mezi politické šarlatány a hulváty zařazuje prezidenta Miloše Zemana v pondělním komentáři rakouský deník Die Presse. Podle něj se odchodem bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho z čela římské vlády uvolnilo místo politického šarlatána číslo jedna v Evropě.

Hlavními kandidáty na jeho nástupnictví jsou podle autora maďarský premiér Viktor Orbán a právě český prezident.


Zobrazit článek >>>>>
Šokující rozuzlení motivů protivládního puče: Temelín dostavějí buď Rusové – nebo Číňané! A prokurátor Ivo Ištván konečně přiznal: Školili mě Američané.

http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/369-sokujici-rozuzleni-motivu-protivladniho-puce-temelin-dostaveji-bud-rusove-nebo-cinane-a-prokurator-ivo-istvan-konecne-priznal-skolili-me-americane.htm

PETR HÁJEK Když jsme jako první – a dlouho jediní – psali o skutečných motivech odstřelení Nečasovy vlády, mnozí pochybovačně kroutili hlavami. Po jmenování Zemanovy úřednické vlády se vše změnilo. Média bombardují novou vládu – a jsou temelínského tématu náhle plná. O tom hlavním však nadále mlčí. Přinášíme nové zásadní informace.


Zobrazit článek >>>>>
Po rodinné firmě ministra Tomana zbyly dluhy 600 milionů Kč

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/po-rodinne-firme-ministra-tomana-zbyly-dluhy-600-milionu-kc/961723

Praha – Po firmě Agrotrade, kterou na přelomu tisíciletí vlastnila rodina současného ministra zemědělství Miroslava Tomana, zbyly dluhy ve výši zhruba 600 milionů korun. Uvádí to nové číslo časopisu Respekt, které vychází v pondělí. Agrotrade se v listopadu 2001 přejmenovala na Technology Leasing a její akcie v červnu 2003 převzala společnost se sídlem na Kypru Finch Enterprises limited, vyplývá z údajů obchodního rejstříku. V červnu 2003 byl na majetek Technology Leasing vyhlášen konkurz.

14.07.2013


Zobrazit článek >>>>>
Strážkyni cen elektřiny se prý pokusili zabít. Vytlačovali ji z dálnice

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Strazkyni-cen-elektriny-se-pry-pokusili-zabit-Vytlacovali-ji-z-dalnice-278864

.
13. 7. 2013 20:25
 .

Ředitelka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková odhodlaně vyhlásila válku solárním baronům. Nedávno varovala, že její úřad začne solárním parkům zpětně prověřovat licence a v součinnosti s policií a žalobci si posvítí na jejich byznys, ve kterém miliardové zisky platí spotřebitelé elektřiny. Odvážná ředitelka vzápětí musela dostat policejní ochranu. Teď se prý ukazuje, že obavy o její život nebyly pouze v rovině teorie.

Vitásková dostala krátce po svém „vyhlášení války“ solárníkům policejní ochranku. Až doposud se tvrdilo, že důvodem, proč ji ministr vnitra Jan Kubice bodyguardy přidělil, byly výhrůžky, se kterými se měla od představitelů solárního byznysu setkat.…


Zobrazit článek >>>>>
Neuvěřitelné VIDEO: Polonahý Rychtář vzal útokem Martucciho palác! Pro Ivetu přijela sanitka

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-unos-ivety-bartosove/201760/neuveritelne-video-polonahy-rychtar-vzal-utokem-martucciho-palac-pro-ivetu-prijela-sanitka.html

.

12. července 2013 | 15:58

Blesk.cz má další neuvěřitelné video z Itálie. Polonahý a rozběsněný Josef Rychtář vzal útokem palác Martucciho, kde drží pod zámkem jeho Ivetu Bartošovou.


Zobrazit článek >>>>>
Na miliony z tašky se mě už neptejte, žádá důrazně Fischer

http://www.lidovky.cz/na-miliony-z-tasky-se-me-uz-neptejte-zada-durazne-fischer-pe3-/zpravy-domov.aspx?c=A130712_130639_ln_domov_pef

.
12. července 2013  13:16, aktualizováno  17:42
.
Nový ministr financí Jan Fischer už nehodlá mluvit o okolnostech, díky kterým se mu takřka přes noc podařilo splatit pětimilionový dluh z neúspěšné prezidentské kampaně. Podle něj je již celá záležitost uzavřena a nechce se k ní vracet.

Fischer přitom půl roku o splacení dluhu jen mluvil a mnohokrát posouval termín, do kdy bude dlužná částka uhrazena. Poté, co bylo zřejmé, že se stane ministrem financí, se jakoby zázrakem sponzoři našli.

Jan Fischer však doposud nevyvrátil podezření, že se nebude díky nové funkci revanšovat svým donátorům, obzvláště když jeden z nich – Ladislav Dráb – má zájem obchodovat se státem. Mimořádně podivné také je, že Dráb při placení Fischerova dluhu přinesl miliony do banky v hotovosti. Nelze tak spolehlivě potvrdit komu peníze skutečně patřily.…


Zobrazit článek >>>>>
Nešťastný novinář Hvížďala naříká na Zemana i český národ. A má strach

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Nestastny-novinar-Hvizdala-narika-na-Zemana-i-cesky-narod-A-ma-strach-278522

.
11. 7. 2013 7:01
 .

Politické strany nejsou schopny postavit se snaze prezidenta ukrojit si větší podíl moci, než mu z Ústavy přísluší. Nová hlava státu podle některých pozorovatelů postupně buduje mocenské centrum, prvním krokem k němu je vláda, která se neodvíjí od Parlamentu, jak by mělo být v parlamentní demokracii obvyklé, ale vznikla z vůle prezidenta.

„Je to protiústavní v tom, že prezident je nezodpovědný, to znamená, že podle Ústavy má za prezidenta zodpovědnost vláda. V okamžiku, kdy je vláda složena z jeho kamarádů, pojistka ústavnosti, tedy kontroly prezidenta, padá,“ varuje komentátor a publicista Karel Hvížďala před kroky prezidenta Miloše Zemana. „Je to cesta do pekel pro tuto zemi, protože se tu otvírá prostor pro autokracii, směřujeme k prezidentskému systému,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz. Podle Hvížďaly Češi nevědí, o čem demokracie je a nedokáží si ji chránit.…


Zobrazit článek >>>>>
Kalousek varoval Fischera před nátlakem Lukoilu10.7.2013

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=784820

.

10.7.2013

Praha - Miroslav Kalousek (TOP 09) varoval nového ministra financí Jana Fischera před údajným nátlakem dceřiné společnosti Lukoilu, která chce mít zisk z operací firem, v nichž spravuje inisterstvo financí stoprocentní státní podíl.

Bývalý ministr financí ve středu při předávání úřadu Fischera veřejně upozornil na požadavky dceřiné společnosti ”přiživovat se na operacích společností Čepra, Mera, Letiště Praha.”…


Zobrazit článek >>>>>
JANÍK: Je trapnější zadlužený ministr, nebo člen vlády se sponzory?

http://www.lidovky.cz/janik-je-trapnejsi-zadluzeny-ministr-nebo-clen-vlady-se-sponzory-p9c-/nazory.aspx?c=A130709_090026_ln_nazory_pef

.
9. července 2013  8:50
.
Půl roku jen drobné kapky a najednou tsunami. Zhruba tak nějak se dá přiblížit stav transparentního účtu neúspěšného kandidáta na prezidenta Jana Fischera.
.

Dokud měl Jan Fischer díky své relativní popularitě z dob úřednické vlády šanci stát se prezidentem, sponzoři kampaně se jen hrnuli. Tedy ne že by přímo platili, ale podle hesla “slibem nezarmoutíš” se s Fischerem dohodli, že mu s kampaní před prezidentskými volbami pomohou.


Zobrazit článek >>>>>
Tomáš Haas: Něco za něco a co za to?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Haas-Neco-za-neco-a-co-za-to-278300

.
9. 7. 2013
.

Když aféra s bývalými poslanci a jejich údajném podplácení vypukla, věřil jsem, že má opodstatnění. Pamatuji si, že jsem řekl, že kdyby policie neměla velmi pevnou kauzu, kdyby neměla dostatek těžko zpochybnitelných důkazů, nemohlo k tomu dojít.

.
Nikdy by si nemohl vrchní státní zástupce dovolit poslat přepadové policejní komando na úřad vlády a na ministerstvo obrany, zadržet bývalého i současného šéfa výzvědné služby a otevírat privátní bankovní trezory se zlatem a miliony korun v hotovosti, kdyby tomu tak nebylo.


Zobrazit článek >>>>>
Ministr Blažek měl špatnou pověst, pozorovatele však překvapil

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/ministr-blazek-mel-spatnou-povest-pozorovatele-vsak-prekvapil/960142

Praha – Odcházející ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) vydržel v čele úřadu rok. Za jeho vedení ministerstvo dokončilo doprovodnou legislativu k novému občanskému zákoníku či zákon o státním zastupitelství. Na druhou stranu se Blažkovi nepodařilo dotáhnout do konce například odkládaný tendr na elektronické náramky pro domácí vězně. S výjimkou sporů o autorství textu amnestie se tento advokát z Brna držel spíše stranou mediálního zájmu. Podle české Transparency International (TIC) příjemně překvapil.

 


Zobrazit článek >>>>>
Kdyby blbost nadnášela…

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Nemec-LEV-21-Zprisneni-cizineckeho-zakona-je-naprosto-nezbytne-278100

.

Němec (LEV 21): Zpřísnění cizineckého zákona je naprosto nezbytné

.
8. 7. 2013

Na titulní straně Parlamentních listů se 6. července 2013 objevila nikým nepodepsaná petice pod názvem „Odmítáme nový cizinecký zákon”, která útočí na návrh nové právní úpravy cizineckého režimu v České republice.

.
Na titulní straně Parlamentních listů se dnes, tj. 6. července 2013, objevila nikým nepodepsaná petice pod názvem „Odmítáme nový cizinecký zákon“, která útočí na návrh nové právní úpravy cizineckého režimu v České republice, který zpracovalo Ministerstvo vnitra České republiky a který je nanejvýš potřebný, neboť Česká republika se v poslední době stává rájem světových mafií a zločineckých gangů. .


Zobrazit článek >>>>>
Snowden made the right call when he fled the U.S.

http://www.washingtonpost.com/opinions/daniel-ellsberg-nsa-leaker-snowden-made-the-right-call/2013/07/07/0b46d96c-e5b7-11e2-aef3-339619eab080_print.html

By Daniel Ellsberg,

Daniel Ellsberg is the author of “Secrets: A Memoir of Vietnam and the Pentagon Papers.” He was charged in 1971 under the Espionage Act as well as for theft and conspiracy for copying the Pentagon Papers. The trial was dismissed in 1973 after evidence of government misconduct, including illegal wiretapping, was introduced in court.

Many people compare Edward Snowden to me unfavorably for leaving the country and seeking asylum, rather than facing trial as I did. I don’t agree. The country I stayed in was a different America, a long time ago.…


Zobrazit článek >>>>>
Muž si vypátral odcizený vůz. Podruhé ho ukradli z policejní stanice

http://www.lidovky.cz/muz-si-sam-vypatral-ukradeny-vuz-policistum-ho-pak-ukradli-primo-ze-stanice-175-/zpravy-domov.aspx?c=A130703_165035_ln_domov_ogo

.
6. července 2013  17:00
PRAHA -Víc než sedm měsíců řeší policejní inspektoři těžko uvěřitelnou blamáž policistů ze středočeské Hostivice. Loni v prosinci neznámý pachatel ukradl luxusní BMW, jeho majitel si ho sám vypátral, policie ho zabavila jako předmět doličný, jenže dva dny na to automobil někdo ukradl přímo ze dvora hostivické služebny.

“Věc jsme si v prosinci převzali a stále je v prověřování. Jednalo se o to, že mělo být ukradeno vozidlo,” potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.…


Zobrazit článek >>>>>
Ukradené peníze a jiné záležitosti. Diplomat znovu vypráví, jak to prý chodilo za knížete

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Ukradene-penize-a-jine-zalezitosti-Diplomat-znovu-vypravi-jak-to-pry-chodilo-za-knizete-278021

.
5. 7. 2013 13:42

JINÝMA OČIMA Na některých velvyslanectvích vládnou podivné poměry. Předražené nákupy, ukradené peníze. Kauza Klouzal tomu všemu dala korunu. Diplomat Heřman Chromý, který dal na Ministerstvu zahraničí výpověď, začal mluvit o kostlivcích ve skříních jeho bývalého zaměstnavatele.


Zobrazit článek >>>>>
John Pilger: Donutit letadlo bolivijského prezidenta k přistání bylo pirátství

http://www.blisty.cz/art/69214.html

4.7.2013

Je zcela bezpredecentní, že německý týdeník Der Spiegel označil Obamovu vládu za “měkkou totalitu”. Jestliže to lidem konečně začíná docházet, měli bychom se podívat i na to, co dělají naši domácí politikové.

Představte si, že by nějaký stát donutil k neplánovanému přistání v Jižní Americe letadlo francouzského prezidenta na základě “podezření”, že je na palubě letadla převážen do bezpečí politický uprchlík – a to ne jen tak někdo, ale osobnost, který poskytla světové veřejnosti důkazy kriminální činnosti v obrovském měřítku, píše v deniku Guardian slavný britský novinář John Pilger.


Zobrazit článek >>>>>
Ředitel jihočeské policie: Nadávka černá svině není rasismus


Zobrazit článek >>>>>
Vědci varují před digitální demencí

http://www.novinky.cz/veda-skoly/306433-vedci-varuji-pred-digitalni-demenci.html

neděle 30. června 2013, 4:47

S varováním přišli vědci v Jižní Koreji, jedné z digitálně nejvyspělejších zemí světa. Už od konce 90. let tu řeší problém závislosti dětí a dospělých na internetu, z níž se nyní stává první stadium digitální demence. To s sebou přináší zhoršení poznávacích schopností objevující se jinak u lidí, kteří utrpěli poranění hlavy nebo jsou duševně nemocní, napsal deník The Daily Telegraph.


Zobrazit článek >>>>>
František Štván: „Alláhu akbar“ jste si, pane prezidente, měl odpustit

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Frantisek-Stvan-Allahu-akbar-jste-si-pane-prezidente-mel-odpustit-277418

29. 6. 2013 22:40

Kdysi dávno jsem četl postřeh Ivana Lendla. Zatímco on se nějakému vtipu směje, Američané, kteří mají úplně jiný smysl pro humor, ho nechápou. Moc bych si přál, aby na tuto skutečnost co nejdříve přišel i náš prezident.


Zobrazit článek >>>>>
Češi si libují v neřestech, ostatní národy strčili s přehledem do kapsy

http://www.novinky.cz/domaci/306412-cesi-si-libuji-v-nerestech-ostatni-narody-strcili-s-prehledem-do-kapsy.html

Tento výzkum analytiků americké agentury Bloomberg si Češi za rámeček asi nedají. Česká republika je totiž na samém vrcholu žebříčku nejvíce neřestných zemí světa. Analytici pořadí sestavili s ohledem na konzumaci alkoholu, cigaret a drog a na rozšíření hazardu.

