Veřejný nepřítel Kremlu: Když se Putina nebojí Kyrgyzstán, Česko taky nemusí

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Verejny-nepritel-Kremlu-Kdyz-se-Putina-neboji-Kyrgyzstan-Cesko-taky-nemusi-255073

·

ROZHOVOR Přístup Česka k Rusku je stále až nepochopitelně vazalský. Může za to zdejší politická garnitura. To si myslí ředitel Fondu na podporu investigativních novinářů a veřejný nepřítel Kremlu Grigorij Michajlovič Pasko. Novinář, jenž skoro tři roky seděl v ruských žalářích za vykonstruovaná obvinění.

 ·

Autor: Jan Rychetský

Popisek: Investigativní ruský novinář Grigorij Michajlovič Pasko

 ·

Do Česka nyní přijel přesvědčit zdejší soud, aby žadatele o politický azyl a bývalého podnikatele Andreje Sačkova nevydával zpět do Ruska, protože by ho tam čekalo peklo.

·


Zobrazit článek >>>>>
5.11.2012 se organizovaná skupina pracovníků MV dopustila zavlečení ženy s rizikovým těhotenstvím do ciziny

Iluze jsem si nedělala ani dříve, ale včera jsem pochopila, nakolik se my Češi měníme ve vlky. A to se nechci dotknout zvířat.

Před měsícem požádala o azyl v přijímacím středisku Zastávka u Brna těhotná žena. Její muž je již 3 roky žadatelem o azyl v ČR, z toho důvodu mohli uzavřít jen církevní svatbu. Žadatelé o azyl totiž musejí žádat naše úřady o povolení k sňatku se svým pasem, který jim je našimi úřady odebrán při podání žádosti o azyl, a také musí žádat o povolení velvyslanectví své země, před kterou hledají u nás azyl. Přičemž azyl jim může být odebrán třeba i z toho důvodu, že by kontaktovali velvyslanectví své země. Na hlavu? Ne, pro naše „demokratické“ úřady normální.…


Zobrazit článek >>>>>
Hana Demeterová: Nožem do břicha? Klidně – vyvoleným vazba nehrozí

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Nozem-do-bricha-Klidne-vyvolenym-vazba-nehrozi-250085

Před pár dny se mělo v Rychnově nad Kněžnou konat první soudní řízení s žadatelem o azyl, který nožem napadl jiného žadatele o azyl v zřízení pro cizince Ministerstva vnitra ČR v Kostelci nad Orlicí.

 
16.10.2012 9:10

Soud se nekonal, jelikož obžalovaný z úmyslně způsobené těžké újmy na zdraví prý nedostal obsílku a tak se nedostavil. Jelikož obžalovaný není ve vazbě, ale na svobodě. Přestože – jak psaly Parlamentní listy již dříve – pobodaný muž byl dostaven na operační sál v ohrožení života.…


Zobrazit článek >>>>>
Spolek Šalamoun: Neoficiální cenzura funguje spolehlivě

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Spolek-Salamoun-Neoficialni-cenzura-funguje-spolehlive-248024

Dne 26.9.2012 se v Poslanecké sněmovně uskutečnila společná tisková konference spolku Šalamoun a strany Věci veřejné, na které byl představen návrh novely zákona o Generální inspekci bezpečnostních sborů.

28.9.2012…


Zobrazit článek >>>>>
Bastrykin v Česku

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vime-o-ruskoceskem-spionu-Bastrykinovi-nejvic-Mozna-prodava-i-zachodky-241151

·

Víme o ruskočeském „špionu“ Bastrykinovi nejvíc. Možná prodává i záchodky

·

Dlouhodobý pobyt za účelem podnikání. Toho využíval šéf ruských vyšetřovatelů v době, kdy byl zástupcem tamního generálního prokurátora, Alexandr Bastrykin. Někteří ruští novináři upozornili na to, že mohl být českým agentem, ale spekuluje se i o jeho špionáži pro Rusko.


Zobrazit článek >>>>>
Část peněz na migrační politiku EU se vydávala nesprávně, tvrdí NKÚ

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Cast-penez-na-migracni-politiku-EU-se-vydavala-nespravne-tvrdi-NKU-237216

 

25.6.2012

 

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) při kontrole peněz určených na migrační a azylovou politiku Evropské unie zjistil u příjemců porušení zákona o veřejných zakázkách. Jako nezpůsobilé k financování z fondů EU a ze státního rozpočtu označil 6,7 procenta kontrolovaných prostředků, sdělil dnes úřad ČTK.