.
sobota 29. června 2013, 9:36…


Zobrazit článek >>>>>
Kalousek: Stojíme na křižovatce. Odbočka může znamenat i putinovský režim

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalousek-Stojime-na-krizovatce-Odbocka-muze-znamenat-i-putinovsky-rezim-277381

.
29. 6. 2013 13:55

Miroslav Kalousek poskytl Lidovým novinám rozhovor, v němž říká, proč není pro předčasné volby a co je příčinou obtížného hledání ministrů do Rusnokovy vlády. Podle něj rozpočtový výbor nové vládě znemožní práci.

Miroslav Kalousek pro Lidové noviny řekl, že doufá, že to, co v poslední době zažíváme, není zlom v polistopadových dějinách. Podle něj jde však jistě o křižovatku. „ Buď teď budeme dál pokračovat směrem k normální parlamentní demokracii se všemi ústavními zvyklostmi, jak platily posledních dvacet let, a s režimem maximálních osobních svobod pro každého, ať už je pravičák nebo levičák. Anebo pod vlivem přímo zvoleného prezidenta na křižovatce odbočíme ke korporativnímu státu nebo dokonce k putinovskému režimu, režimu mnohem autokratičtějšímu než doposud,“ říká Kalousek v rozhovoru.…


Zobrazit článek >>>>>
Zeman, Rusnok, Pecina – proč musí policie pospíchat

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=20368

28. 06. 2013

Švýcarští vyšetřovatelé prokázali, že 350 milionů korun z rozkradených prostředků Mostecké uhelné společnosti bylo v roce 2002-2003 použito na koupi koncernu Škoda Holding. V té době byl Jiří Rusnok ministrem průmyslu a obchodu a Martin Pecina jeho náměstkem. Bez mrknutí oka schválili prodej státního podílu v plzeňské Škodovce společnosti Appian, o které po varování diplomatů i BIS nemohli nevědět, že jde pouze o podvodnou schránku.


Zobrazit článek >>>>>
Alexandr Mitrofanov: Začala hazardní hra s ohněm

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Alexandr-Mitrofanov-Zacala-hazardni-hra-s-ohnem-277227

.
27. 6. 2013 21:21
 .

Nejdříve něco málo čísel. Jmenování Jiřího Rusnoka premiérem schvaluje přesně polovina Čechů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Opačný názor má však 44 procent dotázaných.

Agentura se také ptala, zda Zeman neporušil zvyklosti a pravidla parlamentní demokracie. Představitelé sněmovních stran většinou navrhovali předčasné volby či sestavení nové vlády na půdorysu nynější koalice, ale prezident se vydal cestou své vlády. …


Zobrazit článek >>>>>
Nezakazujte hazard, máme z něj peníze, prosí Maxová a spol. v Brně

http://www.lidovky.cz/nezakazujte-hazard-mame-z-nej-penize-zni-z-neziskovek-pf1-/zpravy-domov.aspx?c=A130625_122018_ln_domov_tep

.

27. června 2013  7:00
.
PRAHA -Starosta městské části Brno Střed Libor Šťástka je poslední dobou zasypán dopisy. Nadace a neziskové organizace se na něj totiž obrátily poté, co Brno Střed vyhlásilo stopku hazardu. Z centra města má zmizet až tři tisíce automatů. Organizace ale starostu prosí „jen“ o regulaci hazardu, nikoli o jeho úplné zrušení. Stopka by prý citelně zasáhla jejich rozpočty.
.

Peníze z hazardní činnosti jsou pro neziskové organizace a dobročinné projekty důležitým zdrojem financování. Kvůli vyhlášce, která v centru Brna omezuje hazard, napsal ředitel tamní sázkové společnosti Kajot Radim Jüttner ostatním provozovatelům dopis, ve kterém vyzývá k ukončení financování neziskových aktivit. „Přítomní se shodli, že místo dosavadního vyjednávání bez výsledku by měl nastoupit tvrdší postup, který zahrnuje právní kroky vůči městu Brnu a konec sponzoringu brněnských sportovních či neziskových aktivit,“ napsal Jüttner, jehož komunikaci ocitoval server ŽítBrno.cz.…


Zobrazit článek >>>>>
Jiří Pehe: ODS a TOP 09 hrají v Zemanově režii

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Pehe-ODS-a-TOP-09-hraji-v-Zemanove-rezii-277100

26. 6. 2013 22:09

Prezident Miloš Zeman má jako zkušený prognostik dar předvídavosti.


Zobrazit článek >>>>>
Uvidíme…

http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/zbytecny-befel-vlady-proverit-postup-uooz-zalobcu


Zobrazit článek >>>>>
Putna profesorem: Zemana označil za bezpečnostní riziko

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putna-profesorem-Zemana-oznacil-za-bezpecnostni-riziko-276915

.
25. 6. 2013 14:34

Akademik Martin C. Putna se stal profesorem. Dekret převzal z rukou ministra školství v demisi Petra Fialy. Pro server iDNES.cz ostře zkritizoval prezidenta Miloše Zamana, jehož označil za bezpečnostní riziko.


Zobrazit článek >>>>>
PRÁVO: Šplechty pana Šlachty

http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-splechty-pana-slachty-d1z-/p_politika.asp?c=A130624_213041_p_politika_wag

25. června 2013

Václav Moravec přivedl do svého pořadu přímo “sólokapra”. Samotného plukovníka čacké české policie, udatného velitele ředitele ÚOOZ SKPV, Roberta Šlachtu. Prý to byl výkon dostat dotyčného pana plukovníka do Otázek VM, ale, řeknu vám, stálo to za to. Odpovědi dotyčného pana plukovníka byly “za všechny peníze”. Jakožto bývalý letitý “protistátní živel”, rozvraceč států světové socialistické soustavy podezřelý z mnoha protistátních činů jsem tento výklad s napětím poslouchal.…


Zobrazit článek >>>>>
Izrael zaštítí diktatura z Fidži. Lesk a bída modrých přileb

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/izrael-zastiti-diktatura-z-fidzi-lesk-a-bida-modrych-prileb_274215.html

24.06.2013

Po zahájení faktického úprku rakouských modrých přileb z Golan, nárazníkového pásma mezi Izraelem a Sýrií, vyvstal OSN velký problém. Jak udržet při životě misi UNDOF, jejíž význam je kvůli válce v Sýrii mnohem větší než kdy dříve. OSN hledá náhradu za Rakušany také v Tichomoří. Zdaleka ne vždy se však do jednotek světové organizace rekrutují vhodní vojáci. 

Rozhodnutí Vídně stáhnout po více než třech desítkách let své vojáky z Golanských výšin zasadilo misi UNDOF (United Nations Disengagement Observer Force) těžkou ránu.

Přesto se v ústředí na East River v New Yorku poměrně rychle otřepali a přítomnost modrých přileb mezi Sýrií a Izraelem chtějí ještě posílit, a to ze současných 913 vojáků na 1250 mužů. Minulý týden Mark Lyall Grant, nynější britský předsedající Rady bezpečnosti OSN (RB OSN), prohlásil, že tato idea má v grémiu velkou podporu.


Zobrazit článek >>>>>
Jiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/senat/Jiri-Cunek-drsne-k-afere-Nagyova-Je-to-bezpravi-trestejte-zalobce-Istvana-276444

ROZHOVOR Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan by měl být kárně stíhán za to, že svým jednáním v případu kolem bývalé pravé ruky premiéra Jany Nagyové poškodil Českou republiku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ten má s olomouckým žalobcem své zkušenosti. Ištvan totiž kritizoval překládání Čunkovy kauzy na různá státní zastupitelství, což ho na čas stálo místo.

 

Jiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek


Zobrazit článek >>>>>
V nových animovaných zprávách polévá Nagyová Nečase voskem

http://www.lidovky.cz/v-novych-animovanych-zpravach-poleva-nagyova-necase-voskem-pq1-/zpravy-domov.aspx?c=A130620_133520_ln_domov_vs

21. června 2013  7:00

.
Před měsícem zahraniční média pobaveně glosovala nestandardní vystupování Miloše Zemana při příležitosti odemykání korunovačních klenotů. Nyní jim čeští politici nabídli další chutné sousto: kauzu Nagyová. Video tchajwanského animovaného zpravodajství NME zdůrazňuje intimní vztah Nečase a Nagyové a konstatuje: český parlament se mění v káznici.


Zobrazit článek >>>>>
Český helsinský výbor se připojuje k prohlášení a petici „Odmítáme nový cizinecký zákon“

http://helcom.cz/cesky-helsinsky-vybor-se-pripojuje-k-prohlaseni-a-petici-odmitame-novy-cizinecky-zakon/

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR vypracovalo prohlášení, ve kterém odmítá přijetí navrhované legislativy v současné podobě.…


Zobrazit článek >>>>>
Poslanec, co utekl z ODS, poradil Rathovi: Stěžujte si, že vás nenechají hlasovat

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanec-co-utekl-z-ODS-poradil-Rathovi-Stezujte-si-ze-vas-nenechaji-hlasovat-276265

19. 6. 2013 15:45

Jakmile se začalo mluvit o nové vládě, které by měla vyslovovat důvěru současná Poslanecká sněmovna, začaly velmi složité počty. Ve sněmovně je několik desítek poslanců, vystupujících za jinou stranu, než byli zvoleni, a dva poslanci dokonce sedí ve vězení.


Zobrazit článek >>>>>
Šéf Reflexu k zatýkání Nagyové: Policejní divadlo

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-Reflexu-k-zatykani-Nagyove-Policejni-divadlo-276232

19. 6. 2013 13:17

Petra Nečase (ODS) svrhlo policejní divadlo, nikoli aféra exšéfky jeho kabinetu Jany Nagyové, píše šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr ve svém komentáři. Šafr je přesvědčen, že to byl po dlouhé době ten nejslušnější předseda vlády. “Vím, jak se takový názor vymyká všeobecné žízni po krvi. A právě proto je tohle potřeba napsat,” uvádí.


Zobrazit článek >>>>>
David Rath z basy: Mám dojem, že Nečase odstranil Pospíšil. Nagyové je mi líto

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/David-Rath-z-basy-Mam-dojem-ze-Necase-odstranil-Pospisil-Nagyove-je-mi-lito-276189

19. 6. 2013 8:02

ROZHOVOR David Rath “oslavil” třináct měsíců ve vazbě shodou okolností právě ve dnech, kdy byla zatčena pravá ruka premiéra Nečase Jana Nagyová a tři bývalí poslanci ODS. Pro ParlamentníListy.cz bývalý středočeský hejtman uvedl, že jí zcela upřímně nepřeje nic zlého.Již vloni jí však prý věštil, že nyní bude na řadě ona s premiérem Nečasem.

Vlivná skupina kolem státního zastupitelství a bohatých ambiciózních podnikatelů totiž musí rozložit celý politický systém, aby mohla  tuto zemi ovládnout. A bohužel jí zatím vše vychází. Podle Ratha jednoznačně dochází ke změně charakteru naší země, omezení lidské svobody a posílení moci represivních složek.…


Zobrazit článek >>>>>
Julie Hrstková: Temelín bude ruský

http://hn.ihned.cz/c1-60096290-temelin-bude-rusky

Pokud před začátkem politické telenovely měla dostavba Temelína tři varianty – dodavatele z Ameriky, z Ruska nebo nic -, nyní má s největší pravděpodobností jen jednu. A to dostavbu pod patronací česko-ruského konsorcia MIR.1200 či spíš nově založené firmy “pro realizaci” Nuclear Power Alliance (NPA).

Konsorcium Westinghouse sice v poločase vedlo v kategorii technologie a bezpečnosti, jenže Rusové prý uspěli s nabídnutou cenou a s podmínkami obchodu; a možná nejen s tím. Dostavbu s východním partnerem prosazují české firmy, které v ní vidí větší příležitost zapojit se do subdodávek. Preferují ji i velké firmy typu PPF, které svůj byznys odsouvají na východ a jimž by velká státní zakázka jistě pomohla nejen v expanzi, ale hlavně v budování dobrých vztahů. A koneckonců se ukazuje, že ji prosazuje i sociální demokracie, jejíž představitelé neváhali osobně podpořit nově založenou firmu NPA, a jak uvedl stínový ministr Mládek: “Může to být ještě složité, ale zvítězíme.”…


Zobrazit článek >>>>>
Novinář HN má strach: Jen aby z aféry Nagyová nemělo radost Rusko

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novinar-HN-ma-strach-Jen-aby-z-afery-Nagyova-nemelo-radost-Rusko-275905

17. 6. 2013 8:44

Ukazuje se, že očista od korupce je rizikový proces. Abychom, vedeni těmi nejlepšími úmysly, neskončili v pekle ještě horším, než je dnešní úplatkářský očistec, varuje komentátor Hospodářských novin Petr Kamberský. A upozorňuje na nebezpečí ruského vlivu.


Zobrazit článek >>>>>
Jan Ziegler: Na pád vlády to není, ale…! Zeman má za sebou horší průšvih

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Ziegler-Na-pad-vlady-to-neni-ale-Zeman-ma-za-sebou-horsi-prusvih-275847

.

16. 6. 2013 14:40

Je to pozoruhodné! Vyšetřovatelé tvrdí, že bývalá vrchní ředitelka Nečasova kabinetu Jana Nagyová je vedlejším produktem celé monstrózní policejní akce a tím hlavní cílem prý jsou „kmotři“ Ivo Rittig a Roman Janoušek. O to víc je zvláštní, že oba pánové na rozdíl od sedmi ostatních ve vazbě, jsou na svobodě. Ovšem spíše než mezi kriminální patří tato kauza k politickým selháním. Zneužití vojenského zpravodajství je ovšem závažným selháním.


Zobrazit článek >>>>>
Jan Klusáček: Jak Ištván se Šlachtou pekli dort

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Klusacek-Jak-Istvan-se-Slachtou-pekli-dort-275769

.
16. 6. 2013
.

Po 48 hodinách od prvních informací o tzv. realizacích (kéž by se tak aspoň policejní mluvčí naučili mluvit česky) Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu se zdá, že celá megakauza byla postavena podobně, jako když ve známé Čapkově pohádce pejsek s kočičkou pekli dort.

Jan Klusáček: Jak Ištván se Šlachtou pekli dort
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ


Zobrazit článek >>>>>
Bohumil Pečinka: Česká policejní republika

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Bohumil-Pecinka-Ceska-policejni-republika-275595

.
14. 6. 2013
.

Razie na Úřadu vlády, spojená se zatýkáním některých státních úředníků, bývalých poslanců a šéfa vojenské rozvědky, vyvolává řadu pochybností.

Bohumil Pečinka: Česká policejní republika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní nášivka


Zobrazit článek >>>>>
Rom nabídl pomoc po povodních. “Jenže vadilo, že jsem černej”

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rom-nabidl-pomoc-po-povodnich-jenze-vadilo-ze-jsem-cernej_273237.html

13.06.2013

Jaroslav Herák má v Trutnově stavební firmu. Chtěl nabídnout zdarma techniku i své zaměstnance na pomoc při odstraňování škod v nedaleké obci Rudník, kterou zasáhly letošní povodně. Vedení obce jeho nabídku uvítalo, ale když přijel na místo, rázem odmítli. Podnikatel Herák je totiž Rom.


Zobrazit článek >>>>>
Nepřítel, řekl Zeman o Indonésii. Teď s ní chce obchodovat

http://www.lidovky.cz/nepritel-rekl-zeman-o-indonesii-ted-s-ni-chce-obchodovat-pjd-/zpravy-domov.aspx?c=A130607_125202_ln_domov_ogo

.
9. června 2013  7:00
.
PRAHA -Ještě před dvěma lety byl Miloš Zeman pouhým důchodcem z Vysočiny, který však rád vysílal politikům do Prahy své rady. Nedávno se však Zeman přestěhoval na Pražský hrad a jeho rady jsou najednou zcela opačné. A tam, kde viděl dříve nepřítele, vidí nyní nadějného obchodního partnera.
.


Zobrazit článek >>>>>
Jan Ziegler: Rusové lhali, Češi miliardové obchody nedostanou

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jan-Ziegler-Rusove-lhali-Cesi-miliardove-obchody-nedostanou-274748

7. 6. 2013 12:49

Sliby se slibují, blázni se radují, praví staré moudré české přísloví. Ono slíbit se dá všechno, jenomže důležitější jsou skutky. Ruský Rosatom slibuje českým společnostem zakázky na atomových elektrárnách po celém světě, ovšem v Turecku a ani v Bělorusku s nimi Rusové s velkou pravděpodobností nepočítají. A máme právo se domnívat, že i v jiných případech dopadneme stejně.

.

Ruský podnik Rosatom nedávno předběžně vybral deset dodavatelů, kteří se zúčastní výběrových řízení na zakázky v rámci plánované výstavby jaderné elektrárny Akkuyu o výkonu 4,8 GW na středozemním pobřeží Turecka.
.


Zobrazit článek >>>>>
OSTUDA

http://www.novinky.cz/domaci/304099-zeman-varoval-pred-vleklou-krizi-a-pustil-se-do-schwarzenberga.html

.

Zeman varoval před vleklou krizí a pustil se do Schwarzenberga

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek varoval, že hospodářská krize může být dlouhodobější, než se zdá některým optimistům. Hlavní příčinou je podle něj podinvestovanost ekonomik. Zeman si také rýpl do ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09), když v narážce na výrok o „solidní rodinné diktatuře“ v Ázerbájdžánu varoval před neuváženými prohlášeními.

čtvrtek 6. června 2013, 12:50…


Zobrazit článek >>>>>
TOMÁŠ BALDÝNSKÝ: Co měl Zeman o povodních říct a o čem měl raději mlčet

http://www.lidovky.cz/baldynsky-co-mel-zeman-o-povodnich-rict-a-o-cem-mel-radeji-mlcet-pbn-/nazory.aspx?c=A130605_112443_ln_nazory_mev

.
5. června 2013  13:16
.
K projevu prezidenta Miloše Zemana o letošních povodních se ve středečním vydání Lidových novin vrací komentátor Tomáš Baldýnský.

Ne, fakt mám nervy trochu na pochodu, takže reaguju možná trochu extrémně, ale snad mě pochopíte: sedím v autě zaparkovaném na hranici Berounky, která v tuto chvíli v Mokropsích vede Ukrajinskou ulicí, koukám na komín naší chaty asi tak sto metrů vprostřed vody přede mnou, každou půlhodinu si couvnu tak o půl metru, jak se voda dál a dál rozlévá, když slyším z rádia pana prezidenta vyjadřovat sounáležitost se všemi, kdo byli postiženi „nedávnými záplavami“, a nabízet svoji Hradní stráž ku pomoci, tak nejdřív praštím pěstí do volantu, pak vyletím z auta a začnu házet kameny do řeky, abych se uklidnil, čímž přivolám obyvatele okolních domů, kteří si tam ty kameny položili, aby viděli, jak povodeň postupuje.…


Zobrazit článek >>>>>
Novinář Šídlo nařezal Zemanovi za vtipy o Nečasově vrtulníku

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Novinar-Sidlo-narezal-Zemanovi-za-vtipy-o-Necasove-vrtulniku-274467

.

Jindřich Šídlo se v Hospodářských novinách rozepsal o pondělním „povodňovém“ projevu prezidenta Miloše Zemana. Byl prý přesně takový, jaký se od hlavy státu očekával. Komické bylo, že přesně totéž, co dělal, začal Zeman vyčítat jiným.


Zobrazit článek >>>>>
Petr Dimun: Bradáčová – lídr „opozice proti politice“

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Petr-Dimun-Bradacova-lidr-opozice-proti-politice-274078

.

„V české politické kultuře se místo politické opozice formuje opozice proti politice,“ postuloval před dvěma lety filosof Václav Bělohradský na debatě o korupci, kterou pořádalo sdružení ProAlt.

2.6.2013 18:31…


Zobrazit článek >>>>>
Seminář s Bradáčovou vypadal jako z dob inkvizice. Vyvolával dávivý pocit, píše Dimun

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Seminar-s-Bradacovou-vypadal-jako-z-dob-inkvizice-Vyvolaval-davivy-pocit-pise-Dimun-274036

2. 6. 2013 10:28

Bloger a bývalý poradce Jiřího Paroubka Petr Dimun se podivuje nad průběhem semináře, který proběhl na půdě sněmovny. Semináře, který se týkal nového zákona o státním zastupitelství, se zúčastnila Unie státních zástupců v čele s Lenkou Bradáčovou a pořádala ho Transparency International.


Zobrazit článek >>>>>
Huml: Co se to děje v justici a policii?

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Huml-Co-se-to-deje-v-justici-a-policii-272420

20. 5. 2013 12:47

Petr Lessy, expolicejní prezident byl zproštěn obžaloby. Není první a ani poslední z účelově obviněných v posledních letech.


Zobrazit článek >>>>>
Situace v českých porodnicích – jak z 50. let

http://candigliota.blog.respekt.ihned.cz/c1-59909990-situace-v-ceskych-porodnicich-jak-z-50-let

20. 5. 2013

V českých porodnicích jsou běžně zcela ignorována základní lidská práva, ale i přirozené potřeby žen a jejich dětí. To vyplývá asi z šedesátky vyjádření žen o jejich zkušenostech při porodu, převážně z let 2011-2013.

Liga lidských práv v reakci na tvrzení vlády před Evropským soudem pro lidská práva, které idealizovalo české porodnice, vyzvala ženy, aby se podělily o své reálné nedávné zkušenosti. Počet vyjádření doručených během pouhých dvou týdnů není nikterak velkým vzorkem, přesto stačí k vytvoření úsudku, že popsané negativní zkušenosti nejsou rozhodně žádnou výjimkou. Aby tyto naléhavé dopisy nezůstaly jen založeny ve spise někde ve Štrasburku, rozhodla jsem se, že s jejich obsahem anonymním způsobem formou tohoto článku seznámím veřejnost.…


Zobrazit článek >>>>>
Šokující slova senátora Čunka. Mluví o policistech, kteří prý vyrábí kauzy

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sokujici-slova-senatora-Cunka-Mluvi-o-policistech-kteri-pry-vyrabi-kauzy-272444

19. 5. 2013 18:00

NA HRANĚ S XAVEREM Senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal iniciativu, díky níž se chtějí senátoři dozvědět skutečnost o tom, který z obou aktérů v kauze Bradáčová – Martinec lhal, a jak je to s vytvářením kompromitujících kauz samotnou policií. Policejní prezident Červíček se prý jen snaží vše zamést pod koberec, což je podle senátora zcela nepřijatelné.

Rozhovor s Jiřím Čunkem vedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz showman a moderátor Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý.


Zobrazit článek >>>>>
Jiří Pehe: Viróza zpupnosti aneb “vožralej jak prase”

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jiri-Pehe-Viroza-zpupnosti-aneb-vozralej-jak-prase-271762

13. 5. 2013 8:55

Hrad informoval občanstvo, že se pan prezident nakazil mírnou virózou, pročež se při vyzvedávání korunovačních klenotů motal, přidržoval nenápadně různých předmětů, aby neupadl, a do přítomných kamer vrhal krhavé pohledy, pokud vůbec věděl, kde kamery jsou. Kvůli léčbě virózy pak pan prezident zrušil víkendový program. Nyní nás Hrad pravidelně informuje, že páně prezidentova „viróza“ ustupuje.


Zobrazit článek >>>>>
Petr Dimun: Čeho se bojí Lenka Bradáčová

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Petr-Dimun-Ceho-se-boji-Lenka-Bradacova-270858

5. 5. 2013 7:32

Spor mezi pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou a dnes již formálním a dočasným šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem skončil zatím optickým vítězstvím Bradáčové.


Zobrazit článek >>>>>
Český antiislamismus

http://ivan-stampach.bloger.cz/Duch-a-soucasnost/Cesky-antiislamismus

.
23. 4. 2013 
.
06-sura-otviratelka-knihy.jpg

Českému antiislamismu se dostalo významné podpory z Hradu, když se prezident Zeman nechal slyšet, že je pro další integraci Evropy a pro vstup Česka do eurozóny, ale zároveň se vyslovil proti přijetí Turecka do Unie. Podle všeho nejde o Turecko samotné, nýbrž o vztah k islámu, který Miloš Zeman několikrát projevil za dřívějšího politického působení i v době čekání na politickou resuscitaci.

Obyvatelé Česka neřeší problém soužití s významnou islámskou menšinou jako Francie, jejíž koloniální politika umožňovala volný pohyb francouzských občanů mezi dnešním francouzským územím a jejími tehdejšími zámořskými departementy a výsledkem je možná až kolem 6 milionů muslimů (přesně se to neví, protože Francie statistiku náboženské příslušnosti obyvatel nevede). Neměli jsme ani problém Německa, kterému po válce chyběly ruce padlých a zajatých (ze sovětského zajetí se vraceli až v polovině padesátých let) a nahrazovalo je pracovníky pozvanými z Balkánu a hlavně z Turecka. Počet muslimů u nás podle posledního sčítání lidu činí něco přes 0,3 ‰ obyvatel ČR včetně zde trvale žijících přistěhovalců, slovy tři desetiny promile.

Standardní podobou antiislamismu je náboženská zášť. Muslimové prý neuctívají Boha, nýbrž pouštního démona Alláha. To, že se v naukách o Bohu poněkud liší od křesťanského mainstreamu, má znamenat, že jde o boha jiného, jak jinak než falešného. Zvláštní podobou antiislamismu je jev, jehož název nezasvěceným zní překvapivě: křesťanský sionismus. Zatímco Židé obvykle respektují mimořádnou blízkost islámu a historicky se obě náboženství zajímavě proplétala, křesťanští sionisté podporují Židy, ovšem jen Židy žijící v Izraeli nebo ty, u nichž je šance, že se tam


Zobrazit článek >>>>>
Izraelský historik o Zemanově protiislámském primitivismu a zklamání z Havla

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Izraelsky-historik-o-Zemanove-protiislamskem-primitivismu-a-zklamani-z-Havla-269779/diskuse

23.4.2013 9:16 - JINÝMA OČIMA Prezident Miloš Zeman má hloupé až primitivní názory. Bývalý hradní pán Václav Havel v obhajobě lidských práv nebyl až tak pevný, jak mohl být. Stát Izrael vznikl v zemi etnicky čištěné od Palestinců. Významný historik Ilan Pappé je izraelský Žid, přesto má tvrdě protiizraelské názory a proto musel svou domovinu opustit. V Česku, přesněji v Praze, je poprvé.


Zobrazit článek >>>>>
Jan Čermák: O Bostonu, Bin Ladinovi a dolaru

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jan-Cermak-O-Bostonu-Bin-Ladinovi-a-dolaru-269685

22. 4. 2013 10:40

Kdo viděl či alespoň z části sledoval hon Ameriky na druhého z unikajících atentátníků na bostonský maraton, musel s uspokojením a zároveň s mrazením v zádech sledovat, kterak obyvatelé Bostonu v ulicích oslavují své policejní jednotky, které útočníka dopadly.

Zadržením obou útočníků jen šest dní poté, co svůj hrůzný či spáchali, Spojené státy zbytku světa opět připomněly, že na světě stále existuje supervelmoc, která dokáže zmobilizovat obranné prostředky, že spravedlnosti nakonec bude učiněno za dost. Samozřejmě, že Spojené státy udržování vojenského arzenálu, který je technicky vyspělý, akceschopný a přitom dostatečně úderný, něco stojí. Například financování války v Afghánistánu a Iráku bylo velmi nákladnou záležitostí, která nejenže vedla k rozpočtovým deficitům, ale měla za následek dlouholeté zanedbávání veřejné infrastruktury.
 …


Zobrazit článek >>>>>
Zavřeli Ratha a dali si pauzu? Bradáčová nám vysvětlila, že tak to vážně není

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zavreli-Ratha-a-dali-si-pauzu-Bradacova-nam-vysvetlila-ze-tak-to-vazne-neni-269256

17. 4. 2013 13:48

Co dělá vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která vzbudila mezi lidmi až nereálné očekávání, že po Davidu Rathovi poputuje do věznic procesí obviněných politiků a vysokých státních úředníků? Média se ptají, když je stíhán bývalý středočeský hejtman David Rath kvůli několika milionům, proč policie a státní zástupci nejdou po zlodějích stovek milionů a miliard korun.


Zobrazit článek >>>>>
Blažek se obává odstranění Bradáčové. Je to mimořádně závažné, říká

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/blazek-se-obava-odstraneni-bradacove-je-to-mimoradne-zavazne-rika–1201413

17. dubna  2013

Vypadalo to na úspěšné partnerství – razantní vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a protikorupční policie, která rozkrývá velké kauzy. Jenže teď Lenka Bradáčová přišla s tím, že na ni protikorupční policie a její šéf Tomáš Martinec připravili kompromitující materiály. Do sporu se vložil i ministr spravedlnosti Pavel Blažek a napsal dopis policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi. V něm se Lenky Bradáčové jednoznačně zastal.…


Zobrazit článek >>>>>
Ješitný a pomstychtivý Zeman, trapná Klausová, píše Respekt

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jesitny-a-pomstychtivy-Zeman-trapna-Klausova-pise-Respekt-268990

15. 4. 2013 11:56

Týdeník Respekt se v úvodníku svého nejnovějšího čísla rozepsal o sporu prezidenta Zemana a ministra zahraničí Schwarzenberga o jmenování velvyslanců. Spor se zúžil na Livii Klausovou, kterou magazín označil za trapnou postavu, která však v Bratislavě rozhodně napáchá méně škody, než Vladimír Remek v Moskvě. Proto by prý měl kníže svůj odpor zaměřit tímto směrem.


Zobrazit článek >>>>>
Zavřeli Ratha… A konec. Zasvěcený muž o boji s korupcí

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zavreli-Ratha-A-konec-Zasveceny-muz-o-boji-s-korupci-268987

15. 4. 2013 10:52

David Rath, stále ještě poslanec a bývalý středočeský hejtman za ČSSD, byl spolu s deseti dalšími lidmi obžalován a hrozí mu až dvanáct let vězení. Jeho případ je označován za největší úspěch boje české policie proti kriminalitě. Jenže podle protřelého komentátora Martina Fendrycha tu něco nehraje.


Zobrazit článek >>>>>
Ohrožení svobody: Advokát veřejně varuje před Lenkou Bradáčovou

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ohrozeni-svobody-Advokat-verejne-varuje-pred-Lenkou-Bradacovou-268747

12. 4. 2013 11:47

Advokát Václav Vlk v Lidových novinách varuje před rozmáhající se mocí státních zástupců, které zkušeně kormidluje duo Pavel Zeman-Lenka Bradáčová. Jejich schopnosti, které v poslední době prokazují, se podle něj mohou obrátit proti lidem a jejich svobodě.