Kontroloři například zjistili, že Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra nezrušila jednu ze zakázek, ačkoli ani jedna z nabídek nesplnila všechny požadavky a následně se navíc změnily požadované vlastnosti předmětu tendru. Zakázku nakonec správa zadala uchazeči, kterého hodnoticí komise umístila na druhé místo s vyšší cenou. V dalším tendru na pořízení osobních aut správa uprchlických zařízení stanovila podle NKÚ takové technické podmínky, kterým mohl vyhovět jediný model vozu na českém trhu.…


Zobrazit článek >>>>>
Ombudsman varuje: Cizinci jsou z letiště vyhošťováni bez tlumočníka

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ombudsman-varuje-Cizinci-jsou-z-letiste-vyhostovani-bez-tlumocnika-228698

 

8.4.2012

 

Podle Veřejného ochránce práv se vyhošťování cizinců z Česka děje často za podivných podmínek. Buďto cizinci nemají ke své ruce žádného oficiálního tlumočníka a v odůvodnění vyhoštění často chybí i stanovisko ministerstva vnitra. Může se tak snadno stát, že dojde k porušení mezinárodních závazků. Uvádí to server Týden.cz.…


Zobrazit článek >>>>>
Vysoký komisař OSN pro uprchlíky: Evropský azylový systém je nefunkční

http://www.theparliament.com/latest-news/article/newsarticle/eu-told-not-to-dump-refugee-problem-on-others/

·

EU told not to ‘dump’ refugee problem on others

 ·
 
By Martin Banks – 20th March 2012…


Zobrazit článek >>>>>
Alena Gajdůšková: lidská práva v ČR a v Evropě

http://www.gajduskova.cz/kategorie/lidska-prava.aspx

Lidská práva v České republice

Jako by v ČR vývoj v lidskoprávní oblasti částečně ustrnul a dosáhl jistého statu quo, jako bychom se současným stavem byli spokojeni a nebylo již co zlepšovat. Ani na půdě Senátu ani v politických stranách ani ve vrcholných státních orgánech neslýchám debaty týkající se lidských práv často. Ano, po dvaceti letech od listopadové revoluce považujeme zcela za samozřejmé právo se svobodně shromažďovat, právo se svobodně vyjadřovat. Když slyšíme pojem lidská práva, spíše si vybavíme země chudobu zemí třetího světa nebo občanské války. Ale ani u nás doma však není stav lidských práv dosud ideální. Diskriminace z nejrůznějších důvodů je u nás každodenní realitou. A právě ona je překážkou praktického naplnění lidských práv. Aby byla lidská práva takzvaně univerzální a mohli si jich užívat opravdu všichni občané, je třeba proti diskriminaci bojovat. Ne všech práv mohou užívat, Romové, senioři, ženy, lidé s tělesným či mentálním postižením, homosexuálové či přistěhovalci. Rasismus není jen záležitostí skinheadů. Rasové předsudky ovlivňují značnou část naší populace. Za nejpočetnější skupinu diskriminovaných pak můžeme považovat ženy. Jsou nejčastějšími oběťmi domácího násilí a také jsou velmi často diskriminovány v zaměstnání, ani jejich zastoupení v řízení a politice není adekvátní. Dostávají za stejnou práci až o čtvrtinu nižší plat než muži a jejich pracovní postup je častěji omezován stereotypy. Lidé zdravotně postižení a senioři jsou zase často oběťmi šikany a ve společnosti jsou často přehlíženi. Ani naši spoluobčané s odlišnou sexuální orientací, nemůžou využívat lidských práv stejně jako většinová heterosexuální majorita. Přes platný zákon o registrovaném partnerství se ani u nich nepodařilo zatím zamezit …


Zobrazit článek >>>>>
Šerifové z ÚOOZ & Divoký západ české justice


Zobrazit článek >>>>>
Konec uprchlíkům v Čechách aneb praktiky dr. Goebbelse


Zobrazit článek >>>>>
Amnesty International: ČR 2011

http://www.amnesty.cz/z701/rok-2011-v-ceske-republice-z-pohledu-amnesty-international-bohaty-na-udalosti-chudy-na-vysledky
·
Rok 2011 v České republice z pohledu Amnesty International: bohatý na události, chudý na výsledky
·
Amnesty International (AI) ve své Výroční zprávě o stavu lidských práv za rok 2011 kritizuje vládu  za  nedostatečné   řešení  segregace dětí   ve vzdělávání,   poukazuje   na   rostoucí extremismus v ČR a postavení migrantů v zemi.

24.5. 2012


Zobrazit článek >>>>>
Albert Pavlovič Medveděv

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Grigory-Pasko-Zije-jeden-deda-232268

Grigory Pasko: Žije jeden děda…

Děda se jmenuje Albert Pavlovič Medveděv. Má 72 let. Dva roky svého života už strávil v českém centru pro lidi, kteří žádají o azyl. (Centru říkají „tábor“; oficiální název je „Pobytové středisko Kostelec nad Orlicí, které spravuje ministerstvo vnitra České republiky). Jednodušeji řečeno, ve vězení. No ano, z toho vězení se dá vycházet. Ale ne daleko a ne nadlouho, protože bez peněz (Česko dává dědovi něco přes sto euro na měsíc) daleko a nadlouho neodejdeš.