Zobrazit článek >>>>>
Útok ze zámoří

http://euro.e15.cz/archiv/utok-ze-zamori-970869

V kladném případě pak soudy mohou nařídit exekuci. Diag i stát se před muži v talárech předhánějí s argumenty, jež mají svědčit v jejich prospěch. Klíčovou úlohu sehrály dokumenty podepsané předsedou tohoto senátu, profesorem práva Květoslavem Růžičkou. Ten nejprve potvrdil Kalvodovi, že žádost státu o přezkumné řízení byla právně vadná, a „miliardový“ nález je tudíž vykonatelný. Poté co Úřad pro zastupování státu v této souvislosti podal trestní oznámení, však Růžička vypověděl, že na něm tento dokument, respektive podpis, Kalvoda vylákal lstí.

Mezitím si prošel krušnými chvilkami v děkanské funkci na plzeňských právech a dvakrát na několik dní záhadně zmizel a později vystoupil z advokátní komory. Když týdeník Euro Růžičku před několika týdny kontaktoval, odmítl se k věci vyjádřit. Sám Kalvoda se vůči trestnímu řízení ostře vymezil a protestoval u státního zastupitelství. Protikorupční útvar nakonec případ v únoru odložil, aniž by někoho obvinil. Podle informací týdeníku Euro k tomu dala podnět vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Více na: http://euro.e15.cz/archiv/utok-ze-zamori-970869#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink


Zobrazit článek >>>>>
Kalouskova hra o 2,6 miliardy aneb Kdo může za špatně rozdělené dotace?

Je cynické, když nápravu za chyby v nastavení systémů operačních programů dohadují s kraji úředníci ministerstva financí, kteří je způsobili.

V Regionálním operačním programu Severozápad se neutrácelo podle pravidel. Chyby v řádu miliard způsobili příjemci dotace, kteří špatně postupovali u veřejných zakázek, ale také úředníci a politici, kteří nastavili a řídili netransparentní systém rozdělování peněz. Problémy byly odhaleny a nyní se rozjela hra, kdo to zaplatí. Předvolební kampaň začíná, tak proč neukázat, kdo je větší zločinec.
Na první pohled se může zdát všechno jasné – o dotacích v Ústí nad Labem a Karlových Varech rozhodovali politici ODS, ČSSD a KSČM. Všechny strany nominovaly své zástupce do Výboru regionální rady, který rozhoduje. Co když je to ale trochu jinak?
Co když politici neměli rozhodovat o konkrétních projektech, ale o cílech operačního programu. Co když politici neměli rozhodovat o konkrétních projektech, ale jen o cílech operačního programu, o oblastech, do kterých budou dotace plynout a o objemech rozpočtu pro tu či onu prioritní osu? Co když měl být samotný výběr projektů transparentní? Co když měl příjemce při psaní projektu jasně vědět, kolik bodů dostane, pokud splní ta či ona výběrová kritéria?
Právě to se ale v tomto operačním programu nestalo. Mimo standardní hodnocení se objevila takzvaná III. fáze, kdy „politicky nominovaní odborníci“ rozhodovali o takových věcech, jako je potřebnost projektu nebo jeho inovativnost. Nedefinované subjektivní posuzování samozřejmě zásadně ovlivnilo, kdo dotaci dostane, a kdo ne.
Platit má ten, kdo rozhoduje a zodpovídá …


Zobrazit článek >>>>>
Chlapec s obrnou po unikátní léčbě chodí sám, berle zakope

http://www.novinky.cz/domaci/296242-chlapec-s-obrnou-po-unikatni-lecbe-chodi-sam-berle-zakope.html

Za zázrak považují rodiče patnáctiletého Vojty Kovala z Brušperku to, že jejich syn bojující od roku a půl s dětskou mozkovou obrnou, začal před pár dny poprvé v životě chodit zcela sám bez opory. Přitom ještě vloni musel používat k chůzi dvě francouzské hole. “Ty teď zakopu, prostě je pohřbím,” řekl Vojta Právu.

neděle 17. března 2013, 6:47…


Zobrazit článek >>>>>
Lidé v Jeseníku chodili kolem brutálního útoku v obchodním centru, nikdo nepomohl

http://www.novinky.cz/krimi/295700-lide-v-jeseniku-chodili-kolem-brutalniho-utoku-v-obchodnim-centru-nikdo-nepomohl.html

Lidská lhostejnost se projevila v plné nahotě v obchodním centru v Jeseníku. Třiatřicetiletý útočník tu brutálně napadal o rok staršího muže. Kolem procházející lidé napadenému nepomohli, ani mu nepřivolali pomoc prostřednictvím tísňové linky.

pondělí 11. března 2013, 21:28 – Jeseník


Zobrazit článek >>>>>
K čemu také slouží česká Poslanecká sněmovna… Bez komentáře

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Mit-Klause-a-dobra-jatra-To-se-pry-vyplati-pro-podnikani-v-Rusku-264159

Mít Klause a dobrá játra. To se prý vyplatí pro podnikání v Rusku

Unie malých a středních podniků (SME Union ČR) uspořádala ve Státních aktech Poslanecké sněmovny konferenci na téma hledání investičních příležitostí ve východní Evropě a Asii.

 


Zobrazit článek >>>>>
Zákon sebral peníze postiženým, na život jim zbývá pár stovek

http://www.novinky.cz/domaci/293520-zakon-sebral-penize-postizenym-na-zivot-jim-zbyva-par-stovek.html

Změny v zákoně o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, které se začaly v průběhu minulého roku projevovat, tvrdě dopadají na rodiny s postiženými dětmi a další skupiny. Kvůli změnám v posudkovém procesu se může některým skupinám snížit příspěvek na péči až o 8400 Kč. Ve finále například matce samoživitelce zbude na živobytí jen pár stovek.

pondělí 18. února 2013, 2:13


Zobrazit článek >>>>>
Klausův tchán za války pracoval u tajné policie Slovenského státu

http://www.novinky.cz/domaci/292782-klausuv-tchan-za-valky-pracoval-u-tajne-policie-slovenskeho-statu.html

9.2.2013

Rodina prezidenta Václava Klause před druhým kolem prezidentských voleb nešetřila kritikou na adresu kandidáta Karla Schwarzenberga. …


Zobrazit článek >>>>>
Rusko se těší na Zemanovu vstřícnost. Česká levice se ho má prý bát

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Rusko-se-tesi-na-Zemanovu-vstricnost-Ceska-levice-se-ho-ma-pry-bat-261066

 


Zobrazit článek >>>>>
Zeman a Rusko

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zeman-se-urazil-slovensti-novinari-ho-oznacili-za-nejhorsiho-kandidata_258146.html

13.1.2013
..Komentátor  Sme minulé pondělí označil favorita voleb za “nejhoršího ze všech kandidátů na českého prezidenta” a přirovnal jeho vládnutí k autoritářskému expremiérovi Vladimíru Mečiarovi. Za Zemanem prý také stojí “velmi rozsáhlé zázemí podivných, až hrůzu nahánějících vazeb sahajících od bývalých komunistických aparátčíků a tunelářů až do Moskvy”.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bobosikova-je-hloupa-a-Fischer-pomahal-Zemanovi-vyhrat-ztrhal-volby-umelec-259500

13.1.2013

…Vše co kandidát z Vysočiny říká, je podle umělce totiž lež a přetvářka. Dědeček k tomu v éteru přiložil pár osobních zkušeností. Zemanovo vítězství by textař viděl za velké neštěstí, a proto doufá, že se Schwarzenbergské křídlo semkne a v druhém kole voleb to půjde vidět. To, že je Zeman kandidátem ruských skupin, je veřejná pravda, upozornil básník a dodal, že „příklon k Rusku by Karel dokázal zastavit.“…


Zobrazit článek >>>>>
Rychetský: Když státníci tvrdí, že dosah amnestie neznali, znevěrohodňují se

http://www.novinky.cz/domaci/290036-rychetsky-kdyz-statnici-tvrdi-ze-dosah-amnestie-neznali-zneverohodnuji-se.html

 …


Zobrazit článek >>>>>
Amnestie zahlazuje stopy

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zdesena-advokatka-Marvanova-Amnestie-zahlazuje-stopy-Ublizi-poskozenym-258342

·

Zděšená advokátka Marvanová: Amnestie zahlazuje stopy. Ublíží poškozeným

Zločinci se radují, poškození pláčou. Zloději z kauzy H-systém nebudou potrestáni a okradení o celoživotní úspory se nedomohou žádného odškodnění. To je spravedlnost podle prezidenta České republiky. První Klausova amnestie – vyhlášená několik týdnů před koncem jeho prezidentské funkce – svým rozsahem a zejména důsledky šokovala řadu právníků i politiků…


Zobrazit článek >>>>>
Režisér Troška je znechucen vládními politiky. A dal to teď otevřeně najevo

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Reziser-Troska-je-znechucen-vladnimi-politiky-A-dal-to-ted-otevrene-najevo-257944/diskuse

ROZHOVOR Režisér Zdeněk Troška je známý svou otevřeností a upřímností. Říká, co si myslí. Jeho pragmatické názory a takzvaný „selský rozum“ je to, čím zaujme většinu lidí. Nesnáší přetvářku, aroganci a zlo, a má rád upřímnost a rovnost. ParlamentníListy.cz ho vyzpovídaly během jeho vánočního relaxu doma, v jižních Čechách. 


Zobrazit článek >>>>>
Klára Samková: facebook 16.12.2012

Polsko, rok 2008: 14ti letá dívka byla znásilněna,otěhotněla, chtěla jít na potrat. Nemocnice v Lublinu oznámila její jméno, takže musela i s matkou utéci před protipotratovými aktivisty. Totéž se odehrávalo v nemocnici ve Varšavě. Posléze 14ti letou těhotnou dívku strčili do děcáku a matce vzali rodičovská práva, neboť prý dceru k potratu nutila. Posléze prodi dívce vznesli trestní obvinění pro pohlavní zneužití,neboť chlapec, který ji znásilnil, byl nezletilý. Mezi tím další mnohahodinové policejní výslechy matky i těhotné dcery. Výsledek: Rozsudek Evropského soudu pro lidská práva, P. a S. proti Polsku ze dne 30. 10. 2012, stížnost č. 57375/08. Porušení všeho, včetně zákazu mučení a nelidského zacházení – čl. 3 Úmluvy. To vše v Střední Evropě, ve 21. století. Tak než zase začnete zvedat nosy, podívejte se, co se kolem vás děje…

 …


Zobrazit článek >>>>>
Vypínejte chytrý telefon, pokud nechcete být odposloucháváni, radí odborníci

http://www.novinky.cz/domaci/287876-vypinejte-chytry-telefon-pokud-nechcete-byt-odposlouchavani-radi-odbornici.html

Pokud vlastníte takzvaný chytrý telefon a nechcete být odposloucháváni, nepouštějte ho z dohledu a důležitá jednání veďte poblíž rušičky mobilního signálu. Právě takové je doporučení odborníků na odposlechovou techniku. S nástupem moderních technologií se totiž rozšiřují i možnosti jejich zneužití. Chytré telefony tak mohou kromě běžných funkcí plnit i úlohu nenápadného prostorového odposlechu a na svého majitele mohou vyzradit i mnohem víc…

15.12.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Pestrá minulost šéfporadce Karolíny Peake sahá až ke Kalouskovi

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pestra-minulost-sefporadce-Karoliny-Peake-saha-az-ke-Kalouskovi-257102

Velice zajímavou sestavu představila při ohlášení tři nových jmen pro resort obrany nová ministryně Karolíny Peake. Je v ní navzdory slovům o zcivilnění ministerstva obrany plukovník generálního štábu, dále bývalý ředitel kabinetu ministra obrany za éry Martina Bartáka a třetím do party mladičký šéf poradců s kontakty na špičky TOP 09.

15.12.2012

Ráz na ráz jdou kroky nové ministryně obrany Karolíny Peake. Ve středu odpoledne byla jmenována do funkce, ve čtvrtek dopoledne už odvolala čtyři vysoce postavené úředníky a v pátek už za tři z nich s výjimkou prvního náměstka Vlastimila Picka měla náhradu. „Každý ministr má právo zvolit si své nejbližší spolupracovníky. Tito lidé mají moji důvěru a schopnosti potřebné k tomu, aby ministerstvo obrany fungovalo jako moderní a efektivní úřad,“ sdělila veřejnosti Karolína Peake.…


Zobrazit článek >>>>>
Kdy už konečně někdo odvolá Henycha?

 

http://www.blisty.cz/art/66536.html

14.12.2012

Boris Cvek 

Jak může mít Václav Henych takovou drzost, že ještě i po jednoznačném rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), ve kterém je ukázáno, že ministerstvo vnitra použilo při vyhodnocování chybovosti zcela absurdní a nepřijatelný přístup, tvrdí, že postupoval správně?

Cituji:

„Nejvyšší správní soud se přiklonil k jinému výkladu, já jeho právo nebudu nikdy zpochybňovat. Ano, takto to rozhodl, tak to tak uděláme. Ale určitě bych se bránil tomu, že to byla zásadní chyba.“

……


Zobrazit článek >>>>>
Místo interpelací na číši vína. Ministři si na jejich dobu sjednávají schůzky

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Misto-interpelaci-na-cisi-vina-Ministri-si-na-jejich-dobu-sjednavaji-schuzky-256985

Poslanecké interpelace se setkávají s nezájmem většiny členů Nečasovy vlády. Než odpovídat na nepříjemné dotazy naživo, to se ministři z jednání raději omluví a odpovědí písemně do třiceti dnů. Neúčast zdůvodňují i schůzkami, ale sněmovnou kolují informace, že si je sjednávají schválně na dobu interpelací a že se pro tento typ omluvy vžil termín „číše vína“.

14.12.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Pornomáma a azyl v Česku…

13. prosince 2012

PRAHA – Bývalá hvězda pornografických filmů, která už poněkolikáté marně žádá o azyl v Česku, si se svojí rodinou už pomalu balí kufry na cestu zpátky na Ukrajinu. Její případ ale začal zajímat představitele církve. Přimlouvají se za ni a chtějí jí pomoct. Zvažují dokonce i finanční sbírku.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/cirkev-se-stavi-za-pornomamu-di0-/zpravy-domov.aspx?c=A121212_180546_ln_domov_sk


Zobrazit článek >>>>>
Zdeněk Koudelka: Palestina a my

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zdenek-Koudelka-Palestina-a-my-255475

Stát Palestina dosáhl 29. 11. 2012 uznání za nečlenský stát na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Řádné členství kvůli vetu USA v Radě bezpečnosti není možné.

1.12.2012

Spojené státy podporují Izrael a bez jeho souhlasu odmítají uznat Stát Palestinu. Naše Ministerstvo zahraničí takové uznání nepodpořilo. Česká republika však Stát Palestinu uznala ústavním zákonem.

Stát Palestina byl vyhlášen 15. 11. 1988 Jásirem Arafatem na zasedání Palestinské národní rady v Alžíru a dosud jej uznalo přes 120 států, více než Kosovo.

Československo uznalo Stát Palestinu po jeho vyhlášení a navázalo s ním diplomatické vztahy na úrovni velvyslanectví. Při rozdělení Československa uznala Česká republika všechny státy, které uznávalo Československo k 31. 12. 1992. Toto uznání bylo učiněno čl. 5 ústavního zákona č. 4/1993 Sb., o opatřeních souvisejících se zánikem Československa.

Jednou dané uznání de iure je neodvolatelné, byť se to v politice současné vlády neprojevuje. Vláda podporuje americké stanovisko a prezentuje postavení Palestiny jako zvláštní samosprávy na okupovaných územích, nikoli samostatného státu. Tato dvojakost se projevuje i v tom, že v Praze působí velvyslanectví Státu Palestina, zatímco Česká republika provozuje styčný úřad v Ramalláhu pro kontakt s palestinskými orgány, který nemá postavení velvyslanectví.

O zahraniční politice se říká, že má být konzistentní. Musí se tedy respektovat jednou dané uznání, byť se to dalším vládám nelíbí. Pokud nyní odmítneme respektovat naše uznání Státu Palestina, vytvoří se precedent pro příští vlády, aby i ony nerespektovaly mezinárodní jednání předchozích vlád. Jestliže současná vláda nechce respektovat uznání Palestiny dané ústavním zákonem, mohou příští vlády odmítnout respektovat uznání Kosova dané pouhým usnesením vlády bez souhlasu prezidenta republiky, jenž zastupuje stát navenek.

Zdeněk …


Zobrazit článek >>>>>
Profesor pění vzteky z Bendy a restitucí. Zkušená vyhozená úřednice také

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Profesor-peni-vzteky-z-Bendy-a-restituci-Zkusena-vyhozena-urednice-take-255097

Renomovaný kardiochirurg Jan Pirk není jediný, komu pění krev v žilách, když slyší od poslance ODS Marka Bendy, že restituenti v 90. letech si mohli vybrat: vrátit pozemky, a pokud to nebylo možné, mohli získat náhradní půdu, nebo finanční odškodnění.

28.11.2012

Stejné pocity má bývalá ředitelka odboru kontroly Ministerstva zemědělství Ludmila Klofová, která na počátku 90. let řešila stížnosti zoufalých restituentů, kteří se marně domáhali vrácení svého majetku od tehdejších JZD. A mnozí ho dodnes, ani po dvaceti letech, zpět nedostali.

Stát měří dvojím metrem

Na restituce soukromým majitelům půdy a církvi bere stát zjevně dvojí metr. Uznávaný lékař z pražského IKEM Jan Pirk to v pondělní MF Dnes dokazoval na příkladu své rodiny.  Za pozemek v centru Prahy na Žižkově, který jeho rodině sebrali, žádal v 90. letech náhradní pozemky v Hrdlořezích. Ale u státního Pozemkového fondu nepochodil, bylo mu nabídnuto jen finanční vyrovnání v původní ceně pozemků v době jejich ukradení, tedy 80 haléřů za metr čtvereční. „Dodnes naše nároky nebyly vyrovnány,“ kritizuje a poukazuje na zcela jiný přístup při vracení majetku církvím a finančních náhradách, které se mají vyplácet v tržních cenách.

Čtyři miliardy korun byly pro stát moc, na 134 miliard korun má…


Zobrazit článek >>>>>
Skončil za mřížemi, protože si v tramvaji sedl na místo po pachateli znásilnění

http://www.novinky.cz/zahranicni/285800-skoncil-za-mrizemi-protoze-si-v-tramvaji-sedl-na-misto-po-pachateli-znasilneni.html

Neuvěřitelná shoda okolností zapříčinila, že sedmnáctiletý mladík z Karlových Varů šel do vězení za znásilnění, kterého se dopustil jiný muž, jenž v Praze 6 znásilnil další dvě ženy. Mladík mu byl podobný a v jeho neprospěch svědčily pachové stopy, které nabral na sedadle v tramvaji. Na stejném místě totiž seděl hodinu před ním pravý pachatel.

pondělí 26. listopadu 2012

Zapeklitý případ se podařilo po chybách soudu rozmotat až pražským kriminalistům, kteří usvědčili skutečného násilníka, nyní už odsouzeného šestadvacetiletého Marka Slívu. To už ale měl nevinný mladík za sebou měsíce za mřížemi.…


Zobrazit článek >>>>>
Zemanovci uváděli falešné sponzory. Nejsem pokladník, říká Zeman

23. listopadu 2012  0:23

Někteří sponzoři ve finanční zprávě Zemanovců z roku 2010 straně nikdy peníze nedarovali, zjistila MF DNES. Zemanův tým tvrdí, že na vše má darovací smlouvy. Miloš Zeman se přitom právě na tento tým odvolává, když tvrdí, že jeho nynější prezidentská kampaň bude transparentní.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strana-milose-zemana-uvadi-falesne-sponzory-fm9-/domaci.aspx?c=A121122_212906_domaci_brd


Zobrazit článek >>>>>
Grigory Pasko českému soudu

Vystoupení v případu A. S.

Seznámil jsem se s materiály případu, co se týče A. S., již v minulém roce. Znalost reálné situace panující v ruské prokuratuře a ruském soudním systému mi dovoluje dospět k závěru, že bývalému podnikateli A. S. v případě jeho vydání bude hrozit vážné nebezpečí, a to nejenom nebezpečí odnětí svobody, ale možná také nebezpečí ztráty života. A to nejen proto, že mezinárodní organizace přirovnávají podmínky, které panují v ruských věznicích a táborech, k podmínkám v mučírnách. Ale i proto, že zfalšované obvinění vůči A. S. nemůže po zjištění tohoto faktu vyústit v potrestání těch, kdo případ zfalšovali: je nezpochybnitelné, a podle tradice ustálené v Rusku musí být dokonáno trestem odnětí svobody uděleným nevinnému člověku.

Ve svém vystoupení se záměrně nebudu zabývat podrobnostmi trestního případu zahájeného v r. 2009 vůči A. S. – podlé mého názoru tento úkol výtečně zvládli právníci, jejichž stanovisko k případu, jak je mně známo, má vážený soud k dispozici.…


Zobrazit článek >>>>>
Policisté se snažili z podezřelého vymlátit, kde má ulité milióny

http://www.novinky.cz/krimi/285365-policiste-se-snazili-z-podezreleho-vymlatit-kde-ma-ulite-miliony.html

Dva plzeňští kriminalisté na vlastní kůži zažívají, jaké je to na druhé straně barikády. Pro Luďka Šilhánka a Vladimíra Kroce z krajské mordparty je od pondělka domovem policejní cela. Se souhlasem státního zástupce je zadrželi detektivové z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Podle informací Práva se snažili z podezřelého vymlátit, kde má ulité milióny, které mu nepatřily. Hrozili mu i zastřelením…

středa 21. listopadu 2012…


Zobrazit článek >>>>>
Stát už neumí přijímat ani dodržovat zákony, upozornil Baxa

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Stat-uz-neumi-prijimat-ani-dodrzovat-zakony-upozornil-Baxa-252750

Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa varuje, že stát už není schopen přijímat zákonné normy, které by pak sám dokázal uvádět do praxe, kontrolovat jejich uplatňování a sám je dodržoval. Uvedl to na odborné konferenci v Praze o vymahatelnosti práva v ČR prohlásil. Informuje o tom deník Právo…

7.11.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Zbyněk Fiala: Zdravotnická válka

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zbynek-Fiala-Zdravotnicka-valka-251956

Krizový štáb nemocnic, lékařů, zdravotnických pracovníků, pacientů a zdravotně postižených vyzývá k odmítnutí likvidačních smluv, které jsou diktovány nemocnicím zdravotními pojišťovnami pod patronací Ministerstva zdravotnictví…

4.11.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Musite zaplatyt, musite zaplatyt! Drsný případ exekuce s Rusem ve dveřích

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Musite-zaplatyt-musite-zaplatyt-Drsny-pripad-exekuce-s-Rusem-ve-dverich-252106

PŘÍBĚH Moc exekutorů je stále téměř neomezená. I když už dluh ze svého platu splácíte, může se stát, že se stejně objeví u vašich dveří a domáhají se vstupu kvůli exekuci vašeho majetku. Do podobných problémů se může dostat téměř každý…

3.11.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Disident o stavu země: Jsme v p*deli a můžeme si za to sami

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Disident-o-stavu-zeme-Jsme-v-p-deli-a-muzeme-si-za-to-sami-252101

ROZHOVOR Úspěch komunistů v podzimních krajských volbách je jen logickým vyústěním chyb, kterých jsme se od pádu komunismu v roce 1989 dopouštěli, říká novinář, pedagog, disident, spoluzakladatel a mluvčí Občanského fóra Jan Urban. Kritizuje rozkrádání majetku státu a nevěří ani ve zvolení nezávislého kandidáta na prezidenta republiky.

2.11.2012

Jak hodnotíte současnou politiku a politickou kulturu?

Český stát ztratil smysl. Jeho občané a elity odmítli využít největší a neopakovatelnou šanci v moderních dějinách – tedy od národního obrození – redefinovat svůj smysl, poslání a důstojnost, která se nabídla po roce 1989. Šance na to, že tupá podřízenost vždy pasívního a poslušného jazykového národa se promění v občansky aktivní lid, byla zmarněna. To, co se dnes nazývá Českou republikou, už jenom trpně čeká na další okupaci, nebo připojení se ke komukoliv, kdo bude připraven udílet rozkazy. A zkorumpované zlodějské skupiny, v tichu nastalého umírání převlečené za „stát“, jenom dál rozkrádají a rozkládají umírající tělo „státu“. Stát, jehož orgány činné v trestním řízení s vážnou tváří obviní občana Karla Randáka za to, že údajně zveřejnil plat paní Nagyové, která je jako šéfka kabinetu ministerského předsedy placena z veřejných rozpočtů, páchá sebevraždu. Dnes nám služebnická žurnalistika říká, že občan má držet hubu, pokud se osvícený premiér rozhodne utajit plat svojí přítelkyně, který jde z našich peněz…

 


Zobrazit článek >>>>>
Bludný kruh chudých rodin: Bez trvalého bydliště nedosáhnou na příspěvky

http://www.novinky.cz/finance/282975-bludny-kruh-chudych-rodin-bez-trvaleho-bydliste-nedosahnou-na-prispevky.html

Jsou na tom špatně a měli by nárok na sociální pomoc. Přesto ji nedostanou, protože bydlí u domácích, kteří jim nedovolí, aby místo, kde bydlí, uváděli na úřadech jako adresu trvalého pobytu. Bez toho ale na pomoc nedosáhnou…

29.10.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Exekutoři zabavují věci i těm, kteří nic nedluží

http://www.novinky.cz/finance/282888-exekutori-zabavuji-veci-i-tem-kteri-nic-nedluzi.html

Exekutoři zabavují majetek i lidem, kteří nikomu nedluží, nicméně u nich nějaký dlužník dosud žije nebo donedávna pobýval. Zachránit věci před dražbou a získat je zpět bývá nervy drásající dlouhodobý a nákladný proces…

27.10.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Peníze vítězí v Česku nad zdravím pacientů, píše britský Daily Telegraph

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/282483-penize-vitezi-v-cesku-nad-zdravim-pacientu-pise-britsky-daily-telegraph.html

Zlínský Institut pro testování a certifikace byl ochoten schválit k použití kopii náhrady kyčelního kloubu ASR XL Acetabular System společnosti DePuy, která ho ale musela v celém světě stáhnout kvůli ohrožení zdraví pacientů. Rychle se totiž opotřebovává a dostávají se z ní do krve nebezpečné látky. Prokázala to investigativní reportáž britského deníku Daily Telegraph a časopisu British Medical Journal…

 23.10.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Jak na dotaci v CzechInvestu? Manažer promluvil o své zkušenosti s praktikami ve státní agentuře

http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-57890550-jak-na-dotaci-v-czechinvestu-manazer-promluvil-o-sve-zkusenosti-s-praktikami-ve-statni-agenture

12. 10. 2012 |

O své zkušenosti, jak probíhá jednání se státní agenturou CzechInvest a firmou, která žádá o dotaci, otevřeně promluvil jeden z nejvýše postavených českých manažerů. V rozhovoru pro IHNED.cz ukazuje na korupční praktiky v přidělování dotací pro firmy…

 …


Zobrazit článek >>>>>
Spolek Šalamoun: Neoficiální cenzura funguje spolehlivě

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Spolek-Salamoun-Neoficialni-cenzura-funguje-spolehlive-248024

Dne 26.9.2012 se v Poslanecké sněmovně uskutečnila společná tisková konference spolku Šalamoun a strany Věci veřejné, na které byl představen návrh novely zákona o Generální inspekci bezpečnostních sborů.

28.9.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Týdeník The Economist o otravách metanolem: Ministr Kalousek je cynik

http://www.lidovky.cz/the-economist-o-otravach-metanolem-ministr-kalousek-je-cynik-ptg-/ln_zahranici.asp?c=A120927_100904_ln_zahranici_mtr

27. září 2012

LONDÝN/PRAHA – I když vyšetřovatelé v České republice tvrdí, že našli jediný zdroj otrav metanolem, celý případ obrátil pozornost na černý trh s alkoholem, který zde kvete od pádu komunismu v roce 1989. Ve svém blogu to ve středu napsal britský týdeník The Economist, který se aféře podrobně věnuje.

Nyní podle časopisu přichází na řadu hledání viníka. Nejprve klíčoví členové vlády, včetně premiéra Petra Nečase a ministra financí Miroslava Kalouska, se celé dny neprojevovali a nechali ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby skandál řešil a čelil následujícímu šílenství médií. Ministr Kalousek je zodpovědný za celní správu, která je pověřená bojem s daňovými úniky kolem alkoholu.

Když nakonec ministr promluvil, nasadil cynický tón vůči obětem, které byly z větší části otráveny autenticky vypadajícími padělky podřadných českých vodek a rumů. “Odpovědnost za své zdraví má především každý sám,” řekl Kalousek serveru Aktuálně.cz. “A potom je odpovědnost na prodejcích tohoto zboží.” Kalousek a další představitelé bagatelizovali roli státu a rozsah problému (Jak jsme již psali, profesní organizace odhadují rozsah černého trhu na 25 procent, zatímco vláda na deset procent), píše The Economist. Podle něj byla některá prohlášení lekcí z demagogie…


Zobrazit článek >>>>>
Otevřený dopis PhDr. Ivanovi Jestřábovi, Mimořádnému a zplnomocněnému velvyslanci ČR v Gruzii

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Moje-babicka-rekla-vyrid-tomu-chlapovi-v-Tbilisi-ze-je-pekna-svina-247341

Hana Demeterová: Moje babička řekla, vyřiď tomu chlapovi v Tbilisi, že je pěkná sviňa

 

Otevřený dopis PhDr. Ivanovi Jestřábovi, Mimořádnému a zplnomocněnému velvyslanci ČR v Gruzii

Autor: Archiv

Popisek: Věznice – ilustrační foto

23.9.2012 9:45…


Zobrazit článek >>>>>
Vyjádření spolku Šalamoun ke stavu dodržování lidských práv v Gruzii

 

ŠALAMOUN

Spolek na podporu nezávislé justice v ČR

P.O.BOX 383, 111 21 PRAHA 1

:63837714

Registrace Ministerstvem vnitra ČR: II./S-OS/1-25819/94-R

www.spoleksalamoun.com

ID datové schránky : hfqnp5f

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

Vyjádření spolku Šalamoun ke stavu dodržování lidských práv v Gruzii v souvislosti s extradičními řízeními a udělováním, či respektive neudělováním mezinárodní ochrany žadatelům ze stran ČR státních orgánů.