Autor: Archiv

Popisek: Albert Pavlovič Medveděv

12.5.2012 15:28…


Zobrazit článek >>>>>
Vnitro tutlá jatka v uprchlickém táboře. Bok i Exner se toho děsí

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Vnitro-tutla-krvava-jatka-v-uprchlickem-tabore-Bok-i-Exner-se-toho-desi-226674

EXKLUZIVNĚ V uprchlickém zařízení Kostelec nad Orlicí nedávno napadl Bělorus dva Čečence. Jednoho pak probodal nožem. Ministerstvo vnitra se k případu staví zády. Ostatně azylovou politiku vlády dlouhodobě kritizují někteří ochránci lidských práv i politici. Například John Bok ji přirovnal k úplnému bezpráví. Podle některých čekatelů na azyl je prý Útvar pro odhalování organizovaného zločinu ÚOOZ nutí k donášení na krajany pod hrozbou neudělení azylu.

Autor: Filip Jandourek

Popisek: Cela ve věznici. Ilustrační fotografie

20.3.2012 20:53

Uprchlické zařízení Kostelec nad Orlicí se před dvěma týdny stalo dějištěm brutálního útoku. „Jeden Bělorus tam nejdříve zmlátil Čečence. Když ho starší bratr napadeného okřikl, Bělorus ho několikrát bodnul do podbřišku. V bezvědomí jej převezli do nemocnice v Hradci Králové, chtěli to ututlat a vrátit ho po pár dnech zpátky, i když křičel bolestí. Policisté nikoho nevyslechli a v táboře navíc svědky zastrašovali. Kamerové záběry nikde,“ řekla zástupkyně Čečenců Hana Demeterová s tím, že útočný Bělorus již před tím napadl dva muslimy, což nikdo nevyšetřoval.

Kolem případu zamlženo


Zobrazit článek >>>>>
Další justiční zločin nebo „jen“ omyl?

27.2.2012 15:35

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Dalsi-justicni-zlocin-nebo-jen-omyl-224201

13. 2. 2012 rozhodl ministr Pospíšil o přípustnosti vydání do Gruzie matematika Mindii Kašibadzeho, odborníka na informatiku ve vládě dřívějšího prezidenta Gruzie Ševarnadzeho, který více než rok sedí ve vazbě v Praze na Pankráci. Gruzínský oligarcha Avtandil Cereteli, blízký prezidentu Saakašvilimu, obvinil p. Kašibadzeho ze zpronevěry 650 000 dolarů.

Důkazy nejsou, stejně jako v případě kanadského občana, kterého občan Cereteli podvedl a okradl o mnoho miliónů dolarů tak, že celý případ je podrobně popsán dokonce i na veřejných stránkách gruzínského ombudsmana…


Zobrazit článek >>>>>
Ministři a běženci

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Viktor-Fainberg-Pane-ministre-proc-neni-dosud-ve-veci-azylu-p-Atsaeva-rozhodnuto-219319

 

Viktor Fainberg: Pane ministře, proč není dosud ve věci azylu p. Atsaeva rozhodnuto?

Otevřený dopis ministrovi vnitra p. Janu Kubicemu


Zobrazit článek >>>>>
Všechny mafie blednou závistí před gruzínskou a jejími vztahy s policií

17.12.2011 14:39

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Hana-Demeterova-Vsechny-mafie-blednou-zavisti-pred-gruzinskou-a-jejimi-vztahy-s-policii-217333

Loňský našumělý a vyšumělý soudní proces s „arménsko-čečenskou mafií“, která se měla podílet na vraždě řidiče Sportky v r. 2007, skončil propuštěním všech „mafiánů“.

Probíhal „za nejpřísnějších bezpečnostních opatření“  (a s tím souvisejících finančních nákladů) s ostřelovači na střechách kolem pražského soudu, každým hlídaným sloupem tamtéž, psy důkladně oňuchávajícími každého příchozího od hlavy až po paty. Hlavní svědek české elitní policie ale po pár dnech vykrucování u soudu přiznal, že svědčil proti obviněným, protože mu česká policie slíbila azyl a půl milionu. Korun.…


Zobrazit článek >>>>>
Evropská komise dál vyšetřuje používání falometrie v ČR

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/109637-komise-kritizuje-vyuzivani-falometrie/

10. 12. 2010 17:51, autor: rza

Brusel – Evropská komise dnes odsoudila, že v Česku se využívala při posuzování žadatelů o azyl takzvaná falometrie. Tu české úřady využívaly u cizinců, kteří v Česku žádali o azyl kvůli homosexualitě. Falometrie je metoda, při které se měří průtok krve v penisu, a zjišťuje se tak, jak je dotyčný vzrušen. Využívání falometrie v Česku kritizovala tento týden Agentura EU pro lidská práva.


Zobrazit článek >>>>>