 


Zobrazit článek >>>>>
John Bok o vězení plném potkanů: Prdelí jsme v Evropě, mozkem v Sojuzu

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/John-Bok-o-vezeni-plnem-potkanu-Prdeli-jsme-v-Evrope-mozkem-v-Sojuzu-247145

Vězení na Pankráci je plné potkanů. Odsouzení tyto hlodavce dokonce nazývají jmény jako Fantomas, Bílý či Oslík. To sdělil ParlamentnímListům.cz Gruzínec Mindia Kašibadze, jenž seděl přes dva roky proto, že úřady vyslyšely pomluvy z jeho země, přestože u nás zažádal o politický azyl. Přitom zrovna z gruzínských věznic pocházejí videa, v nichž jsou vězni biti, ponižováni a znásilňováni násadou od koštěte.

·

21.9.2012

·

„Jsme sice prdelí v Evropské unii, ale hlavou stále vězíme v Sovětském svazu, tedy v Sojuzu,“ řekl ohledně poměrů v českých věznicích John Bok, jenž je zakladatel spolku Šalamoun, který se zaměřuje na justiční omyly. Reagoval tak na vyprávění Gruzínce Mindii Kašibadzeho pro ParlamentníListy.cz. Ten strávil dva roky ve vazební věznici na Pankráci a zažil si tam své.…


Zobrazit článek >>>>>
Politická poprava nepohodlného policejního prezidenta Lessyho

Video: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-396303-vv-po-jednani-poslaneckeho-klubu-strany/


Zobrazit článek >>>>>
John Bok kašle na prohibici a dal si vodku: Zpitomělí politici, co to děláte

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/John-Bok-kasle-na-prohibici-a-dal-si-vodku-Zpitomeli-politici-co-to-delate-246677

Opatření zakazující prodej alkoholu se ani trochu nelíbí politickému aktivistovi a zakladateli Spolku Šalamoun Johnu Bokovi. Podle něj jde o zásah do soukromého podnikání a stát přece nemůže stupňovat represi a tresty jen proto, že si v dané chvíli neví rady. Sám přiznává, že si i v době zákazu poručil v baru a následně s velkou chutí vypil dva panáky vodky.

18.9.2012


Zobrazit článek >>>>>
Rozzuřená doktorka Samková: Nečas a jeho šašci patří na pracák

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Rozzurena-doktorka-Samkova-Necas-a-jeho-sasci-patri-na-pracak-246286

Advokátka Klára Samková si přečetla, o kolik miliard z evropských dotací kvůli chybám ministerských a krajských úředníků přijdeme, a označila to za opravdový debakl. Následně doporučila premiéru Nečasovi i všem jeho “šaškům”, aby to už vzdali a z Úřadu vlády se kolektivně odebrali na úřad úplně jiný, a sice pracovní.

14.9.2012

Podle serveru Aktuálně.cz bude naše země draze platit za chyby, které udělali úředníci při čerpání evropských dotací. Celkem nás jejich selhání bude stát miliardu euro, tedy asi dvacet pět miliard korun. Právě tolik peněz se totiž EU rozhodla Česku nakonec neproplatit. V programech doprava, ekologie, podpora podnikání a zejména v neblaze proslulém Regionálním programu Severozápad bylo nalezeno tolik chyb, že se evropské orgány nejspíš rozhodnou některé dotační tituly neproplatit.


Zobrazit článek >>>>>
Novinářka: Zemřeli lidé a lihová bomba bouchla. Léta jste všichni mlčeli

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinarka-Zemreli-lide-a-lihova-bomba-bouchla-Leta-jste-vsichni-mlceli-246272

·

JINÝMA OČIMA Za hrubé selhání státu označila opoziční sociální demokracie aféru s metylalkoholem, která už má na kontě přes sedmnáct lidských životů. ČSSD okamžitě obvinila čtyři ministry Nečasovy vlády ze zodpovědnosti, měli by se prý omluvit rodinám obětí a rezignovat. Ale ČSSD zapomíná, že ani jejich vláda nebyla schopna, a dokonce ani ochotna zabránit dovozu nezdaněných lihovin mnohdy pochybného původu.

Autor: archiv Jany Lorencové

Popisek: Novinářka Jana Lorencová

14.9.2012 8:19


Zobrazit článek >>>>>
A JE TO TADY

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/278512-barroso-chce-eu-zmenit-ve-federaci.html

Barroso chce EU změnit ve federaci

12.9.2012

Evropská unie by se měla více integrovat a vyvíjet směrem k federaci národních států. Ve svém výročním projevu na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku k tomu ve středu vyzval předseda Evropské komise José Barroso. …


Zobrazit článek >>>>>
Česko porušuje unijní právo, tvrdí ombudsman

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/56318-cesko-porusuje-unijni-pravo-tvrdi-ombusman/

 

Zveřejněno: 11.09.2012 10:22

Autor: EuroZprávy.cz / jš / Mfx

 


Zobrazit článek >>>>>
NEČAS MIMO MÍSU…

http://www.novinky.cz/ekonomika/278365-ceskemu-exportu-skodi-podpora-pussy-riot-i-dalajlamy-tvrdi-necas.html

·

Českému exportu škodí podpora Pussy Riot i dalajlámy, tvrdí Nečas

·

Podle premiéra Petra Nečase (ODS) škodí českému exportu módní politické projevy, jako je podpora ruské skupiny Pussy Riot či dalajlamy. Premiér to řekl v pondělí na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

10.9.2012

“Musíme také zabránit některým módním politickým projevům, které objektivně řečeno mají dopad do našeho exportu. Umělé a falešné adorování takové záležitosti, jako je ruská skupina Pussy Riot, něco co je vrcholem nevkusu, a v žádném případě něco, co symbolizuje svobodu a demokracii. Přesto se část politiků nechá unést touto módní vlnou, a má to potom dopad na toto exportní teritorium,” řekl Nečas.

Další příklad je podle premiéra vzývání dalajlámy. “Vzývání tohoto směru není podporou svobody a demokracie,” řekl. Podle něj jde o vzývání režimu, který by pravděpodobně neměl demokratický charakter a měl by “polofeudální, teokratický charakter se silnými autoritativními prvky”. Uvedl, že ČR razí politiku jedné Číny. “Jsem přesvědčen, že těmito umělými problémy si nemáme házet klacky pod nohy,” uvedl Nečas.

Přesto podle něj podpora lidských práv nadále musí zůstat klíčovou součástí české zahraniční politiky.

·


·

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-ostre-o-Necasovi-Udelal-straslivy-ulet-Mam-strach-co-bude-dal-245886

·

Kníže ostře o Nečasovi: Udělal strašlivý úlet. Mám strach, co bude dál

·

Premiér Nečas podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga převedl při svém projevu na brněnském výstavišti hrozivý úlet, který vyvolává obavy o další osud vlády. Schwarzenberg však stále věří, že česká diplomacie nebude nikdy sklánět hlavu před velmocemi a vždy bude bojovat proti diktátorům, byť sebevětším.

11.9.2012


Zobrazit článek >>>>>
Aktivisté v katedrále: Svatý Václave, vyžeň Kalouska s Dukou


Zobrazit článek >>>>>
Klára Samková: Odvolání P. Lessyho ohrožuje demokratické principy vládnutí

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Klara-Samkova-Odvolani-P-Lessyho-ohrozuje-demokraticke-principy-vladnuti-244664

30.8.2012

 

Tiskové prohlášení k odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho

Jsem mimořádně znepokojena způsobem, jakým byl odvolán ze své funkce dosavadní policejní prezident Petr Lessy.

Jsem přesvědčena, že proklamované důvody jeho odvolání jsou zcela zástupné a skutečným důvodem jeho odvolání je boj o moc mezi jednotlivými politickými subjekty ve vládě, případně mezi jednotlivými mocenskými uskupeními, které se s politickými stranami nemusí krýt.

Jeví se mi pravděpodobným, že skutečným důvodem odvolání policejního prezidenta a skutečným záměrem ministra vnitra je snaha ovlivnit vyšetřování korupčních kauz, a to zejména veřejně činných osob.…


Zobrazit článek >>>>>
Šťourali, kam neměli a stát jim zničil život. Vymítač korupce začíná mít strach

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Stourali-kam-nemeli-a-stat-jim-znicil-zivot-Vymitac-korupce-zacina-mit-strach-244318

28.8.2012

 

Za vojenskou tajnou službu bych ruce do ohně nedal, prohlásil exministr vnitra a bývalý šéf civilní rozvědky František Bublan k podezřelým případům, které se stávají klíčovým svědkům v kauzách zbrojních zakázek.


Zobrazit článek >>>>>
Vyjádření k prohlášení české velvyslankyně v Sýrii Evy Filipi

Vážený pane ministře Schwarzenbergu,

jako občanské sdružení Iniciativa pro svobodnou Sýrii musíme vyjádřit politování nad prohlášeními české velvyslankyně v Sýrii Evy Filipi ze dne 27. 8. 2012 v České televizi.

Jsme velmi zarmouceni směšováním celospolečenského povstání za lidská práva s působností islamistických skupin v Sýrii. Paní Filipi ve svém vystoupení nekriticky sledovala rétoriku Asadova režimu, který, zejména v posledních dnech a týdnech, má dle nezávislých lidsko-právních organizací na svědomí životy tisíců civilistů a porušování elementárních principů Všeobecné deklarace lidských práv a svobod.

Jako Syřané jsme denně seznamováni s nelehkou situací našich blízkých v Sýrii a to bez rozdílu rasy a vyznání. Pro Syřany se zdá být absurdním prohlášení, že syrský režim chrání menšiny. Osobní zkušenost mnohých členů Iniciativy pro svobodnou Sýrii – křesťanů, Kurdů či alawitů, hovoří za vše.

Je pro nás Syřany zklamáním sledovat tuto součinnost českých diplomatů s despotickým režimem a po desetiletích represí slýchat o mezinárodním spiknutí proti Bašaru Asadovi. V očích svobodně smýšlejících Syřanů Česká republika v tomto směru pokulhává za ostatními státy demokratického světa, jež dali jasně najevo nesouhlas s nevybíravým násilím syrského režimu vůči svému lidu.

S úctou a pozdravem,


Zobrazit článek >>>>>
Neprostupný systém Visapoint, jehož prostřednictvím cizinci žádají o česká víza, může Česku způsobit problémy v Evropské unii

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=754580

Tereza Šídlová

27.8.2012


Zobrazit článek >>>>>
Klíčové svědky potkávají podivné osudy. Prověříme to, slibuje Lessy

http://zpravy.idnes.cz/podivne-osudy-svedku-korupcnich-kauz-d8o-/domaci.aspx?c=A120826_223336_domaci_hro

27. srpna 2012  2:14

Několika klíčovým lidem, spojeným se zbrojními zakázkami, se stalo příliš mnoho nepříjemností, než aby to byla jen náhoda. …


Zobrazit článek >>>>>
Jiří Pehe: Korupce jako hrozba národní bezpečnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jiri-Pehe-Korupce-jako-hrozba-narodni-bezpecnosti-243776

24.8.2012

Pokud se prokáže pravdivost analýzy advokáta Václav Lásky, podle něhož v pražském dopravním podniku fungovala od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy, přičemž výnosy z trestné činnosti se pak “praly” přes kyperské společnosti, mohlo by se na první pohled zdát, že to nejhorší, co se stalo, je, že se skupina nepoctivců obohatila na úkor nás ostatních.


Zobrazit článek >>>>>
Výroční zpráva BIS za rok 2011


Zobrazit článek >>>>>
Generál Randák pověděl víc o zprávě BIS, která mapuje české zlodějny

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/General-Randak-povedel-vic-o-zprave-BIS-ktera-mapuje-ceske-zlodejny-243811

23.8.2012

 

Na rozdíl od minulých let je letošní výroční zpráva Bezpečnostní informační služby tvrdá a konkrétnější, soudí generál Karel Randák, bývalý ředitel tajné služby, který je dnes členem správní rady Nadačního fondu proti korupci. Vůbec nepochybuje, že vážné informace odpovídají skutečnosti.


Zobrazit článek >>>>>
Advokátka Marvanová: Ukradli nám stát. O všem rozhodují zločinci

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Advokatka-Marvanova-Ukradli-nam-stat-O-vsem-rozhoduji-zlocinci-243789

23.8.2012

Pod téměř vše z výroční zprávy BIS za rok 2011 by se signatářka iniciativy Veřejnost proti korupci Hana Marvanová bez váhání podepsala. Bývalá politička tvrdí, že kdyby takovou zprávu vydala tajná služba v Británii, zabýval by se jí parlament a vláda by musela skládat účty. Jen u nás dál za politiky rozhodují vlivové skupiny a organizovaný zločin v pozadí.


Zobrazit článek >>>>>
Pajerová útočí na zdroje financování politiků. Nejhorší je prý Zeman

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pajerova-utoci-na-zdroje-financovani-politiku-Nejhorsi-je-pry-Zeman-243768

22.8.2012


Zobrazit článek >>>>>
Roman Liener: Jak rychle může člověk sklouznout k touze zabít jiného člověka

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Roman-Liener-Jak-rychle-muze-clovek-sklouznout-k-touze-zabit-jineho-cloveka-243636

21.8.2012

 

Co všechno si v tomto právním státě může dovolit vojenské zpravodajství ve spolupráci s policí a státním zástupcem? Jak skutečně účinná a efektivní je parlamentní kontrola těchto složek státní moci? Jak jednoduché je v tomto právním státě zavřít občana do vazby a držet ho tam? A jak se v české vazbě žije?

(V článku použito několik pasáží z knihy: „Služ Českému státu….“ autora pplk.v.z. Mgr. Romana Lienera.)


Zobrazit článek >>>>>
Rozkradli zemi podle plánu, dodala jsem důkazy. Zpověď ženy, která mnoho ví

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Rozkradli-zemi-podle-planu-dodala-jsem-dukazy-Zpoved-zeny-ktera-mnoho-vi-243477/diskuse

20.8.2012 8:42


Zobrazit článek >>>>>
Chráněno: Pussy Riot 2

Stručný obsah příspěvku zde není uveden, protože je tento příspěvek chráněn heslem.


Zobrazit článek >>>>>
Zdravotně postižení: Stát přestává fungovat

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zdravotne-postizeni-Stat-prestava-fungovat-241703

 

Život jim ublížil a stát jim nepomůže. Zdravotně postižení, kteří se nemohou o sebe postarat sami, na škrty ve státním rozpočtu doplácejí nejvíc. „Ale nejhorší je, že stát přestává fungovat,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda Národní rady zdravotně postižených České republiky (NRZP) Václav Krása.

 

3.8.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Zakladatel cestovky Václav Fischer dělá číšníka a říká: Začínám zase od nuly!

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/178752/zakladatel-cestovky-vaclav-fischer-dela-cisnika-a-rika-zacinam-zase-od-nuly.html

ROZHOVOR: Restaurace Zlatá Praha v Berlíně má tradici dlouhou 90 let. U stylového barpultu s leptanými zrcadly sedávaly hvězdy jako Lída Baarová, Adina Mandlová, Marlene Dietrich či státníci Helmuth Kohl nebo Konrad Adenauer. Teď se tu v roli majitele prochází podnikatel Václav Fischer (58), který po revoluci založil největší českou cestovní kancelář Fischer.

28. července 2012


Zobrazit článek >>>>>
Lukáš Jelínek: Pravý muž na pravém místě

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Lukas-Jelinek-Pravy-muz-na-pravem-miste-240986

 

„Pavel Blažek je hodnotově ukotvený politik, který má ty hodnoty dobře promyšlené. Je to velmi vzdělaný a sečtělý člověk, je to opravdový právnický akademik po dlouhé době na ministerstvu spravedlnosti. Také jsem u něj jednoznačně dospěl k tomu, že mu jde v prvé řadě o ODS a pak teprve o sebe.“ Tato slovo pronesl v rozhovoru pro deník Právo premiér Petr Nečas na adresu nového šéfa resortu spravedlnosti.

27.7.2012 7:27…


Zobrazit článek >>>>>
Sofie Chrtková

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sofie-Chrtkova-Konecne-zacina-boj-s-korupci-240246

Sofie Chrtková: “Konečně začíná boj s korupcí”?

 

Tato slova čteme v médiích a slyšíme od politiků, dokonce o tom začínají být přesvědčeni i někteří občané a o to jde, přesvědčit občany. Je to hluboký omyl a další vládní mystifikace. Stíhají se pouze nepohodlní, přebyteční nebo ti, které lze snadno odepsat, resp.obětovat.

20.7.2012


Zobrazit článek >>>>>
Jsou chvíle, kdy není radno věřit policii…

http://www.lidovky.cz/zverina-tohle-smrdi-0q1-/ln_nazory.asp?c=A120718_071817_ln_nazory_ase

ZVĚŘINA: Tohle smrdí

 

18. července 2012  7:18

Jsou chvíle, kdy není radno věřit policii. Jaroslavu Štefcovi, který měl na ministerstvu obrany odhalovat korupci, podstrčili v říjnu 2010 do auta pistoli. Vše nasvědčuje tomu, že to udělali policisté, ale oficiálně to byl nějaký záhadný fantom.


Zobrazit článek >>>>>
Ombudsman Varvařovský si tvrdě vyšlápl na ministra Drábka

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ombudsman-Varvarovsky-si-tvrde-vyslapl-na-ministra-Drabka-239457

 

15.7.2012 …


Zobrazit článek >>>>>
Policejní prezident Lessy

http://zpravy.idnes.cz/petice-na-podporu-lessyho-09o-/domaci.aspx?c=A120714_154523_domaci_hro

Policisté bojují za svého prezidenta. Stojíme za vámi, vzkazují Lessymu


Zobrazit článek >>>>>
Kalousek namluvil navigaci: Zatoč doprava, debile

http://www.lidovky.cz/kalousek-namluvil-navigaci-zatoc-doprava-debile-ftw-/ln_domov.asp?c=A120713_213320_ln_domov_sk

 

14. července 2012 …


Zobrazit článek >>>>>
UBS: Vláda likviduje bezpečnostní sbory. Vyhlašujeme radikální akci UPÍR

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/UBS-Vlada-likviduje-bezpecnostni-sbory-Vyhlasujeme-radikalni-akci-UPIR-238830

Naléhavý dopis Bezpečnostních sborů.

 
10.7.2012 10:46

Vážení občané České republiky,

s hrůzou sledujeme, my, příslušníci Bezpečnostních sborů České republiky nejen ekonomický a politický, ale hlavně morální vývoj naší vlasti. Sledujeme budoucnost, do které se země nezadržitelně řítí, a rozhodně nemůžeme dále zůstat nečinní.…


Zobrazit článek >>>>>
Pochybné udělování titulů na plzeňských právech zůstane bez trestu

http://www.novinky.cz/domaci/272635-pochybne-udelovani-titulu-na-plzenskych-pravech-zustane-bez-trestu.html

Za pochybné udělování titulů na plzeňských právech nebude nikdo potrestán. Policistům se nepodařilo prokázat, že by některý z funkcionářů bývalého vedení fakulty spáchal v této souvislosti trestný čin. Odložení případu potvrdila Právu šéfka plzeňských žalobců Antonie Zelená.…


Zobrazit článek >>>>>
Konzervativec promluvil o Pospíšilovi a manipulování s voliči. Má řešení

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Konzervativec-promluvil-o-Pospisilovi-a-manipulovani-s-volici-Ma-reseni-238665

8.7.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Ze severu Čech se stala válečná zóna, tvrdí advokátka Samková

http://zpravy.idnes.cz/macetovy-utok-novy-bor-074-/domaci.aspx?c=A120702_143731_domaci_zep

8. července 2012  4:37…


Zobrazit článek >>>>>
Daniel Raus: Daně podle Ibn Chaldúna

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Daniel-Raus-Dane-podle-Ibn-Chalduna-238586

7.7.2012…


Zobrazit článek >>>>>
František Matějka: Kdyby jen George Orwell tušil, co tu bude, až tu nebude

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Frantisek-Matejka-Kdyby-jen-George-Orwell-tusil-co-tu-bude-az-tu-nebude-238419

 

5.7.2012

 …


Zobrazit článek >>>>>
Testuje se projekt, který denně sleduje všechny a všude. Hackeři varují

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Testuje-se-projekt-ktery-denne-sleduje-vsechny-a-vsude-Hackeri-varuji-238060

2.7.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Petr Žantovský: Parkanová jako precedens

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Petr-Zantovsky-Parkanova-jako-precedens-237864

 

30.6.2012


Zobrazit článek >>>>>
Causa Jiří Pospíšil

http://www.blisty.cz/art/64017.html

29.6.2012
 

Politický nekrolog hrobaře právního státu

Martin Kunštek


Zobrazit článek >>>>>
Facebook vás vidí!

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/facebook-vas-vidi

Nejpopulárnější sociální síť posiluje smysly: koupila izraelského specialistu na rozpoznávání obličejů na fotografiích Face.com.

 
Světové události
Petr Matějček | 29.06.2012…


Zobrazit článek >>>>>
ProAlt k odvolání ministra Jiřího Pospíšila

Tisková zpráva
 
28.6.2012
 

Iniciativa ProAlt se připojuje ke kritice náhlého odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, která zaznívá ze strany řady organizací občanské společnosti i dalších aktérů. Premiér Petr Nečas toto odvolání zdůvodnil zástupnými argumenty. Pospíšilovo odvolání nepochybně souvisí mimo jiné se snahou zamezit vyšetřování a stíhání případů rozkrádání veřejného majetku, pro které byl v poslední době vytvořen jistý, byť omezený, prostor. „Zároveň je alarmující, že se požadavek na zvýšení veřejnými výdajů (v tomto případě v resortu spravedlnosti) může vydávat za principiální důvod pro odvolání ministra,“ říká Tereza Stöckelová..…


Zobrazit článek >>>>>
Zátah na Ládinovy poskoky v ČR? Obvinění z terorismu mizí jako pára nad hrncem

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Zatah-na-Ladinovy-poskoky-v-CR-Obvineni-z-terorismu-mizi-jako-para-nad-hrncem-236755

26.6.2012
 

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi v souvislosti s radikální islamistickou organizací Jamaat Shariat v Česku sedm osob. Tato zpráva před rokem, těsně po smrti arciteroristy Usámy bin Ládina, vévodila médiím s tím, že jde o historicky první zatýkání teroristů u nás. Nyní půjdou cizinci k soudu. Jak se ale ParlamentníListy.cz dozvěděly, tak to s jejich napojením na teroristu nebude až tak horké.…


Zobrazit článek >>>>>
Horší než být v podmínce: Drábkův systém docházky nezaměstnaných

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Horsi-nez-byt-v-podmince-Drabkuv-system-dochazky-nezamestnanych-237234

 

25.6.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Kalouskovy řeči jsou za hranou, brání se Lessy

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Kalouskovy-reci-jsou-za-hranou-brani-se-Lessy-237199

 
24.6.2012


Zobrazit článek >>>>>
Psychiatrie po česku

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Matka-maniaka-hovori-o-psychiatrii-po-cesku-Horsi-nez-ve-Formanove-filmu-237004

23.6.2012
 

Matka maniaka hovoří o psychiatrii po česku. Horší než ve Formanově filmu

PŘÍBĚH To, že je stav psychiatrické péče v České republice špatný, se ví celá léta. A když dojde k tragedii jako nedávno, kdy dva duševně nemocní muži zabili v jediném týdnu tři lidi, včetně malého dítěte, na čas se hovoří o nutnosti ji zlepšit. Ale pak se zase vše vrátí ke starým pořádkům.

Matka duševně nemocného syna nám  prozradila, jaké úsilí vyžaduje starost o jeho bezpečí a potažmo i celé rodiny a jejího okolí. „Myslím si, že můj případ není vůbec výjimečný, spíše naopak. Kdybych nebyla tak zarputilá a  nechala vše jen na lékařích, můj syn by dávno nežil,  většina jeho spolupacientů je mrtvá, “ svěřila se nám matka dospělého Michala, který již více než dvacet let trpí vážnou duševní nemocí……


Zobrazit článek >>>>>
Kdo v tom má prsty?

http://www.blisty.cz/art/59145.html

·
22.6.2011
·
Kdo v tom má prsty? Bude pan Kalousek ještě tvrdit, že jsme všechno „prožrali“?
·
Aneb co vy na to, občané?
·

Jiří Baťa

·

V nevyžádané poště se mi objevil tento poněkud starší článek, který se mi jeví jako stále a
ještě dlouho aktuální. Proto si jej dovoluji (s nepodstatnými korekturami) předložit i čtenářům
BL a věřím, že je zaujme stejně, jako mne. Autor pan Josef Kroužil jistě promine, že jsem
jej nepožádal o souhlas se zveřejněním. Jednak na něj nemám kontakt a také věřím, že jeho
záměr byl stejný jako můj – informovat co největší počet občanů. Nebo se mýlím?…


Zobrazit článek >>>>>
Václav Fischer o Česku: Justice i politika jsou zmanipulované. Čistí nemají šanci

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vaclav-Fischer-o-Cesku-Justice-i-politika-jsou-zmanipulovane-Cisti-nemaji-sanci-236327

17.6.2012

Václav Fischer o Česku: Justice i politika jsou zmanipulované. Čistí nemají šanci

NA HRANĚ S XAVEREM Kdysi se o něm mluvilo jako o člověku, který naučil Čechy cestovat a objevovat svět. Po období, kdy patřil k nejváženějším podnikatelům a k nejoblíbenějším politikům, přišlo nepříjemné vystřízlivění. O své deziluzi z české justice i politiky se Václav Fischer rozhovořil pro ParlamentníListy.cz.

Autor: Archiv Václava Fischera

Popisek: Václav Fischer…


Zobrazit článek >>>>>
Ministerstvo poslalo miliony sdružením, jež nelze najít

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=748335#utm_source=article-hint&utm_medium=referral

 …


Zobrazit článek >>>>>
Případ Mindii Kashibadzeho


Zobrazit článek >>>>>
Úřad práce

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Nezamestnany-mladik-mluvi-o-sikane-Nechce-uz-zit-A-ministr-Drabek-mlci-235283
 
 
10.6.2012
 

Nezaměstnaný mladík mluví o šikaně. Nechce už žít. A ministr Drábek mlčí…


Zobrazit článek >>>>>
Policejní úniky do médií

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Policie-a-media-jsou-jedna-ruka-Politici-Jde-o-prachy-235147

Policie a média jsou jedna ruka. Politici: Jde o prachy

Česká média a policie jsou výrazně propojeny. Jak jinak si vysvětlit úniky z policejních spisů, odposlechů a dalších materiálů právě do sdělovacích prostředků? Politici jsou podobnými praktikami zhnuseni. Otevřeně přiznávají, že jde o porušení zákona.

6.6.2012


Zobrazit článek >>>>>
Alena Gajdůšková: lidská práva v ČR a v Evropě

http://www.gajduskova.cz/kategorie/lidska-prava.aspx

Lidská práva v České republice

Jako by v ČR vývoj v lidskoprávní oblasti částečně ustrnul a dosáhl jistého statu quo, jako bychom se současným stavem byli spokojeni a nebylo již co zlepšovat. Ani na půdě Senátu ani v politických stranách ani ve vrcholných státních orgánech neslýchám debaty týkající se lidských práv často. Ano, po dvaceti letech od listopadové revoluce považujeme zcela za samozřejmé právo se svobodně shromažďovat, právo se svobodně vyjadřovat. Když slyšíme pojem lidská práva, spíše si vybavíme země chudobu zemí třetího světa nebo občanské války. Ale ani u nás doma však není stav lidských práv dosud ideální. Diskriminace z nejrůznějších důvodů je u nás každodenní realitou. A právě ona je překážkou praktického naplnění lidských práv. Aby byla lidská práva takzvaně univerzální a mohli si jich užívat opravdu všichni občané, je třeba proti diskriminaci bojovat. Ne všech práv mohou užívat, Romové, senioři, ženy, lidé s tělesným či mentálním postižením, homosexuálové či přistěhovalci. Rasismus není jen záležitostí skinheadů. Rasové předsudky ovlivňují značnou část naší populace. Za nejpočetnější skupinu diskriminovaných pak můžeme považovat ženy. Jsou nejčastějšími oběťmi domácího násilí a také jsou velmi často diskriminovány v zaměstnání, ani jejich zastoupení v řízení a politice není adekvátní. Dostávají za stejnou práci až o čtvrtinu nižší plat než muži a jejich pracovní postup je častěji omezován stereotypy. Lidé zdravotně postižení a senioři jsou zase často oběťmi šikany a ve společnosti jsou často přehlíženi. Ani naši spoluobčané s odlišnou sexuální orientací, nemůžou využívat lidských práv stejně jako většinová heterosexuální majorita. Přes platný zákon o registrovaném partnerství se ani u nich nepodařilo zatím zamezit …


Zobrazit článek >>>>>
Vazba v ČR

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zla-pravda-o-zivote-vezneneho-Ratha-A-nejen-jeho-235021

.

Zlá pravda o životě vězněného Ratha. A nejen jeho

 

Vystoupení Davida Ratha v Poslanecké sněmovně, zejména jeho expresivní popis současného života ve vazební věznici v Litoměřicích, otevřel otázku podoby a úrovně vazebního stíhání v České republice. Experti oslovení serverem ParlamentníListy.cz se shodují, že až doposud to bylo menšinové téma pro několik advokátů a aktivistů. Nyní by se žalostné podmínky vazebně stíhaných konečně mohly stát předmětem veřejné debaty.

6.6.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Výbor OSN proti mučení kritizuje ČR

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vybor-OSN-proti-muceni-kritizuje-Cesko-Uz-zadne-kastrace-a-represe-234948

Výbor OSN proti mučení kritizuje Česko. Už žádné kastrace a represe

Orgán OSN vyzval Českou republiku, aby transformovala psychiatrickou péči tak, aby nedocházelo k ponižujícímu a nelidskému zacházení s pacienty. Za klíčové považuje vznik sítě dostupných ambulantních služeb a zrušení nepřiměřeně represivních opatření vůči lidem s duševním postižením. Na stav české psychiatrie v Ženevě upozornily neziskové organizace v čele s Ligou lidských práv.

5.6.2012


Zobrazit článek >>>>>
Šerifové z ÚOOZ & Divoký západ české justice


Zobrazit článek >>>>>
Konec uprchlíkům v Čechách aneb praktiky dr. Goebbelse


Zobrazit článek >>>>>
Česká justice dětem

http://www.novinky.cz/domaci/268771-liknava-justice-pripravila-otce-o-dceru.html

28. května 2012
 

Liknavá justice připravila otce o dceru…


Zobrazit článek >>>>>
Amnesty International o rasismu v Česku. Vláda prý zanedbává lidská práva

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Amnesty-International-o-rasismu-v-Cesku-Vlada-pry-zanedbava-lidska-prava-233592

 

24.5.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Jiří Pehe: Případ Rath a spravedlnost

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jiri-Pehe-Pripad-Rath-a-spravedlnost-233519

 

24.5.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Amnesty International: ČR 2011

http://www.amnesty.cz/z701/rok-2011-v-ceske-republice-z-pohledu-amnesty-international-bohaty-na-udalosti-chudy-na-vysledky
·
Rok 2011 v České republice z pohledu Amnesty International: bohatý na události, chudý na výsledky
·
Amnesty International (AI) ve své Výroční zprávě o stavu lidských práv za rok 2011 kritizuje vládu  za  nedostatečné   řešení  segregace dětí   ve vzdělávání,   poukazuje   na   rostoucí extremismus v ČR a postavení migrantů v zemi.

24.5. 2012


Zobrazit článek >>>>>
Zpráva o dodržování lidských práv MZV USA: ČR

http://zpravy.ihned.cz/c1-55922210-zkorumpovani-cesi-diskriminuji-romy-a-maji-plne-veznice-mysli-si-americane

Zkorumpovaní Češi diskriminují Romy a mají plné věznice, myslí si Američané

Ve zprávě o dodržování lidských práv americké ministerstvo zahraničí konstatuje, že Česko má problémy s diskriminací Romů, přeplněností věznic i korupcí. Pozitivní je české nezávislé soudnictví, které však trpí nedostatkem specializovaných odborníků.

Mezi nedostatky v oblasti lidských práv v České republice řadí Washington diskriminaci Romů, korupci, násilí vůči ženám, projevy antisemitismu nebo přetíženost věznic. Ve své každoroční zprávě o dodržování lidských práv ve světě to ve čtvrtek konstatovalo americké ministerstvo zahraničí…


Zobrazit článek >>>>>
Albert Pavlovič Medveděv

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Grigory-Pasko-Zije-jeden-deda-232268

Grigory Pasko: Žije jeden děda…

Děda se jmenuje Albert Pavlovič Medveděv. Má 72 let. Dva roky svého života už strávil v českém centru pro lidi, kteří žádají o azyl. (Centru říkají „tábor“; oficiální název je „Pobytové středisko Kostelec nad Orlicí, které spravuje ministerstvo vnitra České republiky). Jednodušeji řečeno, ve vězení. No ano, z toho vězení se dá vycházet. Ale ne daleko a ne nadlouho, protože bez peněz (Česko dává dědovi něco přes sto euro na měsíc) daleko a nadlouho neodejdeš.

Autor: Archiv

Popisek: Albert Pavlovič Medveděv

12.5.2012 15:28…


Zobrazit článek >>>>>
Klausův Jakl: MF Dnes vznikla krádeží a její novináři se nechávají uplácet

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Klausuv-Jakl-MF-Dnes-vznikla-kradezi-a-jeji-novinari-se-nechavaji-uplacet-231418

 

4.5.2012

 

Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl obvinil deník MF DNES z toho, že si kupuje informace a odposlechy, sám odposlouchává a nejedná ve veřejném zájmu. Šéfredaktor deníku Robert Čásenský to jednoznačně popřel.…


Zobrazit článek >>>>>
O dvou vězněných Čečencích na Slovensku, Zuzaně Fialové a výbuchu v Domoděvovu (aneb co s čím souvisí)

25.4.2011

Začátkem  listopadu 2010 se v Bratislavě konalo Středoevropské fórum. V jeho rámci se na panelu označeném číslo tři konala diskuse s názvem Náměstí nesouhlasu. Hosty byly dva z osmi statečných, kteří v srpnu 1968 na Rudém náměstí protestovali proti okupaci Československa – Viktor Fainberg a Natalija Gorbaněvskaja, dále slovensko – švýcarská básnířka Irena Brežná, český aktivista a hudebník Michael Kocáb a slovenská herečka Zuzana Fialová, známá z filmů Babí léto a Obsluhoval jsem anglického krále. Zuzana Fialová se ujala přednesu slovenského překladu básně Natalije Gorbaněvské „Náměstí nesouhlasu“ o pěti minutách demonstrace na Rudém náměstí 25. srpna 1968.…


Zobrazit článek >>>>>
Jan Urban: Klaus za všechny (Putinovy) prachy

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=16054

1.4. 2012

Termín „užiteční idioti“ údajně jako první vyslovil Vladimír Lenin. Chtěl tak popsat naivní západní politiky a novináře, kteří obdivovali sovětské Rusko a sloužili pod svým jménem bolševické propagandě, a často i rozvědce. Imperiálně geopolitické uvažování většiny zahraniční politiky Ruska se od té doby nijak nezměnilo, a v globalizované virtualitě mediálního světa posluhujících „užitečných idiotů“ spíše přibylo. Václav Klaus mezi nimi dlouhodobě patří mezi nejtrapnější.

V příštím týdnu bude na pozvání jistého Institutu pro demokracii a spolupráci propagovat v Paříži vydání francouzského sborníku několika svých textů pod názvem „Zachránit národy Evropy“. Institut s tímto krásným názvem je jednou ze dvou poboček stejnojmenné instituce v Moskvě. Druhá pobočka je v New Yorku, a na její tamní webové stránce brzy najdete třeba i srdečné fotografie Leonida Brežněva. Oficiálně provoz těchto poboček platí „ruské nevládní a humanitární organizace“. Nikdo tomu nevěří – tedy, pokud nepovažujete ruskou Federální bezpečnostní službu, Lukoil nebo Gasprom za „nevládní organizace“ a jejich činnost za Klausem tolik kritizovaný „lobbyismus“ a projevy „nebezpečného levicového ngoismu“……


Zobrazit článek >>>>>
Vnitro tutlá jatka v uprchlickém táboře. Bok i Exner se toho děsí

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Vnitro-tutla-krvava-jatka-v-uprchlickem-tabore-Bok-i-Exner-se-toho-desi-226674

EXKLUZIVNĚ V uprchlickém zařízení Kostelec nad Orlicí nedávno napadl Bělorus dva Čečence. Jednoho pak probodal nožem. Ministerstvo vnitra se k případu staví zády. Ostatně azylovou politiku vlády dlouhodobě kritizují někteří ochránci lidských práv i politici. Například John Bok ji přirovnal k úplnému bezpráví. Podle některých čekatelů na azyl je prý Útvar pro odhalování organizovaného zločinu ÚOOZ nutí k donášení na krajany pod hrozbou neudělení azylu.

Autor: Filip Jandourek

Popisek: Cela ve věznici. Ilustrační fotografie

20.3.2012 20:53

Uprchlické zařízení Kostelec nad Orlicí se před dvěma týdny stalo dějištěm brutálního útoku. „Jeden Bělorus tam nejdříve zmlátil Čečence. Když ho starší bratr napadeného okřikl, Bělorus ho několikrát bodnul do podbřišku. V bezvědomí jej převezli do nemocnice v Hradci Králové, chtěli to ututlat a vrátit ho po pár dnech zpátky, i když křičel bolestí. Policisté nikoho nevyslechli a v táboře navíc svědky zastrašovali. Kamerové záběry nikde,“ řekla zástupkyně Čečenců Hana Demeterová s tím, že útočný Bělorus již před tím napadl dva muslimy, což nikdo nevyšetřoval.

Kolem případu zamlženo


Zobrazit článek >>>>>
Další justiční zločin nebo „jen“ omyl?

27.2.2012 15:35

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Dalsi-justicni-zlocin-nebo-jen-omyl-224201

13. 2. 2012 rozhodl ministr Pospíšil o přípustnosti vydání do Gruzie matematika Mindii Kašibadzeho, odborníka na informatiku ve vládě dřívějšího prezidenta Gruzie Ševarnadzeho, který více než rok sedí ve vazbě v Praze na Pankráci. Gruzínský oligarcha Avtandil Cereteli, blízký prezidentu Saakašvilimu, obvinil p. Kašibadzeho ze zpronevěry 650 000 dolarů.

Důkazy nejsou, stejně jako v případě kanadského občana, kterého občan Cereteli podvedl a okradl o mnoho miliónů dolarů tak, že celý případ je podrobně popsán dokonce i na veřejných stránkách gruzínského ombudsmana…


Zobrazit článek >>>>>
Rychetský: Zákon o přímé volbě prezidenta je špatný a zbytečný

12. února 2012  14:31

Zákon o přímé volbě prezidenta, tak jak byl nedávno přijat, je špatný, má řadu chyb a neřeší problematické kompetence hlavy státu. V České televizi to prohlásil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podobně se v televizi Prima vyjádřil i senátor za ODS Jaroslav Kubera, podle kterého zákon oslabuje postavení Senátu.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rychetsky-zakon-o-prime-volbe-prezidenta-je-spatny-a-zbytecny-pbp-/domaci.aspx?c=A120212_133701_domaci_js


Zobrazit článek >>>>>
Ministři a běženci

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Viktor-Fainberg-Pane-ministre-proc-neni-dosud-ve-veci-azylu-p-Atsaeva-rozhodnuto-219319

 

Viktor Fainberg: Pane ministře, proč není dosud ve věci azylu p. Atsaeva rozhodnuto?

Otevřený dopis ministrovi vnitra p. Janu Kubicemu


Zobrazit článek >>>>>
Všechny mafie blednou závistí před gruzínskou a jejími vztahy s policií

17.12.2011 14:39

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Vsechny-mafie-blednou-zavisti-pred-gruzinskou-a-jejimi-vztahy-s-policii-217333

Loňský našumělý a vyšumělý soudní proces s „arménsko-čečenskou mafií“, která se měla podílet na vraždě řidiče Sportky v r. 2007, skončil propuštěním všech „mafiánů“.

Probíhal „za nejpřísnějších bezpečnostních opatření“  (a s tím souvisejících finančních nákladů) s ostřelovači na střechách kolem pražského soudu, každým hlídaným sloupem tamtéž, psy důkladně oňuchávajícími každého příchozího od hlavy až po paty. Hlavní svědek české elitní policie ale po pár dnech vykrucování u soudu přiznal, že svědčil proti obviněným, protože mu česká policie slíbila azyl a půl milionu. Korun.…


Zobrazit článek >>>>>
Václav Havel: V Rusku stále není demokracie

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/havel-v-rusku-stale-neni-demokracie_219580.html
·

Exprezident Havel: V Rusku stále není demokracie

08.12.2011

K vytvoření stínové opoziční vlády a k zakládání právních institucí na obranu občanů před “policejní a justiční šikanou” vyzval ruskou opozici bývalý český prezident Václav Havel. V komentáři k situaci v Rusku, který zveřejnil ruský opoziční list Novaja gazeta, zároveň upozornil, že politický systém vydávaný v Rusku za demokratický ve skutečnosti žádnou demokracií není.


Zobrazit článek >>>>>
Evropská komise dál vyšetřuje používání falometrie v ČR

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/109637-komise-kritizuje-vyuzivani-falometrie/

10. 12. 2010 17:51, autor: rza

Brusel – Evropská komise dnes odsoudila, že v Česku se využívala při posuzování žadatelů o azyl takzvaná falometrie. Tu české úřady využívaly u cizinců, kteří v Česku žádali o azyl kvůli homosexualitě. Falometrie je metoda, při které se měří průtok krve v penisu, a zjišťuje se tak, jak je dotyčný vzrušen. Využívání falometrie v Česku kritizovala tento týden Agentura EU pro lidská práva.


Zobrazit článek >>>>>
Proč vás nezaměstnám

http://finmag.penize.cz/ekonomika/266909-proc-vas-nezamestnam

.
Andor Jakab | 17. 1. 2012
.

Mohl bych zaměstnat dvanáct lidí za 760 eur čistého, ale neudělám to. Řeknu vám proč. Mohli byste pracovat v pěkné kanceláři mé firmy, která působí v sektoru služeb. Žádný telemarketing, ani nic podobně pochybného. Dělali byste seriozní, náročnou práci, osm hodin denně, víkendy volné…

Proč vás nezaměstnám

Byl by to standardní zaměstnanecký poměr, platil bych za vás daně i pojištění. Takovou práci bych mohl dát zhruba tuctu lidí, ale nedám. Vysvětlení následuje.

.

Nikdy bych totiž nezaměstnal ženu

Důvod je velmi prostý – ženy rodí děti. Dle současné legislativy nemám právo se uchazečky zeptat, zda má v úmyslu otěhotnět. A i kdybych ho měl a ona mi odpověděla, mohla by buď zalhat, nebo odpovědět po pravdě, ale pak si to rozmyslet.

Nechápejte mě špatně. Proti rození dětí vůbec nic nemám. Touto metodou jsem ostatně přišel na svět jak já, tak můj potomek. Ženu bych však nezaměstnal, protože kdyby otěhotněla, odešla by na tříletou rodičovskou a já bych ji nemohl propustit. A kdyby chtěla dvě děti, musel bych jí dát dovolenou na šest let.

Její práci by samozřejmě musel někdo zastat, takže bych musel najmout náhradu. A propustit bych ji nemohl nejen během rodičovské, ale ani po návratu do práce. Takže bych se musel zbavit osoby, která za ni celou tu dobu zaskakovala. Navíc bych své zaměstnankyni, která se po rodičovské vrátila do práce, musel dle zákona zvýšit mzdu na odpovídající úroveň a uznat jí všechny dovolené, které během mateřské nasbírala. Po návratu do práce by si tedy mohla rovnou vybrat až


Zobrazit článek >>>>>
Hazardujeme s důvěrou prozápadních muslimů

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tereza-brdeckova.php?itemid=7477

.
04. 09. 2009
.

Dvaatřicetilá Marwa Sherbiniová požádala v drážďanském parku opilého muže, aby pustil jejího syna na houpačku. Začal jí nadávat do islámských kurev. Sherbiniová nosila muslimský šátek a byla farmaceutička a bývalá egyptská reprezentantka v házené. Její manžel skládal v Německu doktorát z genetického inženýrství a koncem roku se chtěli vrátit do Egypta.

Po incidentu podala Marwa oznámení na policii. Útočník, původem Rus z Permu, byl odsouzen k náhradě 750 EUR a odvolal se. Sedmého července přišel k soudu, a když v soudní budově uviděl Sherbiniovou, vrazil do ní osmnáctkrát nůž a ubodal ji k smrti. Marwa byla těhotná a její muž a dítě se na to dívali. Sherbini volal o pomoc. Člen soudní stráže zřejmě podle barvy pleti usoudil, že útočníkem je on, a prostřelil mu nohu. Angela Merkelová tehdy vyjádřila nad tragédií politování: pokud má incident opravdu rasistické pozadí, musí být viník zvlášť tvrdě potrestán. Znamená to snad, že možná rasové pozadí třeba neměl? To je přece nesmysl.

O drážďanské vraždě najdeme v českém tisku jen pár článků, a to ještě jen proto, že po ní následovaly v Egyptě bouřlivé demonstrace, s nimiž se samozřejmě svezli radikální islamisté. Jako by do něčeho tak hrozného u nás nikomu nic nebylo.

Nedávno odjížděla Merkelová do Ruska jednat o dodávkách plynu a v té souvislosti uvedla, že Rusko musí vysvětlit zjevně politické vraždy novinářů a civilistů. Byla to spíš fráze, protože obchod s Ruskem běží nerušeně svou cestou. Ale je to lepší, než kdyby Merkelová neřekla nic.

Právě o tohle jsem se střetla …


Zobrazit článek >>>>>